مقالات

پر تکرارترین مباحث گرامر زبان انگلیسی را بشناسید!

مباحث گرامری زبان انگلیسی

قطعاً تا زمانی که شما نتوانید بر گرامر زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید، نمی توانید مدعی باشید که آموزش های زبان انگلیسی برایتان موثر بوده اند؛ چرا که شما در جمله سازی، مطالعه اصولی مطالب انگلیسی، شنیدن درست جملات و صحبت کردن به زبان انگلیسی به گرامر نیاز دارید.

شاید یادگیری دستورها و قواعد زبان های خارجه از جمله زبان انگلیسی سخت و کسل کننده به نظر برسد، اما آنچه که اهمیت دارد این است که شما برای برنده شدن در ماراتن تسلط به زبان انگلیسی به یادگیری این مهارت نیاز دارید!

اهمیت این مسئله زمانی پر رنگ تر می شود که شما قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید! چرا؟ چون ارزیابی شما در دانشگاه های خارج از کشور، بیشتر بر مبنای گرامر زبان انگلیسی صورت می گیرد و آن وقت که اگر نتوانید از پس این قواعد بربیایید، یک پای مهم زبانتان می لنگد!

پس برای این که با این چالش ها رو به رو نشوید، چند دقیقه از وقت خود را به خواندن این مطلب اختصاص دهید تا با پر تکرارترین و مهم ترین نکات گرامری که در کلاس های آموزش حضوری یا کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی به آن ها پرداخته می شود، آشنا شوید.

مباحث گرامری زبان انگلیسی

آشنایی با ۵ مورد از مهم ترین و پر تکرارترین مباحث گرامری زبان انگلیسی

 زبان بدون دستور زبان آشفته خواهد بود.

باستون، یکی از زبان شناسان معروف دنیا

 بنابراین اگر می خواهید همه مهارت های زبان خود شامل رایتینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ را به صورت کامل و یکپارچه تقویت کنید، لازمه آن این است که نکات مهم و پر تکرار گرامر را از بر باشید.

دنباله سوالی یا tag question

گاهی اوقات در آخر جملات خبری زبان انگلیسی، سوال کوتاهی با استفاده از افعال کمکی، مدال (مثل can و may) و ضمایر فاعلی مطرح می شود که قصد آن رد یا تایید نظر طرف مقابل است. در واقع این دنباله های سوالی در انگلیسی معادل عباراتی مثل مگر نه، درسته و … در زبان فارسی هستند. قاعده کلی آن ها هم به این صورت است که جمله خبری مثبت با دنباله سوالی منفی و جمله خبری منفی با دنباله سوالی مثبت به کار می رود، مثل:

You would never do something like that, would you?

You’re cute, aren’t you?

تشخیص جملات معلوم مجهول

مورد دیگری که در دستور زبان انگلیسی اهمیت دارد تشخیص جمله معلوم و مجهول است. مهم ترین وجه تشخیصی این دو جمله این است که جمله معلوم با فاعل و جمله مجهول با مفعول آغاز می شود. به علاوه شما باید بدانید زمانی از جمله مجهول که در زبان نوشتاری رایج تر است، استفاده می شود که ما می خواهیم درباره چیزی صحبت کنیم که یا زمان وقوع آن را نمی دانیم یا نمی خواهیم راجع به شخص یا مسئول اتفاقی که رخ داده صحبت کنیم.

جملات موصولی و مرکب

برای این که بتوان دو جمله که به تنهایی مفهوم کاملی را منتقل نمی کنند را به هم وصل کرد باید از ضمایر موصولی مثل who، whom و … استفاده کرد تا جمله موصولی ساخته شود. اما هر زمان که قصد داشته باشید که حداقل دو جمله واره مستقل را به هم ربط دهید که رابطه ای نزدیک یا مشابه را بین دو مفهوم کلی نشان می دهند باید از حروف ربط هم پایه مثل and و but، حروف ربط جفتی مثل either…or و just as…so، قیدهای ربط مثل moreover و in fact یا نقطه ویرگول استفاده کرد تا جمله مرکبی ساخته شود.

صفات فاعلی و مفعولی

مبحث مربوط به این دو صفت جز چالش برانگیزترین مباحث زبان انگلیسی است. صفات فاعلی که به ing ختم می شوند، ویژگی های یک شخص، شی یا موقعیت را نمایش می دهند، اما صفات مفعولی با افزودن ed به انتهای افعال با قاعده ساخته می شوند و برای نشان دادن احساسات انسان ها یا برخی از حیوانات به یک چیز کاربرد دارند.

مثلاً وقتی شما می گویید This song is interesting از صفت فاعلی استفاده کرده اید و ویژگی یک آهنگ را نشان داده اید، اما زمانی که می گویید We are interested in this kind of songs، در واقع احساستان را درباره این نوع آهنگ ها بیان می کنید و به همین دلیل است که باید از صفت مفعولی استفاده کنید.

گرامر گذشته کامل یا ماضی بعید

بخش دیگری از گرامر که کاربران آموزش زبان انگلیسی را به چالش می کشد به ساختار زمان گذشته یا ماضی بعید (Past Perfect) ارتباط دارد. از این زمان برای بیان عملی استفاده می شود که در زمان گذشته پیش از عمل دیگری رخ داده است. برای درست کردن این ساختار کافیست که از ترکیب had با شکل سوم افعال استفاده شود. به عنوان مثال می توان به جمله زیر اشاره کرد:👇🏻

Sara wasn’t at home. She had gone shopping.

گرامر زمان حال کامل

گرامر مربوط به زمان حال کامل نیز یکی دیگر از مهم ترین و پر تکرارترین مباحث گرامری زبان انگلیسی است که به منظور بیان اتفاقاتی که در گذشته رخ داده، اما آن اتفاق یا تاثیر آن تا زمان حال ادامه پیدا کرده است، مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت آن نیز باید از شکل حال فعل have و شکل سوم افعال استفاده کرد. مثلاً جمله I can’t get in the house, because I’ve lost my keys بیانگر جمله ای با زمان حال کامل است.

گرامر زبان انگلیسی

با خواندن مقاله تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی می توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

چگونه گرامر زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

اگر بخواهید تمام استثناهای و ماجراهای گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید به کمک کسی نیاز دارید که در این زمینه خبره باشد و بتواند زیر و بم آن ها را به شما یاد دهد.

به همین منظور ما به شما کلاس های آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند را پیشنهاد می کنیم که تمام کاربران آن نه بر اساس توانایی های جمعی، بلکه بر اساس توانایی ها و اهداف فردی خودشان آموزش می بینند. اصلاً به همین دلیل است که جمعیت هیچ یک از کلاس های این باشگاه از ۱۰ نفر تجاوز نمی کند. به علاوه شما با شرکت در این دوره ها می توانید به طور مستقیم و آنلاین با استاد زبان انگلیسی خود در ارتباط باشید و در بحث های کلاسی مشارکت کنید تا آموزش موثرتری را تجربه نمایید.

پس برای اومندی شدن همین حالا با تکمیل فرم تماس از این قسمت یا تماس با شماره تلفن باشگاه که در انتهای صفحه وجود دارد با ما در ارتباط باشید.

اومند دریچه ای رو به موفقیت های بنفش!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *