مقالات

چرا یادگیری درس شیمی سخت است؟! 

کلاس های شیمی کنکور

برای بسیاری از دانش آموزان، کلاس های شیمی کنکور به عنوان یک موضوع دشوار، پیچیده و انتزاعی  است که نیازمند سعی و تلاش ویژه برای درک آن است. شیمی یک عنصر بسیار بزرگ است که تنها نیازش حفظ مطالب نیست. اما خب این درس هم همانند یک بازی برد و باخت دارد. در صورتی که ما با قلق های خاص آن آشنا باشیم، به همه مباحث آن دستبرد خواهیم زد. اما این قلق ها چه هستند!؟ آیا آنها می توانند موفقیت ما را در شیمی تضمین کنند!؟

چگونه شیمی را آسان‌تر یاد بگیرم؟! 🌠

یادگیری درس شیمی

ریشه یابی مباحث شیمی:

وقتی که ما درمدرسه حروف الفبا را یاد می گرفتیم، مسلما نمی توانستیم مقالات علمی بنویسیم! در شیمی هم این قانون صدق می کند، تا زمانی که شما با اصول و مبانی پایه شیمی دست رفاقت ندهید؛ به سطح مطلوبی از شیمی نخواهید رسید. در این شرایط لازم است شما اطلاعاتتان را نسبت به هر مبحث فیکس کنید یا به نوعی آنها را ملکه ذهنتان قرار دهید. مباحث پایه ای درس شیمی مباحثی همچون آرایش الکترونی، ساختار لوویس، انواع استوکیومتری ها و موازنه ها هستند.

در صورتی که به مشکلات غول پیکری از کلاس های شیمی کنکور برخوردید، لازم است به عقب برگردید و ریشه یابی کنید. قطعا در این حالت یک بخش یا یک مفهوم برایتان به خوبی جا نیفتاده است، و لازم است نسبت به یادگیری آن سریعا اقدام کنید.

اگر در آموزش ضعف دارید، یک کلاس کاربردی و مقرون به صرفه را از خود دریغ نکنید!

تدریس شیمی کنکور، همیشه در اولویت برنامه های دانش آموزان بوده است. این اهمیت بالا خبر از آن می دهد که شما نباید نسبت به کلاس های شیمی سهل انگاری کنید. از آنجایی که شیمی یک مبحث پیشرو است، با از دست دادن هر جلسه کلاس های کنکوری؛ بسیاری از نکات ریز و درشت را از دست خواهید داد. این حالت نه تنها بر نتیجه کنکور شما بلکه در نمرات شما و درک از بقیه مباحث شیمی تاثیر میگذارد. یکی از مزیت های مهم کلاس های آنلاین شیمی، این است که شما هیچ چیزی را از دست نمی‌دهید. درحقیقت، فضای آنلاین این اجازه را به مدرسان می دهد که بتوانند کلاس را ضبط و در نهایت ذخیره کنند. این کار باعث می شود شما بتوانید کلاس تان را هرچند بار که می خواهید مرور کنید، با خیال آسوده نت برداری کنید و … .

هر نفهمیدن مقدمه فهمی عمیق تر است!

 اصولا در بیشتر درس ها زمانی که بد عمل می کنیم، برای امتحان بعدی سخت تر تلاش می کنیم. این موضوع برای درس شیمی نیز صدق می کند. با این تفاوت که نباید یک نکته مهم را از یاد ببرید:

برای اینکه در شیمی رکب نخورید، باید یک تحلیل گر خوب باشید. به شکلی که اگر در هر آزمونی که موفق نشدید و یا هر تستی را که اشتباه زدید، به هیچ وجه سراغ تست یا آزمون بعد نروید. بلکه باید یک قدم به عقب برگردید، آن را چندین بار از ابعاد مختلف بخوانید و آنالیز کنید تا زمانی که بتوانید هر نمونه سوالی از آن را به درستی پاسخ دهید. در این شرایط شما گره های قبل و بعد را باز می کنید، زیرا از آنجایی که مباحث شیمی ریشه در یکدیگر دارند، اگر سراغ مباحث جدید بروید باز به مانعی بر خواهید خورد. پس مفهومی خواندن یک امر واجب در شیمی است. در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنم که مقاله، چگونه درس شیمی را مفهومی بخوانیم را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از این موضوع کلیدی برسید.

یادگیری مفهومی درس شیمی

به عنوان کلام آخر برای یادگیری مفهومی درس شیمی

اگر پیش فرض هایتان درمورد شیمی بسیار سفت و سخت است، بهتر است پذیرای آنها باشید و با تمام وجود سعی کنید نسبت به آن از هیچ تلاشی دریغ نکنید. کلاس های کاربرمحور می تواند بهترین انتخاب و همچنین بهترین اقدامی باشد که در این راه می توانید بردارید. شرکت در کلاس هایی که بتواند شما را با نقاط ضعف و قوتتان پرورش دهد بسیار کمک کننده خوهد بود که این یکی از ویژگی های کلاس های کاربرمحور است. در واقع، این سبک از کلاس ها باتوجه به خواسته و هدف شما کلاس تشکیل می شود، و برای یادگیری مفهومی شیمی چه چیز بهتر از این می تواند باشد! در همین راستا اومند با تشکیل کلاس ها کاربرمحور به کمک شما آمده است. قبل از شروع روال هر کلاس برای شما پرونده آموزشی تشکیل خواهد شد که تمامی شرایط درسی، تحصیلی، روحی و … شما در آن درج می شود تا مدرس شما بتواند بهترین برنامه ریزی را برای شما داشته باشد. شما می توانید برای اومندی شدن از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

تحقق آرزوهای بنفشتان را به ما بسپارید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *