مقالات

کاربرد فتوشاپ در موشن گرافیک

کاربرد فتوشاپ در موشن گرافیک

اگر شما یک طراح گرافیک باشید، مطمئناً اهمیت آموزش موشن گرافیک را درک می کنید و می دانید که از یادگیری آن فقط سود خواهید برد. در حالی که موشن گرافیک یک مهارت بسیار خاص است و شاید سال ها طول بکشد تا در این مورد متخصص شوید، فتوشاپ و انتقال های ساده به راحتی قابل یادگیری هستند و حتی به نرم افزار اختصاصی خاصی هم نیاز ندارند. در تبلیغات، در سراسر رسانه های اجتماعی، برای اینفوگرافیک ها، برای معرفی ویدئو های یوتیوب، در تبلیغات تلویزیونی و … موشن گرافیک نقش پر رنگی دارد. برنامه های کاربردی متعددی در این زمینه وجود دارند که با روش های بسیار موثر برای نمایش اطلاعات بصری به صورت بسیار جذاب و پویا می توان از ان ها استفاده کرد و شاهکارهایی را در حوزه هنرهای گرافیکی به وجود آورد! این کار را با اپلیکیشن های بسیار مختلفی می توان انجام داد. یکی از پر طرفدار ترین برنامه ها در زمینه موشن گرافیک «ادوب افتر افکت» است که کارایی متنوعی دارد. 

رابطه موشن گرافیک و فتوشاپ

کارامد بودن فتوشاپ 🚀

فتوشاپ، ابزار بسیار خوبی است که می توان از ان برای ایجاد برخی کارهای گرافیکی بسیار پیچیده استفاده کرد. به بیان دیگر، فتوشاپ به کار شما روح و جان می دهد و باعث کیفیت بیشتر می شود. کاربرد دوره های فتوشاپ انقدر وسیع است که از طراحی وب سایت و طراحی پروژه تا یک عکس ساده ای که روزانه می گیرید را ساپورت می کند. پس استفاده از فتوشاپ در هر بخشی می تواند مفید واقع شود. 

مزیت های بنفش موشن گرافیک 💜

 همان طور که گفتیم در دنیای مدرن، نرم افزارهای موشن گرافیک به طور گسترده در تبلیغات، شبکه های اجتماعی، مهارت های علمی و آموزشی ، برای خلاقیت و سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مزیت های این تکنیک موارد زیر است.

مقرون به صرفه بودن و صرفه جویی در زمان: در مقایسه با سایر انیمیشن ها و ویدیوها، موشن گرافیک ارزان تر و آسان تر ساخته می شود.  پیچیدگی کمتری دارد و به راحتی در مدت زمان کوتاهی ساخته می شود.

جذابیت:تبلیغات یا ویدئو های ساخته شده از طریق موشن گرافیک، جذاب تر از متن های رایج یا تبلیغات ساده هستند.  این به جذب افراد به یک محصول خاص با استفاده از تبلیغات ساخته شده از طریق فتوشاپ و موشن گرافیک کمک می کند.

اثرگذاری متفاوت: با استفاده از موشن گرافیک می توانیم فرمت های مختلفی بسازیم که به راحتی قابل اشتراک گذاری هستند.  این کار به افزایش دسترسی به محتوای شما کمک می کند.به همین دلیل دوره های انلاین موشن گرافیک می توانند مفیدتر باشند. این دوره ها به شکل تخصصی در باشگاه اومند ارائه می شوند. در بین سبک های ویدیویی بازاریابی، موشن گرافیک ها ظریف ترین، متفاوت ترین و جذاب ترین سبک ها را دارند. نرم افزار های زیادی در این زمینه به شما کمک می کنند، اما یکی از  بهترین نرم افزار برای انجام پروژه های موشن گرافیکی نرم افزار  Adobe After Effect  است.

اما این نکته را فراموش نکنید که فرایند یادگیری این تکنیک ها نیازمند دقت و ظرافت کافی است زیرا شما با جزئیات متفاوتی کار دارید. بهتر است مقاله، توصیه هایی به کاربران اموزش موشن گرافیک را برای درک بهتر مطالعه کنید.

موشن گرافیک و فتوشاپ چه رابطه ای دارند؟!

موشن گرافیک

همان طور که متوجه شده اید، موشن گرافیک و فتوشاپ با یکدیگر در ارتباط هستند، در حقیقت، تا زمانی که به فتوشاپ مسلط نشوید، یادگیری موشن گرافیک برایتان جذاب جلوه نمی کند؛ حتی شاید مانع کیفیت کار شما شود و اموزش را برایتان دشوار سازد. با این حساب، از شما انتظار می رود که فتوشاپ را تا جایی که می توانید یاد بگیرید، تا سیکل کاریتان در زمینه موشن گرافیک هم به خوبی تکمیل شود.

بهتر است برای آموزش آنلاین صفر تا صد موشن گرافیک در کنار افراد با تجربه در این زمینه قرار بگیرید، زیرا مسئله ای نیست که به تنهایی بتوانید صفر تا صد ان را پوشش دهید.

مزایا و معایب استفاده از فتوشاپ برای ساخت تصاویر موشن گرافیک

موشن گرافیک

در این که یک طراح ماهر موشن گرافیک باید حتماً از طریق شرکت در دوره های آموزش فتوشاپ، کار با این ابزار را به صورت حرفه ای بلد باشد، شکی نیست، اما در هر حال لازم است که با چند مورد از مزایا و معایب استفاده از فتوشاپ برای ساخت موشن گرافیک هم آشنا شوید تا بتواند آثار جذاب تر و دیدنی تری خلق کنید!

مزایا

  1. با کمک نرم افزار فتوشاپ می توان به راحتی تغییرات ایجاد شده در Smart object را متحرک کرد.
  2. چون فتوشاپ تکنیک هایی مثل افکت گذاری، تغییر سایز و برش تصویر و … را در اختیار شما قرار می دهد، پس خلق تصاویر موشن گرافیکی با آن ساده تر و جذاب تر می شود.
  3. جالب است بدانید که هر چیزی در دوره های حضوری یا آموزش آنلاین موشن گرافیک درباره فتوشاپ یاد می گیرید در نرم افزاری مثل افتر افکت هم به کارتان می آید.

معایب

  1. یکی از ضعف های فتوشاپ برای ساخت موشن گرافیک این است که عمدتاً دست و بال شما را برای کاهش سرعت متحرک سازی طبیعی می بندد!
  2. این برنامه اختیارات شما در حوزه صداگذاری موشن گرافیک ها محدود می کند.
  3. موشن گرافیست ها در این برنامه بر خلاف نرم افزارهایی همچون افتر افکت نمی توانند متحرک سازی عبارات را به صورت حرف به حرف یا کلمه به کلمه انجام دهند و تنها قادر هستند که به کلمات و یا بریده هایی از متن، به صورت دستی جان ببخشند و متحرکشان کنند!

به عنوان کلام اخر

تسلط بر روی هر دو مهارت موشن گرافیک و فتوشاپ، یک توانایی خارق العاده را در شما پروش می دهد. روز به روز میزان استفاده و ارزش ان ها در جامعه بالاتر می رود، و افراد مختلف نیاز بیشتری را نسبت به ان ها احساس می کنند. به همین دلیل، تیم اومند با تشکیل دوره های کاملا آنلاین دراین رشته امده است که حامی شما در این مسیر باشد. شما می توانید از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

با اومند هدفتان را بنفش کنید 💜