مقالات

ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی

ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی

انتخاب مشاور تحصیلی در سال کنکور از مهم ترین اقدامات اولیه برای کسب موفقیت می باشد و یک مشاور خوب زمینه ساز موفقیت های شما می شود و شما را در مسیر درست قرار میدهد.

به دست آوردن و رسیدن به هدف پروسه زمان بر و تخصصی است که علاوه بر تلاش و پشتکار دانش آموز نیازمند به برنامه ریزی صحیح و پشتیبانی یک مشاور همراه و هم پا می باشد.
اولین ویژگی و اساسی ترین ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی اخلاق حرفه ای و پیگیر بودن آن است.
بسیار مهم است که مشاور برای شما وقت بگذارد تمام مطالب را توضیح دهد و جای سوزن انداختن نباشد چونکه دانش آموز کنکوری نسبت به دیگر دانش آموزان حساس تر هستند و به همین علت مهم است که مشاور با صبوری و آگاهی کامل به دانش آموز توضیحات لازم را بدهد و هر زمان دانش آموز سوالی برایش پیش آمد با صبر و حوصله به آن پاسخ دهد
علاوه بر مشاور بودن یک روانشناس خوب هم باشد
در جلسات مشاور تحصیلی مخصوصا در سال کنکور فقط نباید به برنامه ریزی درسی و پیشرفت در دروس و صحبت در مورد آزمون و کنکور و غیره ختم شود، بلکه یک مشاور باید زمانی را هم به روانشناسی و شناخت ضعف رفتاری و تقویت آن ضعف در دانش آموزش اختصاص دهد. به صحبت های فرد گوش بدهد و درد و دلهایش را خریدار باشد و به او امید و دلگرمی دهد.

ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی آگاهی کامل در مورد سر فصل های کتاب میباشد
سال کنکور زمان محدود و هر ثانیه و دقیقه برای دانش آموز کنکوری از طلا هم ارزشمند تر است. اینکه یک مشاور آگاهی کاملی نسبت به سرفصل های هر کتاب داشته باشد کمک میکنه که برنامه ریزی دقیق تر، صحیح تر انجام شود و با خیال راحت طبق اون برنامه دانش آموز کنکوری پیشروی کند.
یکی دیگر از ویژگی های مهم آگاهی در مورد حذفیات هر درس در کنکور می باشد
خیلی مهمه که مشاور همیشه آپدیت و بروز باشد و در مورد تمام دروس کنکور و حذفیات آن آگاهی داشته باشد که سریع به دانش آموز خبر دهد و در برنامه ریزی آن ویرایشی انجام دهد تا دانش آموز از وقتش استفاده ی بهینه کند و دچار بطلان وقت نشود. این کار هم مشاور و هم دانش آموز رو خیلی جلو میندازه و مطالب بیشتری رو میتواند بخواند و جلو بیوفتد.

آگاهی به تکنیک های تست زنی

یک مشاور خوب باید در تمام زمینه ها خوب عمل کند یکی از آنها هم آموزش تکنیک صحیح تست زنی سریع میباشد.
هم زمان با برنامه ریزی هدفمند و صحیح برای دانش آموز باید تکنیک صحیح تست زنی در هر درس هم به او آموزش داده شود تا سرعت عمل آن را تقویت کند.
جلسه کنکور یعنی مهارت شما در سرعت تست زدن و این نکته بسیار بسیار مهم می باشد اینکه چطور در جلسه کنکور دانسته های خود را در زمان تعیین شده به صحیح ترین روش ممکن وارد پاسخنامه کنید تا نتیجه زحمات یک ساله خود را به بهترین نحو ممکن دریافت کنید.

پرشور و مشتاق

به دنبال مشاوری باشید که عاشق کاری باشد که انجام می‌دهد. مشاور باید به اندازه شما مشتاق  کمک به راهنمایی به شما باشد. آیا مشاور شما خوشحال و مطمئن به نظر می رسد؟ اگر بله، آینده شما در دستان امن است.

 استفاده از منابع به روز

بهترین مشاور کنکور ریاضی کسی است که همیشه به دنبال آپدیت دانش و منابعی باشد که از آن‌ها بهره می‌گیرد. معرفی بهترین کتاب‌های کمک درسی و استفاده از نمونه سوالاتی که بیشترین تاثیر را در کنکور دارند از نکاتی است که هر مشاوری باید استفاده کند.

مسئولیت پذیری

یکی از ویژگی‌های بهترین مشاور کنکور راضی این است که وی نسبت به تمام اتفاقاتی که در حوزه‌ی اختیارات وی و مربوط به دانش آموزش هست إحساس مسئولیت پذیری داشته باشد و تا لحظه اخر از وضعیت دانش آموز  اگاهی کامل و به آن اشراف داشته باشد.

 قابل اعتماد و معتبر باشد

از مشاورینی استفاده کنید که خوش‌نام و معتبر هستند.  مشاور قابل اعتماد هیچوقت استرسی مبنی بر درز اطلاعات به دیگران را به دانش آموز نخواهد داد. حتی بسیار مهم است وضعیت دانش‌آموز به والدین وی نیز انتقال داده نشود. بجای تمرکز بر هزینه مشاوره کنکور ریاضی روی کیفیت و سلامت اخلاقی مشاور تمرکز کنید.

پیگیر بودن و مسئول بودن مشاور

مشاوره فقط به نوشتن برنامه و صحبت در مورد آن تموم نمی شود بلکه یک مشاور خوب همیشه و هر هفته پیگیر دانش آموز خود می باشد و از او گزارش کار می‌خواهد که ببیند چطور پیش می‌رود و آیا به برنامه‌ها عمل میکند یا نه.

تمامی موارد بالا از ویژگی های بهترین مشاور کنکور ریاضی میباشد.

دپارتمان اومند یکی از کاملترین ،بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.
موفق و بنفش باشید💜

بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *