مقالات

کلاس کنکور، ضروری یا وقت گیر؟

کلاس کنکور، ضروری یا وقت گیر؟

اگر داوطلب کنکور هر یک از گروه های ریاضی، تجربی و انسانی باشید، احتمالاً این سوالات در ذهن شما هم ایجاد شده است.

آیا لازم است که برای برنامه ریزی کنکور ریاضی، تجربی و انسانی به آموزشگاه های کنکور سر بزنم؟

آیا اصلاً به شرکت در کلاس های آموزشی درس های مختلف کنکور نیاز دارم یا بهتر است که خودخوانی کنم؟

آیا شرکت در این دوره ها باعث می شود که رتبه بهتری در کنکور کسب کنم و یا این که فقط وقت من را می گیرند؟

این قبیل سوالات و درگیری های ذهنی در زمانی که شما به آزمون کنکور نزدیک می شوید، امری کاملاً طبیعی است. دلیل این امر هم تا حدود زیادی به تبلیغات بیش از اندازه کلاس های مختلف کنکوری برمی گردد که اجازه نمی دهد که شما به درستی تصمیم بگیرید.

به همین دلیل ما در این مطلب سعی می کنیم که با باز کردن گره های ذهنیتان به شما کمک کنیم که برای شرکت یا عدم شرکت در کلاس های کنکور بهتر تصمیم بگیرید.

آیا شرکت در کلاس های کنکور خوب است یا خیر؟

شما بهتر از ما می دانید که امروزه آموزشگاه های کنکور در شهرهای مختلف به وفور یافت می شوند. اما افرادی که تمایل ندارند وقت با ارزش خود را در ترافیک مسیرهای رفت و آمد به آموزشگاه ها تلف کنند، می توانند از امکانات فضای آنلاین بهره مند شوند و در کلاس هایی از قبیل کلاس زیست کنکور، کلاس فیزیک کنکور و … به صورت آنلاین شرکت کنند.

اما در توضیح این که چه دانش آموزانی بیشتر از بقیه به شرکت در کلاس های کنکور نیاز دارند، باید به چند نکته اشاره کنیم:

۱- دانش آموزانی که به هر دلیلی نمی توانند از آموزش های مناسبی در مدرسه بهره مند شوند، لازم است که این خلا را با شرکت در کلاس های کنکور برطرف کنند و حتی بنابر رشته خود از مشاوره کنکور تجربی، ریاضی و یا انسانی استفاده نمایند.

۲- دانش آموزانی که علی رغم فضای آموزشی مناسب در مدرسه، باز هم در برخی دروس مشکل دارند، بهتر است که در کلاس های درسی مورد نیاز خود ثبت نام کنند.

۳- افرادی که به دلیل قبولی در رشته بهتر یا دلایل این چنینی در پشت کنکور مانده اند و بالطبع از فضای مدرسه دور شده اند، بهتر است که در این کلاس ها شرکت کنند. چون در این کلاس ها علاوه بر آموزش و دوره دروس، می توانند انگیزه بالاتری برای درس خواندن پیدا کنند و حس رقابت را تجربه کنند.

۴- بعضی از دانش آموزان هم هستند که با وجود مطالعه زیاد و دانش کافی، مهارت لازم برای تست زنی و مدیریت زمان را ندارند. طبیعتاً این افراد با شرکت در کلاس های تست زنی می توانند مهارت خودشون را افزایش دهند و نتیجه بهتری به دست بیاورند.

پس می توان نتیجه گرفت که شرکت در کلاس های کنکور به خصوص برای این افراد، نه تنها وقت گیر نیست، بلکه ضروری هم هست. اما فراموش نکنید که اگر به جای کلاس های حضوری، در کلاس های آنلاین کنکور شرکت کنید، می توانید زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهید، چون در این حالت نیازی نیست که از خانه خارج شوید و حتی با موبایلتان هم می توانید در این کلاس ها شرکت کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم که مطالعه مطلب مربوط به اشتباهات رایج در مدیریت استرس کنکوری ها را از دست ندهید.

 کلاس کنکور، ضروری یا وقت گیر؟

۴ ویژگی برتر کلاس کنکور آنلاین

با توجه به این که به این موضوع اشاره کردیم که دوره های آموزشی آنلاین کنکور نسبت به کلاس های حضوری آن ارجحیت دارند، بهتر است که ۴ ویژگی مهم کلاس های آنلاین مناسب را هم بیان کنیم.

● امکان دسترسی به کلاس های کنکور از سراسر کشور

به طور کلی کلاس های آنلاین به تازگی با حضور کرونا شکل نگرفته اند، بلکه از ۲۲ سال پیش این متد شکل گرفته است . درست است که با همه گیر شدن کرونا استفاده از فضای آنلاین پر رنگ‌تر شد اما مدیران از گذشته به طور هوشمندانه ای روی کلاس های آنلاین سرمایه گذاری کرده بودند. اکنون فضای آنلاین حدود ۹۰ درصد از افراد جامعه را اعم از پیر و جوان، کودک و نوجوان و… را درگیر خودش کرده است. از آنجایی که این فضا هیچ استثنایی را نمی پذیرد و همه را جذب خودش می کند، کلاس ها و مشاوره های آنلاین کنکور تجربی، ریاضی و… بطور چشمگیری در حال رشد و پیشرفت هستند!

کلاس های کنکور از سراسر کشور

در کلاس های آنلاین محدودیت جغرافیایی معنایی ندارد و افراد از سراسر کشور و نقاط دور و نزدیک می توانند به آن فضا دسترسی داشته باشند و از منابع آموزشی آن بهره مند شوند.

● صرفه جویی در زمان و هزینه

دانش آموزان کنکوری به خوبی می دانند که وقت در این سال واقعاً طلاست.😁 به همین دلیل به دنبال فرصت‌های بیشتری برای مطالعه دروس هستند. در اینجاست که نقش فضای آنلاین بنفش می شود! متأسفانه وقتی که شما اغلب زمان مطالعه و یادگیریتان را در ترافیک و پشت چراغ قرمز بگذرانید، هیچ نتیجه خاصی را بدست نخواهید آورد. اما اگر هوش مدیریتی خوبی داشته باشید و در دوره های آنلاین سرمایه گذاری کنید، بهره‌وری از زمانتان به نقطه اوج  میرسد. با توجه به این که کلاس های کنکوری در بستر اینترنت برگزار می شوند، قیمت به صرفه تری دارند و دردسر رفت و آمد هم ندارند. اما بالطبع وقتی شما در کلاس های حضوری شرکت می کنید، هم هزینه بیشتری صرف می کنید و هم زمان بیشتری را از دست می دهید.

● امکان برقراری ارتباط مستقیم با استاد

طبیعتاً این مورد در کلاس های حضوری هم وجود دارد و شما می توانید استاد درس مربوطه را ببینید و گاهاً سوالات خودتان را از او بپرسید. اما فرق ارتباط با استاد در کلاس های آنلاین با کلاس های حضوری در این است که چون معمولاً تعداد نفرات حاضر در کلاس های حضوری زیاد است، استاد فرصت نمی کند که به تمام سوالات شما پاسخ دهد، ولی اگرشما محل مناسبی برای شرکت در کلاس آنلاین انتخاب کنید که تعداد محدودی کاربر (حداکثر ۱۰ نفر) در کلاس داشته باشد، می توانید به راحتی با استاد ارتباط برقرار کنید و سوالات خودتان را بپرسید. به همین منظور، کلاس های باشگاه اومند بصورت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲ تا ۵ نفره) و عمومی (حداکثر ۱۰ نفره) برگزار می شود.

● امکان جمع بندی بهتر مطالب

طبیعتاً وقتی استاد با تعداد محدودی دانش آموز سروکار دارد، پس می تواند انرژی بهتری برای تدریس زیست کنکور و یا هر درس دیگر… صرف کند و به دنبال آن جمع بندی بهتری هم داشته باشد.

 کلاس کنکور، ضروری یا وقت گیر؟

جمع بندی ثبت نام در کلاس کنکور

پس می توانیم نتیجه بگیریم که شرکت در کلاس های کنکور نه تنها کار بیهوده ای نیست، بلکه به شرطی که محلی مناسب برای گذراندن این دوره ها پیدا کنید، می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت شما داشته باشد.

باشگاه اومند با بهره گیری از گروهی از برجسته ترین اساتید و مشاوران کشور، فرصتی را برای شما دانش آموزان عزیز فراهم کرده است تا بتوانید دروس تخصصی کنکور را در فضای آنلاین به بهترین شکل ممکن آموزش ببنید و یکی از رتبه های برتر کنکور سراسری باشید. ضمناً شما می توانید علاوه بر آموزش دروس، از مشاوره کنکور انسانی، تجربی و ریاضی این باشگاه نیز بهره مند شوید و گامی بلند در مسیر موفقیت بردارید.

پس برای اومندی شدن همین حالا از طریق شماره های تلفن موجود در انتهای صفحه با ما تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. فقط یک آرزو کن و برآورده شدنش را به تیم حرفه ای اومند بسپار. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *