مقالات

کلیشه های مشاوره کنکور انسانی

کلیشه های مشاوره کنکور انسانی

همه ما به وفور شنیده ایم که می گویند برای موفقیت در کنکور انسانی، تجربی و ریاضی باید برنامه ریزی داشته باشید. اما لازم است بدانید اگر برنامه ریزی کنکور انسانی یا دیگر رشته ها به درستی انجام نشود، نه تنها سکوی پرتاب شما نخواهد بود، بلکه پر پرواز شما را هم می چیند!

پس طبیعتاً باید از مشاوری کمک بگیرید که بتواند در تمام دوران کنکور برای حل مشکلاتتان به شما کمک کند و برنامه ریزی شخصی سازی شده و درستی به شما ارائه دهد تا مسیر موفقیتتان هموار شود.

اما اگر قرار باشد فردی که کار مشاوره کنکور انسانی را انجام می دهد فقط به صحبت های کلیشه ای انگیزشی بپردازد و شما هم چند ساعت یا نهایتاً یکی دو روز تحت تاثیر حرف های او بکوب مطالعه کنید، اما دوباره درس خواندن را رها کنید، بهتر است که از خیر چنین مشاوری بگذرید!

یک مشاور خوب کنکور انسانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شاید امروزه افراد بسیاری به حوزه مشاوره کنکور وارد شده اند، اما واقعاً چند درصد آن ها متخصص هستند؟ وقتی صحبت از تخصص می کنیم یعنی مشاور شما باید بتواند در صفر تا صد مسیر کنکور همراهتان باشد و شما را هندل کند.

مشاور خوب کنکور انسانی

● در برنامه ریزی کمکتان می کند

یکی از مهم ترین وظایف یک مشاور این است که بتواند برنامه ریزی متناسب با شرایط و نقاط و ضعف قوت شما انجام دهد. به علاوه مشاور کاربلد باید بتواند اولاً حجم مطالعاتی شما را به درستی تنظیم کند و دوماً زمانی را برای مرور دروس و استراحت و تفریح در برنامه شما بگنجاند.

پس اگر دیدید که یک مشاور کنکور انسانی به همان برنامه هایی که در بسیاری از کتاب ها و فضای اینترنت یافت می شوند، اکتفا می کند و یا همان برنامه مطالعاتی را به شما می دهد که به دوستتان هم داده، دو پا که دارید دو پای دیگر هم قرض کنید و سریعاً از آن فرد فاصله بگیرید تا در گرداب نابلدی آن گرفتار نشوید؛ چرا که این کار دقیقاً همان کار کلیشه ای است که خیلی وقت است که ثابت شده دیگر جواب نمی دهد!

● در علت یابی مسائل و مشکلات همراهتان است

احتمالاً شما هم این موقعیت را تجربه کردید، زمانی که یک سوال به شدت ذهن مان را درگیر کرده و تمرکز کافی را از ما گرفته. این شرایط باعث می شود درس خواندنمان کیفیت لازم را نداشته باشد. در چنین شرایطی بهترین راهنمایی که می تواند راه و چاه را به ما نشان دهد؛ یک مشاور کنکور انسانی است که با دقت و توجه کافی به آنالیز و ریشه یابی مشکل ما می پردازد. همچنین، از آنجایی که حال روحی و جسمی ما در کیفیت مطالعه­مان تأثیر گذار بوده، لازم است مشاوری داشته باشیم که بتوانیم چالش‌های روحی‌مان را با آن در میان بگذاریم. مثلاً زمانی که ناامید و خسته می شویم و احساس سردرگمی داریم لازم است برای پایان دادن به این افکار آنها را با مشاورمان به اشتراک بگذاریم. فراموش نکنید که برای موفقیت در کنکور انسانی لازم است شما از پایه قوی باشید؛ برای همین هر مشکل درسی که برایتان نامفهوم مانده را با کمک مشاورتان می توانید ریشه یابی کنید. در صورتی که شما پاسخگوی این مشکلات متفاوت باشید، با آرامش خاطر و تمرکز بیشتری به راهتان ادامه خواهید داد. پس خالی از لطف نیست که این مورد را از معیارهای انتخابتان برای مشاور کنکور قرار دهید. 🌠

موفقیت در کنکور انسانی

یک مشاور خوب باید دلسوز باشد و بتواند به شما کمک کند که مسائلی از قبیل بی انگیزگی، مشکلات درسی و … را مدیریت و برطرف کنید. پس اگر مشاوری این ویژگی را ندارد و صرفاً اسم مشاور را یدک می کشد، نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

● در کار خود نظم و انضباط دارد

همه ما همیشه سعی می کنیم که کارهایمان را به کسی واگذار کنیم که خوش قول و متعهد باشد. حالا وقتی این قضیه به کنکور که مرحله ای سرنوشت ساز در زندگی یک نوجوان است تعمیم داده می شود، اهمیت آن دو چندان می شود. زیرا وقتی خود مشاور فرد متعهد و منظمی باشد، می تواند این ویژگی را به شما هم منتقل کند و باعث شود که شما هم با جدیت بیشتری درس بخوانید.

● می تواند به شما تکنیک یاد دهد

طبیعتاً منظور از آموزش تکنیک این است که بتواند مهارت هایی از قبیل این که چطور تمرکز خود را افزایش دهید، چگونه تندخوانی کنید، چطور زمان را مدیریت کنید و  … را به شما یاد دهد. این کاری است که یک مشاور خبره از عهده اش برمی آید. وگرنه گفتن حرف های کلیشه ای که در گذشته خیلی رایج بود مثل این که سعی کن محیط را آرام کنی و بعد درس بخوانی یا مثلاً عوامل حواس پرتی مثل موبایل را از خودت دور کن را هر فردی می تواند به شما گوشزد کند و قطعاً گوش شما هم از این صحبت ها پر است و دقیقاً به همین علت است که این صحبت ها بدون یاد دادن تکنیک راه به جایی نمی برد!

● منابع معتبر مطالعاتی به شما معرفی می کند

قطعاً اگر مشاوری نتواند برای رفع مشکل شما در درس فلسفه و منطق، اقتصاد و … رشته انسانی، منبع مفیدی را معرفی کند باید به مهارت او شک کنید. چون امروزه کتاب ها و منابع بی شماری برای هر درس در بازار وجود دارد، اما مهم این است که مشاور شما بتواند تعیین کند که کدام یک از آن ها مناسب شرایط شما است و به دردتان می خورد.

به نظر شما باورهای غلط کنکور انسانی شامل چه مواردی هستند؟ ما در مطلبی با همین عنوان به این سوال پاسخ داده ایم که پیشنهاد می کنیم حتماً آن را مطالعه کنید.

مشاوره کنکور انسانی

جمع بندی از کلیشه هایی که در مشاوره کنکور انسانی به چشم می خورد

همان طور که گفتیم زمانی می توان در امر مشاوره کنکور انسانی یا دیگر رشته ها موفق عمل کرد که کلیشه ها و رفتارهای غلط گذشته در مشاوره دانش آموزان کنکوری را کنار بگذاریم.

باشگاه اومند این افتخار را دارد که در این امر پیشگام باشد و به جای این که مشاوره و برنامه ریزی واحدی برای همه کاربران خود انجام دهد، ابتدا در کلاس های کاربر محور خود شرایط و مهارت های هر فرد را مورد بررسی قرار دهد و بعد بر اساس پرونده اختصاصی که برای هر کاربر تنظیم می شود، به کار مشاوره و برنامه ریزی آنلاین کنکور انسانی بپردازد.

به علاوه از آنجایی که ما به کیفیت و بازدهی کار خود اهمیت زیادی می دهیم این فرصت را فراهم کرده ایم تا شما بتوانید به انتخاب خودتان در کلاس های مشاوره خصوصی (تک نفره) نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) شرکت کنید و طعم موفقیت را بچشید.✨

پس اگر تمایل دارید که از پشتیبانی حرفه ای در طول دوران کنکور انسانی برخوردار شوید، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (موجود در انتهای صفحه) تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید تا از مشاوره رایگان باشگاه بهره مند شوید.

با اومند آینده ای چشم نواز و بنفش در انتظار توست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *