مقالات

۵ ویژگی یک مدرس زبان انگلیسی حرفه ای

ویژگی های مدرس زبان انگلیسی حرفه ای

همه ما متفق القول قبول داریم که در عصر دیجیتال، آموزش زبان انگلیسی به یک ضرورت برای هرکسی تبدیل شده است که می خواهد در این دنیا سری در سرها در بیاورد!😉

اما طبیعتاً پیدا کردن یک مدرس خوب که بتواند ما را به سطح دلخواهمان برساند، کار دشواری است، زیرا مدرسی می تواند شما را در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی به سطح قابل قبولی در زبان برساند که تفاوت های آموزش شخصی سازی شده با آموزشی که بر مبنای توانایی های عمومی همه شاگردان پیش می رود را بشناسد!

پس اگر شما هم می خواهید زمان و انرژی خود را برای کلاس زبانی صرف کنید که بتواند رویای تسلط شما به زبان انگلیسی را برآورده کند، باید معلم خود را نه دو چشمی بلکه چهار چشمی انتخاب کنید تا بتواند شما را در برآورده کردن آرزوی بنفشتان یاری کند!

یک مدرس زبان انگلیسی باید چه خصوصیات بنفشی داشته باشد؟

مدرس زبان انگلیسی

قطعاً یک مدرس خوب زبان انگلیسی اهداف چالش برانگیزی را برای کلاس تعیین می کند و نسبت به سطح کلاس، به دنبال پیشرفت است. اما ویژگی های یک استاد کاربلد زبان انگلیسی به همین جا ختم نمی شود. بنابراین با ما همراه باشید تا سیر تا پیاز یک مدرس حرفه ای را با هم بررسی کنیم.

تسلط بالا در زبان انگلیسی

وقتی کسی نام استاد را یدک می کشد، یعنی در کار خودش بی نظیر است است و دانش بالایی در آن دارد. زبان انگلیسی هم همین طور است، یعنی مثلاً کسی که مدرس زبان می شود و می خواهد به شما کمک کند نمره بالایی در آزمونی مانند آزمون آیلتس به دست بیاورید، باید خودش هم توانسته باشد با نمره ای عالی در این آزمون قبول شود تا بعد بتواند برای شما نسخه موفقیت بچیند و آموزشتان دهد. پس حتماً برای پیدا کردن یک مدرس با سواد، خوب تحقیق کنید و بعد تصمیم بگیرید.

داشتن پلن تدریس

استادی می تواند شما را به سطح بالایی در زبان انگلیسی برساند که اول از همه خودش بداند که قرار است هر جلسه از کجا شروع کند و به کجا برسد. در واقع یک مدرس حرفه ای علاوه بر این که تدریس را بر اساس توانایی های فردی هر نفر پیش می برد، می داند که باید برای هر جلسه و تدریس هر مبحث از زبان انگلیسی برنامه مشخصی داشته باشد و این طور که هر چه پیش آید خوش آمد، برخورد نمی کند!

در نظر گرفتن اهداف شاگردان

مدرس زبان انگلیسی حرفه ای

طبیعتاً هر کدام از ما با هدف خاصی مثل مهاجرت، بهبود مکالمه و … در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت می کنیم، پس استادی برنده است که بتواند تدریس خودش را با این اهداف هماهنگ کند و پیش ببرد. زیرا در این شرایط، شما به عنوان دانش آموز احساس نزدیکی بیشتری با کلاس خواهید داشت و بیشتر مشتاق یادگیری هستید و در واقع احساس می کنید که دائماً به سمت هدف هایتان گام برمی‌دارید.

 بنابراین قطعاً مدرسی که بی توجه به اهداف تک تک شاگردانش، در هر جلسه مثلاً دو درس از کتاب زبان را تدریس می کند و سی دی آن را هم برای شما پخش می کند تا به اصطلاح مهارت شنیداری شما را هم تقویت کند، نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

توانایی برقراری ارتباط موثر

یکی از راز و رمزهایی که باعث می شود شما درک بهتری از زبان انگلیسی داشته باشید، این است که شخصیت استادتان طوری باشد که فضای کلاس را شاداب و سرزنده نگه دارد و شما به راحتی بتوانید هم در تدریس محتوای درسیتان مشارکت داشته باشید و هم بتوانید سوالات خودتان را از بپرسید. بنابراین هر چه استادی توانایی بهتری در برقراری ارتباط صمیمی با شاگردانش داشته باشد، بهتر می تواند آن ها را جذب کند و در نتیجه بازدهی کلاس هایش دو چندان می شود.

به عنوان مثال یکی از روش هایی که باعث می شود کاربران ارتباط موثرتری با استاد برقرار کنند و نتیجه بهتری بگیرند، این است که مدرس در هنگام تدریس از زبان بدن خود یا همانBody Language هم کمک بگیرد تا بتوانید دانش آموزان را بیشتر با خودش همراه کند. به علاوه اگر مدرس شما برای مباحث مختلف انگلیسی نمودارها و اشکال مختلفی بر روی تخته رسم کند، مطالب انگلیسی بهتر در ذهن شما حک می شوند.

ایجاد فرصت مشارکت در کلاس

مدرسی می تواند در حوزه زبان انگلیسی موفق عمل کند که بداند دوره متکلم الوحده بودن معلم به سرآمده و اگر می خواهد از کلاس خود نتیجه مطلوبی بگیرد باید اجازه دهد که تک تک دانش آموزان فرصت صحبت کردن به زبان انگلیسی و مشارکت در محتوای کلاس را داشته باشند.

اگر این سوال که آیا همه باید شبیه به هم زبان انگلیسی را یاد بگیرند در ذهن شما هم نقش بسته است، حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

جمع بندی از آنچه درباره ویژگی های مدرس زبان انگلیسی حرفه ای گفته شد

اگر می خواهید روزی بتوانید زبان انگلیسی را مثل بلبل صحبت کنید، نباید مدرس خود را صرف این که مثلاً محلی که تدریس می کند به محل زندگی شما نزدیک است انتخاب کنید، بلکه باید تمام المان های گفته شده را در نظر بگیرید.

از این رو شما با شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند می توانید متد کاربر محور بودن را تجربه کنید و زبان انگلیسی را به روزترین و بهترین روش آموزشی و بدون محدودیت زمانی و مکانی یاد بگیرید.

به قول استادان حرفه ای ما در این باشگاه، کلاسی به درد کاربران زبان انگلیسی می خورد که حداکثر ۱۰ نفر جمعیت داشته باشد و در آن خبری از آموزش های آفلاین نباشد و تمام کاربران، نه بر اساس توانایی های جمعی بلکه بر اساس شرایط و نقاط ضعف و قوت شخصی خودشان آموزش ببینند.

پس چون پیشرفت شما در زبان انگلیسی در اولویت کار ما قرار دارد، ما در این باشگاه علاوه بر استفاده از مدرسانی که الفبای آموزش کاربر محور را می شناسند، پشتیبانانی داریم که پیگیر روند پیشروی و انجام تکالیف شما هستند تا هیچ خلایی را در آموزش خود احساس نکنید.

بنابراین شما هم می توانید یکی از شاگردان خوش شانس اومند باشید و از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات این باشگاه بهره مند شوید.

بنفش ترین ها را از اومند بخواهید. 💜