مقالات

چگونه یادگیری زبان فرانسه را لذت بخش کنیم

چگونه یادگیری زبان فرانسه را لذت بخش کنیم

در دنیای امروز یادگیری زبان های مختلف به مسئله ای الزامی تبدیل شده و از آنجایی که زبان فرانسه در پنج قاره جهان مورد استفاده قرار می گیرد و برای مهاجرت امتیازی مهم به حساب می آید، افراد بسیاری تمایل دارند که از طریق شرکت در کلاس زبان فرانسه، این زبان را یاد بگیرند.

اما اگر به اطراف خود نگاهی بیندازیم، میبینیم که تعداد افرادی که آموزش را در اواسط و یا حتی اوایل راه رها می کنند، بیشتر از تعداد افرادی است که آموزش را تا به انتها پیش می برند!! به راستی علت این همه دلزدگی در یادگیری یک زبان خارجه چیست؟!

طبیعتاً یادگیری زبان فرانسه هم سختی های خاص خود را دارد و شما برای یادگیری آن باید کفش های آهنی بپوشید و از سرازیری و سراشیبی مسیر آموزش نترسید.

نکته مهم دیگر این است که شما باید در انتخاب دوره آموزش زبان فرانسه بسیار هوشمندانه عمل کنید در کلاسی شرکت کنید که بتواند شما را جذب کند و با شیوه ای جذاب و لذت بخش، زبان فرانسه را به شما آموزش دهد.

پس یک انتخاب صحیح می تواند همپای شما در یاد گرفتن زبان باشد و کمکتان کند که پس از گذراندن دوره های لازم، تسلط کافی بر روی آن داشته باشید.

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم

قبل از شروع هر کاری باید هدف خودتان را از انجام آن مشخص کنید. مثلاً شما باید بدانید که چرا می خواهید زبان فرانسه را یاد بگیرید؟ اگر پاسخی برای این سوال داشته باشید و حاضر باشید سختی های رسیدن به این هدف را تحمل کنید، مطمئناً این زبان را نه به راحتی آب خوردن، بلکه به راحتی تلاش کردنتان یاد خواهید گرفت.

شما برای شروع یادگیری زبان فرانسه باید چند قدم مهم و اساسی بردارید که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم.

● استفاده از صوت و صدا

با توجه به این که در زبان فرانسه، آنچه که نوشته می شود با آنچه که تلفظ می شود تفاوت های زیادی با هم دارند، پس لازم است که شما علاوه بر کتاب های درسیتان به فایل های صوتی این زبان هم گوش دهید تا هم از نظر گفتاری و هم از نظر شنیداری تقویت شوید.

پس چه این زبان را با شرکت در کلاس های حضوری یاد می گیرید و چه در دوره های آنلاین زبان فرانسه شرکت می کنید، باید بدانید که نباید تنها به متن کتاب اکتفا کنید. استفاده از همزمان از کتاب و فایل های صوتی باعث می شود که شما بتوانید زبان فرانسه را مثل بلبل صحبت کنید و برای مهاجرت و برقراری ارتباط با فرانسوی ها به هیچ مشکلی برخورد نکنید.

● عدم استفاده از ترجمه لغت به لغت کلمات به فارسی

شاید شما هم جز افرادی باشید که وقتی در حال یادگیری زبان فرانسه هستید، کلمات را تک به تک در ذهن خود به زبان فارسی ترجمه می کنید. باید بگوییم که این روش اشتباه است؛ چرا که ترجمه لغت به لغت باعث می شود که شما انرژی زیادی از دست دهید و حتی گاهی متن را به اشتباه ترجمه کنید.

احتمالاً حالا از خودتان می پرسید که اگر ترجمه لغت به لغت استفاده نکنم، پس چطور می توانم این زبان را یاد بگیرم؟ پاسخ این سوال ساده است، شما باید بتوانید این زبان را در جملات مختلف یاد بگیرید تا با نحوه کاربرد آن آشنا شوید. به بیان دیگر شما باید وقتی کلمه ای را برای اولین بار یاد می گیرید با آن جمله بسازید تا مفهوم آن به خوبی در ذهنتان نقش ببندد.

جالب است بدانید که اگر جمله ای که می سازید، شخصی سازی شده باشد و به زندگی شما نزدیک تر باشد، بهتر در حافظه تان باقی می ماند.

● به خرج دادن خلاقیت برای یادگیری جنسیت کلمات

نکته جالبی که در زبان فرانسه وجود دارد، این است که تمام کلمات می توانند جنسیت داشته باشند. برای مثال کلماتی که آخر با آن ها عباراتی مثل elle، ance و son تمام می شوند جز اسامی مونث و اسامی که با عباراتی مانند and، oir و ou به اتمام می رسند، جز اسامی مذکر به حساب می آیند. البته طبیعتاً در این بین استثناهایی هم وجود دارد، اما اگر شما روزانه تمرین کنید، قطعاً می توانید این کلمات را به خوبی به خاطر بسپارید.

برای این که یادگیری این بخش از زبان فرانسه برای شما ساده تر و جذاب تر شود، می توانید از کاغذهای یادداشت رنگی استفاده کنید و کلمات مردانه و زنانه را بر روی دو برگ با رنگ مختلف بنویسید.

● تمرین روزانه زبان فرانسه

بدون تعارف به شما بگوییم که اگر می خواهید پیشرفت کنید، نباید تنها به شرکت در دوره های زبان فرانسه اکتفا کنید، بلکه باید از هر فرصتی برای تمرین استفاده نمایید. حتی در زیر دوش حمام، موقع آشپزی و یا هر مکان و زمان دیگری، تمرین کردن را فراموش نکنید. نیازی نیست که حتماً تمرینی از قبل آماده کرده باشید، بلکه هر چه به ذهنتان می رسد، بگویید و به خوبی به تلفظ خودتان دقت کنید.

شما حتی می توانید صدای خودتان را ضبط کنید و بعداً با گوش دادن به آن، اشتباهات خودتان را پیدا کنید. خلاصه این که هر فرصتی را برای یادگیری غنیمت بشمرید.

توصیه می کنیم که مطالعه مقاله توصیه هایی به کاربران آموزش زبان فرانسه را از دست ندهید.

جمع بندی لذتبخش کردن یادگیری زبان فرانسه

حالا که متوجه شدید که باید چه قدم هایی برای یادگیری زبان فرانسه بردارید، برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم. ما در باشگاه اومند این امکان را فراهم کرده ایم تا شما بتوانید با شرکت در کلاس های آنلاین زبان فرانسه، این زبان را به راحتی یاد بگیرید. شرکت در این کلاس ها به هر کسی که تمایل دارد از شیوه های نوین آموزش بهره مند شود، توصیه می شود.

پس اگر به زبان فرانسه علاقه دارید یا قصد مهاجرت دارید، خودتان را از شرکت در این کلاس ها محروم نکنید و همین الان با تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

با اومند تا یادگیری صفر تا صد زبان فرانسه فاصله ای ندارید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *