مقالات

کدام آموزش زبان فرانسه مناسب من است؟

کدام آموزش زبان فرانسه مناسب من است؟

معمولاً افرادی که به دنبال یادگیری و آموزش زبان فرانسه هستند به دو دسته تقسیم می شوند، یا واقعاً عاشق این زبان شیرین هستند و با هدف از پیش تعیین شده این زبان را یاد می گیرند و یا به دلایلی مثل لاکچری تر به نظر رسیدن تصمیم دارند که این زبان را یاد بگیرند! حالا شما جز هر کدام از این دو دسته که باشید باید به این سوال مهم پاسخ دهید تا مسیر یادگیری خودتان را به درستی پیدا کنید.

سوال مهم این است که آیا به نظر شما می توان نسخه واحدی برای آموزش همه افرادی که در کلاس های زبان فرانسه شرکت می کنند پیچید؟ اگر جواب شما بله است، پس یعنی باید همه انسان ها به یک شکل واحد و مشخص آموزش ببینند و اصلاً چیزی به نام تفاوت های فردی معنا ندارد.

اما اگر پاسخ شما خیر است، یعنی درک درستی از تفاوت های انسان ها با همدیگر دارید و می دانید که نمی شود که انتظار داشت خانم x زبان فرانسه را به همان شکلی یاد بگیرد که آقای y یاد می گیرد!

پس این جا است که اهمیت یادگیری زبان فرانسه یا هر مهارت دیگری به شکل کاربر محور مشخص می شود. کاربر محور یعنی این که هر فردی قرار است بر اساس شرایط و توانایی های خودش آموزش ببیند نه بر اساس توانایی های جمعی!

معرفی 4 روش کاربردی برای آموزش زبان فرانسه

معرفی ۴ روش کاربردی برای آموزش زبان فرانسه

همان طور که گفتیم هر کدام از ما برای یادگیری هر مهارتی از جمله زبان فرانسه باید روش مخصوص به خودمان را پیدا کنیم. بنابراین شما باید هر کدام از این ۴ روش که برای یادگیری بهتر زبان مطرح می شود را به روش منحصر به فرد خودتان انجام دهید نه شیوه ای که خواهر، برادر، دوست و … انجام می دهند!

● مهارت گوش کردن و مطالعه کردن را تقویت کنید

اگر می خواهید نحوه تلفظ صحیح کلمات و جملات فرانسه را یاد بگیرید راهی ندارید جز این که دو گوش شنوا داشته باشید! به علاوه شما در حین یادگیری این زبان باید سعی کنید مهارت خودتان را با مطالعه کتاب های متفرقه مثل داستان های کوتاه که به زبان فرانسه نوشته شده اند، افزایش دهید. پس از زیاد شنیدن و زیاد خواندن خسته نشوید تا زبان فرانسه را از بر شوید!

● سعی کنید با فردی فرانسوی ارتباط برقرار کنید

احتمالاً بزرگ ترها به خاطر دارند که در سالیان گذشته افراد در سراسر دنیا به وسیله برنامه ای به نام یاهو مسنجر دوست پیدا کرده و با هم ارتباط برقرار می کردند. اما امروزه دایره این ارتباطات حتی گسترده تر از گذشته شده و شما می توانید به وسیله برنامه هایی مثل اسکایپ، اینستاگرام و … با مردم سراسر جهان در ارتباط باشید و از همین طریق زبان فرانسه خود را تقویت کنید. پس چرا خودتان را از این امکانات محروم کنید؟!

با این وجود اگر به دلایل مختلف نمی توانید از این فضاها استفاده کنید، پس بهتر است که یک دوست همراه و هم هدف پیدا کنید و روزانه با او به زبان فرانسوی صحبت کنید. این کار باعث می شود که هم تسلط بیشتری به این زبان پیدا کنید و هم رغبت بیشتری برای مطالعه زبان فرانسه داشته باشید.

● هنگام مطالعه متمرکز باشید

از قدیم گفته اند که با یک دست نمی توان چندین هندوانه برداشت!😉 پس به جای این که مرتب از این شاخه به آن شاخه بپرید، هنگام مطالعه بر روی خواندن یک موضوع تمرکز کنید. به عنوان مثال وقتی در حال خواندن لغات زبان فرانسوی هستید فقط بر روی مطالعه همان کلمات متمرکز باشید و همزمان سراغ مطالعه گرامر و گوش دادن پادکست فرانسوی و … نروید.

● از منابع مطالعاتی به درستی استفاده کنید

همه ما در عصر ارتباطات به منابع نامحدودی دسترسی داریم که اگر در استفاده از آن ها هوشمندانه عمل نکنیم، نه تنها مفید نخواهند بود بلکه ما را به دردسر می اندازند.

پس به جای این که دور خود را بیش از اندازه با انواع منابع مطالعاتی از جمله اپلیکشین ها، فایل های صوتی، کتاب های دیجیتال و … پر کنید و بدتر سردرگم شوید، یک استراتژی مناسب برای مطالعه تنظیم کنید و بر اساس آن پیش بروید.

ما در مطلب دیگری به مقایسه یادگیری زبان فرانسه و زبان انگلیسی پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

آموزش کاربر محور زبان فرانسه را از کجا دریافت کنیم؟

آموزش کاربر محور زبان فرانسه را از کجا دریافت کنیم؟

باز هم به همان نکته ای که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم رسیدیم که اگر آموزش به صورت شخصی سازی شده و کاربر محور نباشد، یک پای مهم آن می لنگد و شما نمی توانید به تسلط لازم در زبان فرانسه یا هر مهارت های دیگری برسید.

به همین منظور باشگاه اومند تمرکز خودش را بر روی دوره های آموزشی کاربر محور معطوف کرده تا بتواند در کلاس هایی با جمعیت کنترل شده (حداکثر ۱۰ نفره) مهارت ها و شرایط هر کاربر آموزش آنلاین زبان فرانسه را بررسی کند، پرونده ای اختصاصی برای آن ها تشکیل دهد و در نهایت آموزش هر فرد را بر اساس همین اطلاعات پیش ببرد.

پس حالا که این فرصت برای شما فراهم شده که ضمن برقراری ارتباط مستقیم و آنلاین با استاد خود بتوانید از پشتیبانی همه جانبه ما بهره شوید، آن را غنیمت بشمرید و همین الان برای مشاوره رایگان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان ما جهت راهنمایی های بیشتر با شما تماس بگیرند.

با اومند زبان فرانسه را بنفش و پر انرژی یاد بگیر.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *