مقالات

نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودک

نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودک

درست است که این روز ها زبان انگلیسی سن و سال نمی شناسد، یعنی اموزش زبان انگلیسی برای همه افراد از کودک تا شما که والدین کودک هستید اهمیت دارد. همه و همه به دنبال یادگیری آن هستیم😅 فرزند شما زمانی شانس بیشتری برای یادگیری پیدا می کند که علاوه بر معلم، والدینش حامی او باشند، حتی اگر شما نمیتوانید به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید تلاش کنید با تحسین و ایجاد موقعیت های تمرینی، به فرزندتان کمک کنید تا اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری داشته باشد. کودک وقتی در محیط خانه تشویق می شود، شوق و ذوقش برای رفتن به کلاس زبان بالا می رود و روند یادگیری برایش اسان می شود. همچنین، می توانید با هم کمی انگلیسی یاد بگیرید، اگر شما مشتاق باشید فرزند شما مشتاق تر خواهد بود.

والدین چقدر در یادگیری زبان فرزندشان سهم دارند؟

بچه ها گاهی اوقات از اشتباه کردن جلوی هم کلاسی هایشان می ترسند یا خجالت می کشند. آن ها احساس راحتی بیشتری دارند که با والدین خودشان یکسری چیز ها را امتحان کنند. مثلا وقتی که شعری را یاد گرفته اند برای شما می خوانند، ان ها را تشویق کنید تا احساس موفقیت کنند. این کار کم کم باعث می شود وقتی در موقعیت های ریسکی قرار گرفته اند با اعتماد به نفس ان را انجام دهند. شما به عنوان پدر یا مادر، از علایق فرزند خود، بهتر از هرکس دیگری با خبرید. پس روی مسائلی تمرکز کنید که میدانید فرزندتان از ان استقبال می کند، چه از لحاظ تمرین زبان و یادگیری و چه از لحاظ جایزه دادن و تشویق برای ادامه اموزش. اگر کودک شما گاهی اوقات هنگام یادگیری زبان انگلیسی گیج می شود، نگران نباشید.  داشتن منحنی یادگیری U شکل طبیعی است، یک قدم به عقب، سپس دو قدم به جلو! کافیست فقط مشوق ان ها در رفتن با علاقه به کلاس زبان باشید، تا پیشرفت خارق العاده ان ها را ببینیند.

بنفش ترین سن برای اموزش زبان انگلیسی کودک!

بنفش ترین سن برای اموزش زبان انگلیسی کودک!

شروع اموزش انگلیسی برای کودکان به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد، اما هرچه زود تر شروع شود سیکل یادگیری کامل تری را خواهند داشت. توصیه می شود که از سال های اول و حتی قبل از شروع مدرسه یادگیری زبان آغاز شود زیرا در این زمان کودکان مهمترین بخش از زبان را یاد می گیرند که واژگان است. از طرفی برای مهارت های مختلف مثل اسپیکنیگ، فن بیان قوی تری را نسبت به قبل تجربه می کنند که این از بزرگترین مزیت های یک کلاس است زیرا تاثیر شگرفی در راحت صحبت کردن و مسلط بودن فرزند شما دارد.

برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می کنم مقاله یک کودک در کلاس فن بیان دقیقا چه چیزی یاد می گیرد را مطالعه کنید.

کودکان به طور طبیعی حافظه خوبی دارند، این باعث می شود آنها بتوانند گام به گام زبان را یاد بگیرند. البته همان طور که گفتم قانون و سن مشخصی ندارد، فرزند شما از همان کودکی می تواند زبان انگلیسی را یاد بگیرد حتی با کارتون هایی که به زبان انگلیسی می بیند با آن اشنا می شود.

چگونه می توانیم فرآیند آموزش زبان انگلیسی را برای کوچولوها ساده و لذت بخش کنیم 😍؟

موسیقی

در کلاس های انلاین زبان انگلیسی کودک، تعداد زیادی آهنگ و شعر آنلاین برای بچه‌ ها و برگه ‌های رنگ‌ آمیزی قابل چاپ، در دسترس ان ها قرار می گیرد تا آنچه را که به آن گوش می ‌دهند و آنچه را که نگاه می‌کنند را به هم مرتبط کنند. این کار باعث هماهنگی، تقویت خلاقیت و… می شود.

Teacher 

یک مدرس جوان و پرانرژی با تکنیک های سرگرم‌ کننده که به بهترین شکل به زبان انگلیسی صحبت می‌کند، راهی عالی برای ترغیب فرزندانتان به یادگیری هنگام رفتن به کلاس، بازی کردن، بازگشت از مدرسه و… است.

آموزش زبان انگلیسی کودک

تازه علاوه بر این شما می توانید از فرزندتان بخواهید که نقش یک Teacher زبان انگلیسی را ایفا کند و هر چیزی که آن روز یاد گرفته است را به شما آموزش دهد. این کار باعث می شود که فرزند شما بهتر بتواند آنچه که در کلاس های حضوری یا آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک یاد گرفته است را در ذهن خود تثبیت کند. حالا اگر شما هم والدین پایه ای باشید و کودک درون فعالی داشته باشید و خودتان نقش یک کودک دانش آموز را ایفا کنید که دیگر نور علی نور می شود و فرزندتان می تواند زبان انگلیسی را با انگیزه بیشتری یاد بگیرد!😉

 آموزش زبان انگلیسی

فیلم و ویدئو

مدرسان زبان انگلیسی کودک، کارتون ها و فیلم هایی را تهیه کرده اند که به طور خاص برای کمک به کودکان در همان سطح یادگیری طراحی شده است.  در این نوع نمایش‌ ها، کودکان تشویق می‌ شوند به جای اینکه فقط جلوی تلویزیون بنشینند، با کارتون ‌ها صحبت کنند.  این مفهوم در کلاس های آموزشی تعاملی دنبال می شود و به کودکان کمک می کند تا مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ و تلفظ خود را بهبود بخشند.

بازی و سرگرمی

استفاده از کلاس هایی که روی بازی به عنوان یک محرک برای یادگیری و غوطه ور شدن در زبان انگلیسی تاکید دارند بسیار مفید است.  اگر می‌ خواهید فرزندتان زبان انگلیسی را با علاقه بیاموزد، آن را در کلاس ‌هایی شرکت دهید که در آنجا بازی صورت میگیرد، در این صورت شاهد هستید که فرزند شما مشتاقانه منتظر ادامه دادن خواهند بود!

بازی هایی برای تقویت زبان انگلیسی کودکان

از جمله بازی هایی که چه در کلاس های آموزش حضوری و چه در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی یا حتی در خانه می توان انجام داد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. بچه ها را به گروه های دو نفره تقسیم کنید و بنابر سطح آن ها در هر گروه یک تصویر را به یکی از اعضا نشان دهید و از او بخواهید که آن تصویر را برای دوستش توصیف کند تا دیگری آن را بکشد و اسم آن چیزی که کشیده است را به انگلیسی بیان کند.
  2. بازی پانتومیم کلمات انگلیسی راه بیندازید! مثلاً بچه ها را به دو گروه تقسیم کنید و به هر کدام از کودکان یک کلمه انگلیسی بگویید تا آن را به صورت پانتومیم برای هم تیمی هایش اجرا کند. در نهایت هر تیمی که توانست تعداد کلمات بیشتری را حدس بزند، برنده است.
  3. بازی دیگری که می توان انجام داد، چیزی شبیه بیست سوالی است! در واقع معلم باید ابتدا کلمه انگلیسی را در ذهن خودش انتخاب کند و به اندازه تعداد کلمات آن روی تخته خط چین بکشد و بعد از کودکان بخواهد که واژگان آن را حدس بزنند. هر کودکی که توانست که کلمه کامل را حدس بزند، برنده بازی است.

در مجموع متوجه شدیم که والدین چگونه در یادگیری زبان انگلیسی کودک خود نقش دارند

  تشویق فرزندمان برای یادگیری زبان انگلیسی، یکی از بزرگ ترین هدیه هایی است که می توانیم به او بدهیم. این یک واقعیت است که دانستن زبان انگلیسی درهای زیادی را به روی کودک باز می کند، از نظر اجتماعی و ذهنی ، پیشرفت تحصیلی بالاتر، افزایش خلاقیت، تفکر انتقادی بهتر و مهارت های حل مسئله و… . تیم اومند، با ظرفیت محدود و استاندارد کلاس ها و باتوجه به تمام متد های یادگیری بهتر برای کودکان آماده است تا از فرزندان شما استقبال کند.

برای اومندی شدن می توانید از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

بنفش باشید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *