مقالات

۴ نکته برای تقویت لهجه زبان ترکی استانبولی

تقویت لهجه زبان ترکی استانبولی

در آموزش زبان ترکی استانبولی معمولاً زبان آموزان آنقدر روی گرامر و لغات و… تمرکز می کنند که از لهجه و زیبایی گویش‌ این زبان غافل می مانند. در حقیقت، هیچ لذتی بالاتر از این نیست که شما بتوانید همانند یک فرد بومی به زبان ترکی صحبت کنید. معمولاً غول مرحله آخر در یادگیری هر زبانی از جمله زبان ترکی استانبولی، لهجه می باشد. باید بدانید در صورتی که بتوانید بدون هیچ دشواری تمام کلمات را به طور صحیح تلفظ کنید، راه رسیدن به سایر بخش ها را هموار کرده اید. 💫 اما چگونه می توان به درجه ای رسید که بدون در جا زدن مثل زبان مادریمان به این زبان صحبت کرد!؟

آوای حروف را از بر شوید تا درست تلفظ کنید!

لازم است اعتراف کنیم که داشتن لهجه قوی آنقدر که فکر می کنیم سخت و پیچیده نیست. اگر بخواهیم واقع بین باشیم لهجه و تلفظ بد ما ریشه در ابتدایی ترین آموزشهای ما دارد. اگر ما از روز اول به طور کامل و صحیح الفبای این زبان را یاد بگیریم، با گذشت زمان تلفظ کلمات آنقدر ما را سردرگم نخواهد کرد. آشنایی با آوای هر کدام از حروف باعث می شود صداهای جدید را به راحتی شناسایی کنید؛ از طرفی گوش شما به آسانی لهجه افراد بومی که در ترکیه ساکن هستند را تشخیص می دهد. با آگاهی از دامنه صداهای موجود در زبان ترکی استانبولی، یاد می گیرید که چگونه صداهایی را که به گوش‌تان آشنا به نظر نمی رسند را از صداهای آشنا متمایز کنید. در نهایت این امر، شما هنگام شنیدن صحبت های افراد به مشکل بر نمی خورید زیرا خودتان با بهترین لهجه در حال صحبت کردن هستید. یادگیری این زبان شما را چند پله از جایی که هستید بالاتر می برد پس در یادگیری آن کوتاهی نکنید.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می دهم تا مقاله، مزیت های یادگیری زبان ترکی استانبولی را مطالعه نمایید تا به درک بهتری

تغییر تئوری به عمل در آموزش زبان ترکی استانبولی.🚀

تقویت لهجه زبان ترکی استانبولی

احتمالاً شما هم این حرف زیاد به گوشتان خورده باشد که، حتی الامکان خودتان را در محیطی قرار دهید که به زبان ترکی استانبولی صحبت می شود. در حقیقت گفتن این حرف بسیار ساده تر و آسان تر از عمل کردن به آن است. 😅 سعی کنید تا جایی که می توانید با افراد بومی صحبت کنید، درست است که قرار گرفتن در فضایی که به این زبان صحبت می شود در تقویت زبان ما تأثیر دارد اما نباید آنقدر به این موضوع دل ببندیم که از مهارت های خودمان غافل شویم. در همین راستا، شما با استفاده از آموزش های آنلاین زبان ترکی استانبولی می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. در این کلاس ها شما در فضایی قرار دارید که هم به این زبان گوشتان آشنا می شود و هم از شما می خواهند که صحبت کنید. همچنین مهمترین مزایای کلاس شما اینجاست که با حضور شما در این محیط و گوش سپردن به حرف های مربی‌تان، به طور ناخودآگاه لهجه شما پیشرفت چشمگیر خواهد کرد. 

مشخص کنید که چه چیز برایتان در داشتن لهجه خوب «عجیب» است.🌠

 نادیده گرفتن صداهای عجیب و غریب زبان ترکی استانبولی در بهترین حالت، شما را در یک حالت راکد قرار می دهد و در بدترین حالت، باعث می شود که واقعاً کلمات را به اشتباه تلفظ کنید! با قرار گرفتن در معرض این خط فکری، به سرعت متوجه خواهید شد که زبان ترکی استانبولی صداها و آواهای مشترک زیادی را با زبان مادری شما دارد (حتی با اینکه متفاوت نوشته می شوند).  با شباهت های شناسایی شده، می توانید روی صداهایی تمرکز کنید که در زبان خودمان وجود ندارند.  از شما انتظار می رود که در مقابل وسوسه ها و مقایسه های این صداهای ناآشنا با صداهای مشابه زبان مادری خود مقاومت کنید.  این کار ممکن است میانبر مفیدی به نظر برسد، که در دراز مدت تصحیح تلفظ شما را آسان‌ می‌کند. اگر واقعاً با یک واج خاص مشکل دارید، از کارت های یادداشت استفاده کنید.  آن را همراه با سایر واج های مشابه اما متفاوت در کنار هم بگذارید. سپس آنها را چند بار با صدای بلند تکرار کنید، این کار به شما کمک می کند تا تفاوت های ظریف بین آواها را بشناسید و بر آن تفاوت های کوچک مسلط شوید.

با کلاس های زبان ترکی لهجه خودتان را بهبود ببخشید.💫

کلاس های زبان ترکی

درست است که گفتیم با یکسری از ترفندها مثل خواندن روزنامه، اشعار و … با صدای بلند و ضبط کردن صوت خود می توانید لهجه ای بهتر داشته باشید. اما تمرین کردن، یکی از مهم ترین مولفه های داشتن لهجه ای ایده آل است. آموزش لهجه نیاز به مهارت و حوصله دارد، بنابراین اگر فوراً این کار انجام نشد بی انگیزه نشویدبرای حداکثر بهره وری، لازم است در کلاسهایی شرکت کنید که جلسات تمرینی شما با پشتیبانی قوی همراه باشد. بعد از هر جلسه تمرینی گوش کنید و تجزیه و تحلیل کنید که نقاط قوت و ضعف شما چیست؟  چه عادات زبان مادری را به زبان جدید خود منتقل می کنید؟ و… . در صورتی که مدرس شما عملکرد شما را ارزیابی کند و باتوجه به نقاط قوت و ضعف شما تدریسش را ادامه دهد، خواهید دید که چگونه از پس زبان ترکی استانبولی بر می آیید.

به عنوان کلام آخر برای تقویت لهجه ترکی استانبولی

لهجه زبان ترکی استانبولی می تواند مشکل ساز و دشوار باشد، اما امید خود را از دست ندهید!  هرچه بیشتر صحبت کنید و بازخورد بیشتری دریافت کنید، به تدریج تغییرات مثبت در لهجه تان بیشتر جلوه می کنند. اگر می خواهید این مسیر را به سرعت طی کنید؛ فقط کافیست که در انتخاب کلاستان مطمئن باشید که از پس خواسته های شما در برابر زبان ترکی استانبولی بر بیاید. در همین راستا، اومند با تشکیل کلاس های کاربرمحور تصمیم گرفته باتوجه به خواسته و انتظارات شما کلاس هایش را تشکیل دهد تا کیفیت را در کمترین زمان تجربه کنید. یعنی شما در بدو ورود به باشگاه اومند پرونده آموزشی تشکیل می دهید که تمامی شرایط، اهداف و نقاط قوت و ضعف شما در آن درج خواهد شد. سمس مدرس بر همین اساس برای شما برنامه ریزی می کند و در کلاس های خصوصی یا غیرخصوصی با جمعیت کم قرار می‌گیرید که اهداف سایر همکلاسی‌هایتان به شما نزدیک است.😍 شما می توانید برای اومندی شدن از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

اومند موفقیت های بنفش را برایتان آرزو می کند. 💜