مقالات

زبان انگلیسی عامل اصلی تمایز کودک شما

کلاس زبان انگلیسی

در زندگی و جهان امروزی یکی از مهم ترین مسائل، یادگیری زبان انگلیسی است. و ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکانویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان است که این آموزش زبان به دنبال دارد.
زیان دوم اکثر مردم جهان زبان انگلیسی میباشد و برای برقراری ارتباط بهتر یادگیری زبان بسیار حائز اهمیت است.
بهترین زمان یادگیری زبان انگلیسی کودکان از سن ۳ تا ۷ سال میباشد.

زمانی که برای کودکتان کارتون زبان اصلی بگذارید و به طور مداوم در طول روز آن را نگاه کند، رفته رفته کلمات و نحوه صحیح تلفظشان وارد ذهنش میشود و زبان انگلیسی را آهسته و پیوسته می آموزد.
والدین گرامی لطفا شما وارد عمل نشوید و بگذارید که فرزندتان با کارتون ها ارتباط برقرار کند و نحوه تلفظ صحیحش را رادبگیرد‌.
این روش یکی از روش های موثر آموزش ژبان انگلیسی کودک از همان دوران ابتدایی در منزل میباشد.
یکی دیگر از روش های بسیار عالی آموزش رنگ ها و اسامی حیوانات با کارت میباشد که به زبان انگلیسی برای کودک خوانده و آموزش داده شود.
در روش آموزش شکل و اسامی حیوانات با کارت علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی شکل حیوانات را در ذهن کودک ثبت میکند و رنگ ها نیز به خاطرش سپرده میشود.‌

ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان

یادگیری زبان علاوه بر تمایز کودک شما با دیگر کودکان باعث تقویت حافظه و همچنین یادگیری هر چه سریعتر علوم و فنون در بیشتر زمینه ها میشود.
مهد دو زبانه برای کودکان ۵ تا۶ سال هم بسیار مناسب و کار آمد میباشد. زبان و لهجه ی کودک شما رو تقویت میکند.
مکالمات انگلیسی در منزل با والدین هم باعث کنجکاوی و در نتیجه یادگیری بیشتر کودکان میشود.
یکی از ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان برای آینده ی شغلی کودک شماست..
با آموزش زبان انگلیسی آینده ی فرزندتان را هموار تر سازید.
امروزه اکثر شغل ها نیازمند یادگیری زبان انگلیسی میباشد و این یک امتیاز بسیار بالا محسوب میشود. در واقع اکثریت مردم در تکاپوی یادگیری زبان دیگری بجز زبان مادری خود هستند.
بسیار مشخص است که کودکی که قادر باشد به زبان انگلیسی صحبت کند، فرصت‌های تحصیلی و شغلی بسیار بیشتری نسبت به دیگران دارد. کودکی که زبان انگلیسی را به خوبی بلد باشد به راحتی میتواند از پس زندگی و مشکلات خودش بر آید و از اخبار روز جهان مطلع باشد.

ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان

تا اینجا سعی کردیم مزایای اصلی و ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان را به شما بگوییم

والدین گرامی با ارزش گذاری به کودک خود و سرمایه گذاری بر زبان او آینده ی او را روشن تر از پیش کنید‌.
افراد چند زبانه فرصت های اقتصادی، اجتماعی بیشتری نسبت به افرادی که که فقط به یک زبان بسنده کردند دارند و در طول تحصیل زبان انگلیسی کمک شایانی به آنها میکند‌
یکی از بارزترین نمونه های آموزش زبان که همه افراد درگیر آن هستند در کنکور میباشد. افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند در کنکور بسیار موفق تر هستند و متمایز از افرادی دیگر هستند و درصد خوبی را ازین قسمت میتوانند کسب کنند که به رتبه آنها کمک شایانی میکند.
کودک دو زبانه برای سفر کردن به سایر کشورها به راحتی میتواند ارتباط برقرار کند و بقولی گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.
اگر قصد دارید فرزندتون رو برای ادامه تحصیل و زندگی به خارج از ایران بفرستید و قصد مهاجرت دارید یادگیری زبان بهترین روش است. زیرا وقتی فرزند شما زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کند و متوجه شود وقتی وارد کشورهای دیگر شود احساس غربت و غریبی نمیکند و راحت تر میتواند ارتباط برقرار کند، دوستان زیادی پیدا کند و خودش را در اجتماع آن کشور جای دهد و زندگی برایش بسیار آسان میشود و باعث تقویت اعتماد بنفس و حس سرزندگی اش میشود.
و یکی دیگر از ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان اینکه تقویت زبان انگلیسی با فن بیان کودک ارتباط مستقیمی دارد.

چرا می گوییم تقویت زبان انگلیسی با فن بیان کودک رابطه مستقیم دارد؟ چون هدف از کلاس های فن بیان کودک این است که او در کنار این که خوب صحبت کردن را یاد می گیرد، بتواند اعتماد به نفسش را تقویت کند، خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار کند، خجالت نکشد و غیره. حالا تصور کنید کودکی که در کنار فن بیان بالای خود، به زبان انگلیسی هم مسلط باشد و صریح و شیوا صحبت کند، تا چه اندازه می تواند روابط اجتماعی قوی تری داشته باشد و طبیعتاً آینده موفق تری برای خودش بسازد. پس حالا که می دانید تقویت این دو مهارت در کنار هم می تواند تضمینی برای موفقیت کودک شما در آینده باشد، آن را پشت گوش نیندازید!

خب حالا این موضوع یعنی چی؟

یعنی اینکه هم زمان ک کودک شما زبان انگلیسی می آموزد فن بیانش هم تقویت میشود، کلمات را بهتر میگوید، دچار لکنت زبان نمیشود و روان تر میتواند صحبت و جمله سازی کند.
یک سری از بازی های فن بیان را میتوانید به زبان انگلیسی برگردانید و با کودک خود اجرا کنید.
یکی از بازی های جذاب مشترک بین فن بیان و آموزش زبان انگلیسی بازی فروشگاه است. مثلا شما نقش خریدار را بازی کند و فرزندتان فروشنده باشد.
پس از هر بازی که کلمات انگلیسی را درست جواب داد برای او جایزه ای در نظر بگیرید تا انگیزه اش را بیشتر کنید.
سیستم آموزشی زبان انگلیسی کودک اومند به صورتی طراحی شده که محیطی شاد و فان را برای بوها فراهم میکند و صرفا فقط به درس و تکلیف ختم نمیشه بلکه ارتباط بین استاد و زبان آموز بسیار صمیمی و کلاس پر از انرژی مثبت و شیوه های نوین یادگیزی زبان میباشد که خیلی جذاب میشه.

ویژگی های مثبت یادگیری زبان کودکان

والدین گرامی و عزیز کودک شما سرمایه ی شماست
تحقیقات ثابت کرده که کودکانی که زبان انگلیسی را می آموزند در حل مشکلات خود نسبت به کودکان دیگر موفق تر هستند و از نظر هوشی، باهوش ترند.
پس با سرمایه گذاری بر روی هوش و توان و استعدادهای آن، آینده ی زیباتری را تقدیم به فرزندتان کنید.
نویسنده : پردیس امیرزاده
عضو فعال مدیریت تولید محتوای موسسه فرهنگی آموزشی آرکا بارکاو ویرا

پر انرژی و بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *