مقالات

کاربردهای فتوشاپ و درآمدزایی از آن

آموزش آنلاین فتوشاپ

آموزش آنلاین فتوشاپ یکی از پرطرفدار ترین آموزش ها برای علاقه مندان به دنیای گرافیک، طراحی و هنر های دیجیتال است. فتوشاپ یک نرم افزار جامع و کامل است که در ادیت و ویرایش تصاویر، طراحی (مانند طراحی تصاویر، کاراکتر، لوگو، کارت ویزیت، بنر، پست و حتی طراحی فونت) کاربرد گسترده دارد. برای انجام تمامی کارهای گرافیکی‌ و طراحی، فتوشاپ در اولویت قرار دارد. هرکس به این نرم افزار و شیوه کار کردن با آن تسلط داشته باشد، می تواند کارهای موردنظر را به بهترین شیوه انجام دهد؛ زیرا نرم افزار فتوشاپ کامل ترین نرم افزار در این زمینه می باشد.

این نرم افزار به دلیل امکانات کامل و بی نظیرش کاربرد گسترده ای دارد و همین کاربرد گسترده باعث شده است که پتانسیل درآمد زایی بالایی داشته باشد.

چرا باید فتوشاپ را یاد بگیرید

دلایل زیادی برای یادگیری فتوشاپ وجود دارد. اگر در زمینه طراحی گرافیک، طراحی وب یا نقش تجربه کاربری کار می کنید، یادگیری فتوشاپ ضروری است. با این حال، دوره فتوشاپ برای کسانی که در نقش های بازاریابی عملی کار می کنند نیز به همان اندازه مهم است. چه ایجاد بروشور، یا خبرنامه ایمیلی، برای بهینه سازی و روتوش تصاویر نیاز به دانستن فتوشاپ دارد. حتی اگر مبتدی و بدون تجربه قبلی هستید، می توانید فتوشاپ را یاد بگیرید.

فتوشاپ می تواند به شما کمک کند تا کار پیدا کنید

برای کسانی که به تازگی وارد نیروی کار می شوند، فتوشاپ می تواند یک مهارت عالی برای کمک به شما برای یافتن شغل باشد. بسیاری از مشاغل به مهارت های فتوشاپ نیاز دارند و این به ویژه در مورد نقش های طراحی مانند طراح گرافیک، طراح وب یا طراح رابط کاربری صادق است. نقش های بازاریابی نیز اغلب شخصی را ترجیح می دهند که بتواند به طور موثر با فتوشاپ کار کند. در بازار کار رقابتی، یادگیری مهارت های فتوشاپ می تواند به متمایز شدن شما از سایر متقاضیان کمک کند.

فتوشاپ می تواند شغل شما را بهبود بخشد

اگر قبلاً شغلی دارید، افزودن فتوشاپ به لیست مهارت های خود می تواند شما را به کارمندی ارزشمندتر تبدیل کند. این به شما امکان می دهد روی پروژه های مختلف دیگری کار کنید و ممکن است فرصت هایی برای پیشرفت یا توانایی کار روی مجموعه های متنوع تری از پروژه ها فراهم کند. از کار در وب سایت گرفته تا پروژه های بازاریابی و حتی طراحی محصول، فتوشاپ می تواند نقشی حیاتی در بسیاری از موقعیت ها ایفا کند.

با فتوشاپ درآمد کسب کنید

هنگامی که دوره فتوشاپ را به اتمام رساندید، می توانید از راه های مختلف درآمد کسب کنید. فرصت های شغلی آزاد برای روتوش تصاویر با فتوشاپ یا مشاغل تمام وقت با دستمزد خوب برای کسانی که مایل به یادگیری مهارت های مرتبط و کار در طراحی گرافیک، طراحی وب، طراحی UX هستند وجود دارد. تمامی این زمینه ها امکان کسب درآمد با مهارت فتوشاپ را فراهم می کند.

یادگیری فتوشاپ سرگرم کننده است

در حالی که یادگیری فتوشاپ می‌تواند فرصت‌های شغلی شما را افزایش دهد، می‌تواند شخصاً نیز برای شما مفید باشد. چه از فتوشاپ برای روتوش تصاویر استفاده کنید، چه برای ایجاد ترکیب بندی با افزودن متن و گرافیک، یا ساختن یک GIF متحرک خنده دار، می توانید مهارت های فتوشاپ را به طرق مختلف به کار ببرید.

با یادگیری فتوشاپ، شما همچنین یک منبع سرگرم کننده برای پروژه های خلاقانه خود خواهید داشت، چه در یک وب سایت کار کنید، چه داوطلبانه برای کمک به ویرایش تصاویر دوستان یا یک سازمان، یا اضافه کردن آیکون به تصاویری که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. در حالی که فتوشاپ یک ابزار قدرتمند تجاری است، اما جنبه سرگرم کننده نیز دارد.

یادگیری فتوشاپ می تواند سریع باشد

اگر می‌خواهید مهارت‌های عمیقی را از طریق یک برنامه بوت‌کمپ به دست آورید، می‌توانید فتوشاپ را در یک هفته یاد بگیرید یا در یک دوره دو روزه فتوشاپ مبتدی برای کسب مهارت‌های ضروری فتوشاپ شرکت کنید.

 افرادی که در زمینه هنر های دیجیتال مشغول به کار هستند به خوبی با اهمیت نرم افزار فتوشاپ آشنایی دارند و می دانند که این نرم افزار کلیدی ترین ابزار آن هاست‌. اما کسانی که هنوز وارد بازار کار فتوشاپ نشده اند شاید ندانند که چگونه ممکن است از طریق یادگیری یک نرم افزار درآمد کسب کرد. پس ادامه این مقاله مخصوص شماست. آن را بخوانید و سپس نظرات و پرسش های خود را در زیر همین مقاله کامنت کنید تا به شما پاسخ دهیم.

آموزش آنلاین فتوشاپ

فتوشاپ را با توجه به هدف شغلی خود فرا بگیرید.

 همان طور که در ابتدای مقاله نیز ذکر شد، کاربرد های فتوشاپ بسیار گسترده است. شما در ابتدا کار کردن با نرم افزار فتوشاپ را یاد می گیرید. سپس باید یاد بگیرید که چگونه از این نرم افزار در زمینه یا زمینه های شغلی مورد نظر خود استفاده کنید. به عنوان مثال ممکن است گزینه های پرکاربرد این نرم افزار برای استفاده در ادیت عکس و طراحی یک فونت با یکدیگر متفاوت باشند. در این حالت آموزش شما می تواند بصورت هدایت شده انجام شود. منظور از آموزش هدایت شده آن است که بسته به نیاز و کاربرد شما، بر آپشن های خاصی از فتوشاپ تاکید بیشتری شود و حتی تعدادی ترفند و تکنیک نیز در کار کردن با این گزینه ها و به منظور ایجاد نتایج متفاوت به شما آموزش داده شود. اگر زمینه استفاده شما از فتوشاپ مشخص است، این نوع آموزش بالاترین بهره‌وری را برای شما دارد و حتی می تواند در زمان سریع تر شما را به هدف خود برساند. اگر از یادگیری فتوشاپ اهداف گسترده و متنوعی دارید، حتما تمام جزئیات مدنظر خود را در این زمینه با مدرس دوره آموزش فتوشاپ در باشگاه اومند در میان بگذارید تا تمام اهداف در پرونده آموزشی الکترونیک شما ذکر شوند؛ سپس مدرس بتواند برنامه ریزی دقیقی را برای جلسات آنلاین شما انجام دهد. اگر در زمینه انتخاب هدف خود تصمیم مشخصی ندارید، میتوانید با مدرس مربوطه در زمینه کاربرد های مختلف و بازار کار آن مشورت کنید. همچنین پس از شروع آموزش آنلاین فتوشاپ، با توجه به علاقه شما مدرس میتواند بهتر شما را در این زمینه راهنمایی کند.

درآمدزایی از فتوشاپ

۴ روش عالی برای درآمدزایی از فتوشاپ

اگر فتوشاپ کار حرفه ای باشید، مطمئن باشید که بیکار نمی مانید و کسب و کارها برای داشتن شما سر و دست می شکنند! اما لازم است بدانید که وقتی شما دوره های فتوشاپ را بگذرانید و در آن مهارتی برسید که حرفی برای گفتن داشته باشید، لزوماً به مدیران کسب و کارهای دیگر برای اشتغالتان نیاز ندارید و می توانید از روش های مختلفی که ما به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد، در منزل بنشینید و برای خودتان درآمد ایجاد کنید.

فروش فایل های فتوشاپ از طریق سایت

اگر بتوانید سایتی تاسیس کنید و در آن مجموعه ای از انواع طرح های گرافیکی را به طور رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهید، می توانید پس از رونق گرفتن سایتتان، دسته ای از فایل های فتوشاپی را رایگان و دسته ای دیگر را با دریافت هزینه به فروش برسانید و به درآمد برسید.

به علاوه وقتی شما الفبای فتوشاپ را بشناسید، می توانید سایت بهتری بسازید که رنگ و رخ آن برای مخاطبان جذاب باشد و آن ها را به سمت شما جذب کند و شما بتوانید محصولاتتان را راحت تر به او بفروشید.

فروش تصاویر ساخته شده با فتوشاپ در برخی سایت ها

اگر بتوانید تصاویر جذاب و خیره کننده ای با فتوشاپ طراحی کنید، با داشتن یک حساب ارزی می توانید آن ها را در سایت های خارجی از قبیل Dribbble، Freepik، Shutterstuck و … در معرض دید عموم قرار دهید و به فروش برسانید.

فونت های مختلف بسازید

وقتی شما بتوانید فونتی خاص و جذاب بسازید که هم وب سایت های ایرانی و هم وب سایت های خارجی، آن را از شما بخرند، می توانید درآمد بالایی از فروش آن ها داشته باشید.

● ساخت پیج کاری در اینستاگرام

بسیاری از پیج های ترجیح می دهند که فردی استخدام کنند که کارهای گرافیکی پیجشان را انجام دهد، اما شما می توانید یک پله بالاتر بروید و با یادگیری نحوه تولید محتوا و الگوریتم های اینستاگرام، به جای این که برای دیگران کار کنید، خودتان یک پیج کاری بسازید و با کمک طرح های گرافیکی به درآمد برسید.

آموزش آنلاین فتوشاپ

نحوه درآمدزایی از این نرم افزار

برای درآمد زایی از این نرم افزار، صرفا تسلط به نرم افزار و توانایی کار کردن با آن کافی نیست. بلکه باید بتواند از آپشن های نرم افزار فتوشاپ در جهت انجام پروژه خود به خوبی استفاده کنید. این توانایی، اصلی ترین عنصر برای موفقیت در زمینه درآمدزایی از نرم افزار فتوشاپ است.

با این شیوه آموزش آنلاین فتوشاپ، تخصص شما تامین خواهد شد. اما همواره برای موفقیت در هر شغل، مهارت های نرم و ارتباطات نیز از اهمیتی برابر با تخصص برخوردار هستند. در فتوشاپ نیز این موضوع صدق می کند و شما چه برای پروژه گرفتن و کار کردن بصورت فریلنسری و چه برای استخدام در مجموعه های معتبر به مهارت های نرم همچون کار تیمی، ارتباط موثر، بیان مناسب، توانایی مدیریت بحران و… احتیاج دارید. به این صورت توانایی های شما دیده می شود و می توانید موقعیت شغلی مناسبی را به دست آورید.

برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه آموزش آنلاین فتوشاپ میتوانید با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا از این قسمت فرم را پر کنید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند.

اومند تا رسیدن به آرزوهای بنفش شما در کنار شماست. 💜

1 نظر در “کاربردهای فتوشاپ و درآمدزایی از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *