مقالات

پر چالش ترین مباحث زبان فرانسه را بشناسید

پر چالش ترین مباحث زبان فرانسه

یادگیری و آموزش هر زبانی از جمله آموزش زبان فرانسه، پنجره ای رو به آشنایی با فرهنگ و دوستانی جدید را برای شما باز می کند، اما طبیعتاً یادگیری آن چالش های خاص خودش را دارد و به راحتی آب خوردن نمی توان به زبانی مثل فرانسه مسلط شد!

البته این حرف به این معنی نیست که یادگیری این زبان غیر ممکن است، بلکه به این معنی است که شما باید علاوه بر شرکت در دوره های زبان فرانسه، خودتان هم دست به کار شوید و پشتکار داشته باشید تا بتوانید روزی در خیابان شانزه لیزه پاریس قدم بزنید، با مردم این کشور هم سخن شوید و بتوانید فیلم و آهنگ های شاهکار این زبان را ببینید و بشنوید و غرق در لذت شوید!✨

پس برای این که با پر چالش ترین مباحث این زبان آشنا شوید و بتوانید با رام کردن آن ها، زبان فرانسه را عین بلبل حرف بزنید، کافیست که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید!😉

۴ موضوع چالش برانگیز در یادگیری زبان فرانسه

پر چالش ترین مباحث زبان فرانسه

شاید آسان ترین راه در هنگام مواجهه با چالش های یادگیری زبان فرانسه این باشد که از یادگیری آن دست بکشید و به اصطلاح صورت مسئله را پاک کنید! اما باید بدانید که یاد گرفتن هیچ زبان دومی آسان نیست و قطعاً چالش برانگیز است. پس به جای این که از آن ها فرار کنیم، بیایید این چالش ها را شناسایی کنیم تا با مدیریت آن ها بتوانیم زبان فرانسه را از بر شویم!

تلفظ کلمات در زبان فرانسوی

یکی از مواردی که زبان آموزان زبان فرانسه را به چالش می کشد، تلفظ کلمات فرانسوی است. در حقیقت وجود صداهای جدید، حروف خاموش، حروف اتصال و غیره باعث می شوند که تلفظ کلمات فرانسوی کمی سخت به نظر برسد! مثلاً تلفظ حرف «r» در زبان فرانسه، یکی از همان غول های بی شاخ و دمی است که ما در یادگیری زبان فرانسه در ذهن خودمان ساخته ایم! کاملاً درست است که تلفظ این حرف که مثل قرقره کردن آب در دهان است، سخت است، ولی قطعاً به شرط تلاش و تمرین زیاد، غیر ممکن نیست! اما در کل برخی از مهم ترین قواعد تلفظی زبان فرانسه که اگر به آن ها مسلط شوید، کمتر در این بخش دچار مشکل می شوید، شامل موارد زیر هستند:👇

  1. همیشه استرس در کلمات فرانسوی بر روی آخرین بخش تلفظ شده اعمال می شود.
  2. معمولاً حرف e تلفظ نمی شود، مگر این که قبل از آن حرف بی صدایی بیاید.
  3. حرف H همیشه خاموش است و هیچ گاه تلفظ نمی شود.
  4. همیشه Ç صدای س می دهد، مانند: façon

املای کلمات فرانسوی

از آنجایی که تعداد زیادی از کلمات فرانسوی، آن طور که نوشته می شوند خوانده نمی شوند، این موضوع هم می تواند چالش دیگری در یادگیری زبان فرانسه باشد. مثلاً کلمه Comment به معنی “چی”، به این شکل نوشته می شود، اما “کما” خوانده می شود. بنابراین برای این که این چالش هم پشت سر بگذارید، راهی جز زیاد تمرین کردن ندارید.

جنسیت در کلمات فرانسوی

جنسیت چیزی است که در تمام زبان ها وجود دارد و ما بر اساس نوع موجود زنده آن را مشخص می کنیم، مثلاً ما در زبان انگلیسی دو جنس مونث و مذکر داریم و اشیا را هم به عنوان اسامی خنثی به حساب می آوریم. اما آنچه که در زبان فرانسه چالش برانگیز است، این است که حتی اشیا هم دارای جنسیت هستند! درست است که با استفاده از حروف تعریف le برای اسامی مذکری که با حروف بی صدا شروع می شوند، la برای اسامی مونثی که با حروف بی صدا آغاز می شوند، l’ برای اسامی مونث و مذکری که با حروف صدادار شروع می شوند، می توان تا حدی جنسیت کلمات را تشخیص داد، اما این ها همیشه صدق نمی کنند! برای همین اصولاً توصیه می شود که جنسیت ها را با تمرین زیاد یاد بگیرید، البته قوانینی مثل این که اسم مکان هایی که در زبان فرانسه که به e ختم می شوند، مونث هستند و آن هایی که به e ختم نمی شوند، مذکر هستند نیز می تواند در این مسیر کمکتان نماید.

کلمات با تلفظ یکسان و معنی متفاوت

در تمام زبان ها کلمات هم آوا یا کلماتی با تلفظ یکسان و معنای متفاوت وجود دارند و زبان فرانسه هم از این قاعده مستثنی نیست و می تواند به خصوص در زمان هایی که کلمات فقط شنیده می شوند و املای آن ها دیده نمی شود، زبان آموزان را به خطا بیندازند. مثلاً از جمله رایج ترین کلمات هم آوا در زبان فرانسه می توان به une amande به معنی بادام و une amende به معنای جریمه، sang به معنی خون و sans به معنی “بدون” اشاره کرد که به راحتی مخصوصاً در زمانی که آن ها را می شنویم با هم اشتباه گرفته می شوند. پس برای یادگیری این کلمات می توانید یا از تکنیک های کدگذاری استفاده کنید یا این که آن ها را در جملات، به خصوص جملات خنده دار به کار ببرید تا در ذهنتان ماندگار شوند!

پر چالش ترین مباحث زبان فرانسه

برای آشنایی با اشتباهات متداول یادگیری زبان فرانسه، کافیست این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

جمع بندی از آنچه درباره پر چالش ترین مباحث زبان فرانسه گفته شد

آیا می خواهید مباحث سخت و چالش برانگیز زبان فرانسه را از بر شوید و دیگر هیچ عاملی نتواند شما را از یادگیری این زبان دلسرد کند؟ اگر پاسختان بله است، پس کافیست که به باشگاه اومند به عنوان معتبرترین مرجع آموزش آنلاین کشور اعتماد کنید و در کلاس های آنلاین زبان فرانسه آن شرکت کنید. شما با شرکت در این دوره ها نه تنها هر جلسه به صورت مستقیم و آنلاین، تحت نظر استاد خود و بر اساس توانایی های فردیتان آموزش می بینید، بلکه همیشه و همه جا همراهی پشتیبانان را هم در اختیار دارید تا آموزشی متفاوت و نوین را تجربه کنید.

پس معطل چه هستید؟ همین حالا گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با اومند تا موفقیت تنها به یک آرزوی بنفش فاصله دارید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *