مقالات

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

در بحث زبان های خارجه هر زمان که آموزش آنلاین زبان آلمانی مطرح می شود، سخن از درجه سختی و مدت زمان یادگیری زبان آلمانی می‌درخشد😁 گویی که “مردم آلمانی زبان” و پرسش “چقدر طول می کشد تا به زبان آلمانی مسلط شوم؟” در ذهن دیگر مردمان، همزمان باهم خلق شده اند!

معمولا تا زمانی که بطور جدی اقدام به یادگیری یک زبان مانند زبان آلمانی نکرده ایم، این پرسش ها شاید بخش قابل توجهی از ذهنمان را به خود اختصاص دهند؛ به خصوص اگر از آموزش زبان آلمانی هدف مشخصی داشته باشیم و نیاز به برنامه ریزی زمانی برای اقدامات خود داشته باشیم. در این مقاله میخواهیم یکبار برای همیشه به پرسش “چقدر طول میکشد تا به زبان آلمانی (یا هر زبان دیگر) مسلط شوم” پاسخ دهیم.‌

خوب؛ حالا واقعا چقدر طول می کشد تا به زبان آلمانی مسلط شوم؟😂

معمولا کسانی که این سوال را دارند آشنایی اندکی با یادگیری زبان آلمانی دارند و یا اصلا آشنایی ندارند و می خواهند برآوردی از مدت زمان یادگیری خود داشته باشند.

 کل مدت زمان مسلط شدن به یک زبان خارجه به اندازه ای طول می کشد که شما تلاش کنید تا از صفر به صد برسید!

یادگیری زبان آلمانی

برای پاسخ به این سوال هیچ گاه به دنبال یک زمان ثابت نباشید تا به عنوان مثال به شما بگویند تسلط  به زبان آلمانی ۱۵ ماه طول می کشد یا ۲۰ ماه. این موضوع بستگی به عوامل مختلفی دارد که شما باید آن ها را برای خودتان مشخص کنید و سپس با یک مدرس مشورت کنید تا به شما بگوید که در چه مدت زمان می توانید به سطح مورد نظر برسید. مهم ترین این عوامل به شرح زیر هستند:

سطح مورد نظر شما برای زبان آلمانی

زمان آلمانی به سطوح A1,A2,B1,B2,C1,C3 تقسیم می شود. شما باید بدانید که می خواهید تا کدام سطح به زبان آلمانی مسلط شوید. هرچه سطحی که می خواهید به آن مسلط شوید بالاتر باشد قطعا زمان بیشتر و تلاشی متفاوت تر را می طلبد.

سطح فعلی شما در زبان آلمانی

این که شما بخواهید از صفر شروع کنید و یا آشنایی مقدماتی با زبان آلمانی داشته باشید در روند آموزش شما در باشگاه اومند تاثیر دارد.

حتی اگر بخواهید از صفر شروع کنید نیز می توانید به تسلط کامل به زبان آلمانی برسید اما به شرط آن که در این مسیر جا نزنید. هر گاه دچار خستگی شدید استراحت کنید اما جا نزنید زیرا جا زدن زحمات قبلی شما را به هدر می دهد و با ایجاد وقفه در تلاش ها، انگیزه شما را سست می کند.

کلاس آنلاین آموزش زبان آلمانی

زمان آموزش روزانه یا هفتگی

در هر روز یا هر هفته مجموعا چند ساعت را می توانید به آموزش آکادمیک اختصاص دهید؟ چند ساعت را می توانید به آموزش های جانبی مانند سریال یا مطالعه کتاب و داستان اختصاص دهید؟ چند ساعت را می توانید به حل تکلیف و تمرین این زبان اختصاص دهید؟

اگر زمان آزاد زیادی دارید پس می توانید با صرف ساعات بیشتر در هفته در زمان سریع تری سطح خود را ارتقاء دهید. اما اگر مشغله های مختلفی دارید و روزانه ۲ساعت یا کمتر را می توانید به آموزش زبان اختصاص دهید، پس شما نمی توانید به عنوان مثال در مدت زمان ۶ ماه به زبان آلمانی مسلط شوید و در حد یک آلمانی زبان صحبت کنید و بخوانید و بشنوید.

نکته مهمی که در این جا وجود دارد آن است که فقط شرایط خودتان را در نظر بگیرید و با مقایسه های غیرمنطقی خود با دیگران، خودتان را دچار تنش نکنید. به مسیر خود ادامه دهید و فقط بر پیشرفت ها و دستاوردهایتان تمرکز داشته باشید.

نوع آموزش

آیا در کلاس آموزش آنلاین زبان آلمانی شرکت می کنید و با مدرس این درس را یاد می گیرید؟ و یا قصد دارید با پکیج های آفلاین این زبان  را فرا بگیرید و یا بصورت خود آموز تلاش می کنید تا زبان خود را تقویت کنید؟

البته اگر در سطح مبتدی قرار دارید کلاس آنلاین آموزش زبان آلمانی بهترین انتخاب است تا با مدرس شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید.

مزایای یادگیری زبان آلمانی: 🚀

آلمان، یکی از مهمترین زبان هایی است که در اروپا بیشتر به این زبان صحبت می شود، و به عنوان زبان علمی از آن یاد می شود. از آنجایی که این کشور پذیرای مهاجران زیادی بوده در رده چهارم بین کشورهای مهاجرپذیر قرار گرفته است. در حقیقت، این کشور بستر بسیار خوبی را برای صنعت دوستان فراهم کرده تا در آن بتوانند به حداکثر رشد و پیشرفت در این زمینه برسند، برای مثال برند BMW یکی از خودروهای لوکسی است که در دنیا سر و صدا بپا کرده و محبوبیت خاصی را در بین جامعه دارد برای کشور آلمان بوده؛ یا برند آدیداس که همه حداقل یکبار هم که شده از محصولاتش استفاده کرده ایم تمامی محصولاتش ساخت یک شرکت آلمانی است. بطور کلی این کشور یکی از مقاصد محبوبی است که می تواند برای هر شخصی با هرنوع علایقی بستری را فراهم کند تا در آن رفاه را تجربه کند. از طرفی، نرخ بیکاری در این کشور به طرز عجیبی کم بوده که حتی شهروندان این کشور بیکاری را حس نمی کنند. بنابراین آلمان از تحصیل، تا فرصت های کاری بیشماری را در اختیار هر شخصی قرار می دهد، که این شرایط باعث می شود روز به روز افراد به آموزش زبان آلمانی رو بیاورند. 🌠

مزایای یادگیری زبان آلمانی

آموزش جانبی در کنار آموزش اصلی

تا چه حد می توانید علاوه بر آموزش آکادمیک اصلی، با روش های جانبی مانند مطالعه متن و داستان و کتاب، تماشای ویدیو و سریال و فیلم و یا حتی گوش دادن به موسیقی و پادکست به تقویت زبان آلمانی بپردازید؟

شما می توانید این پارامتر ها را برای خود مشخص کنید و سپس با باشگاه اومند تماس بگیرید (شماره تلفن در انتهای صفحه) و از کارشناس بخواهید که در زمینه ارتباط با مدرس زبان آلمانی  شما را راهنمایی کند. در باشگاه اومند حتی اگر خودتان نیز پاسخ این سوالات را مشخص نکنید، مدرس دوره در اولین جلسه اطلاعاتی دقیق و کامل را از شما دریافت خواهد کرد تا بر این اساس برای شما برنامه ریزی کند زیرا در باشگاه اومند کلاس ها شخصی سازی شده و کاربر محور هستند و یک نسخه به همه داده نمی شود. به همین دلیل شما هیچ گونه پکیج یا هر آموزش افلاین دیگری را نمیبینید که همه بتوانند آن را بخرند! تمامی آموزش ها و مشاوره های باشگاه اومند فقط بصورت آنلاین و با جمعیت کنترل شده برگزار می شود تا بتوان آن را برای هرکس شخصی سازی کرد.

همچنین می توانید از این قسمت مشخصات خود را در فرم وارد کنید تا کارشناسان باشگاه با شما تماس بگیرند.

بنفش باشید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *