مقالات

واقعیت های جذاب درباره زبان انگلیسی که تا امروز نمی دانستید!

واقعیت زبان انگلیسی

احتمالاً همه ما برای یک بار هم که شده با دیدن فیلم و سریال های انگلیسی زبان، کتاب های انگلیسی و … به این فکر افتاده ایم که نسبت به آموزش زبان انگلیسی اقدام کنیم، اما وقتی یاد سختی های دستور زبان و تمرین هایی که باید برای تقویت مهارت های ۴ گانه زبان انگلیسی انجام دهیم افتادیم، از خیر آن گذشته ایم!

اما قطعاً اگر هر کدام از ما از حقایق جذاب این زبان مطلع باشیم، با شور و شوق بیشتری در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی شرکت می کنیم و دیگر با هر سختی پا پس نمی کشیم!

پس اگر شما هم دوست دارید در دنیای راز و رمزهای این زبان قدم بزنید و به کشف واقعیت های جذاب زبان انگلیسی در تاریخچه، واژگان، دستور زبان و آمارهای شگفت انگیز آن بپردازید تا با انگیزه بیشتری به یادگیری این زبان بپردازید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

۱۳ حقیقت جالب درباره زبان انگلیسی که باید بدانید

واقعیت زبان انگلیسی

لازم است بدانید که زبان انگلیسی، زبان رسمی ۳۱ کشور جهان و زبان دوم بیش از ۲۰ کشور دنیا است و تعداد نفراتی که به این زبان حرف می زنند به بیش از ۱٫۵ میلیارد نفر در جهان می رسند، بنابراین یادگیری این زبان را می توان یک تجربه ارزشمند به حساب آورد؛ چرا که همیشه چیزهای جذاب و جدیدی برای کشف کردن دارد. می گویید نه؟ پس دنبال ما بیایید تا حقایقی درباره این زبان به شما بگوییم که نسبت به یادگیری این زبان حریص تر از قبل شوید!😍

اختراع بیش از ۱۰۰۰ لغت جدید به زبان انگلیسی توسط شکسپیر

جالب است بدانید که اگر شکسپیر؛ شاعر و نمایشنامه نویس مشهور انگلیسی نبود، هیچ وقت زبان انگلیسی تا این اندازه گسترده نمی شد. در حقیقت این شکسپیر بوده که بیش از ۱۰۰۰ لغت جدید مثل addiction و cold-blooded در نوشته های خودش استفاده کرده و کاری کرده که هنوز هم این واژگان در مکالمات روزانه انگلیسی زبان ها استفاده می شوند.

● استخراج اکثر لغات انگلیسی از زبان فرانسوی و انگلیسی کهن

وقتی نورمن در سال ۱۰۶۶ فتح شد، اشراف در انگلیس به زبان فرانسوی و دهقانان و طبقات پایین جامعه به زبان انگلیسی قدیم که از واژگان آلمانی درست شده بود، حرف می زدند. اما سرانجام وقوع ازدواج های مشترک مابین طبقات مختلف باعث ترکیب این دو زبان و ایجاد انگلیسی میانه شد که بیشترین شباهت را به انگلیسی امروزی دارد. حالا چرا این داستان را گفتیم؟ چون این ماجرا می تواند به شما کمک کند که بدانید در هر زمان باید از چه کلماتی استفاده کنید. در واقع کلماتی که از زبان فرانسوی وام گرفته شده اند، رسمی تر و پیچیده تر و کلماتی که از دنیای انگلیسی قدیمی آمده اند، غیر رسمی تر هستند.

فاقد زبان رسمی بودن ایالات متحده

در آمریکا یک زبان رسمی در سطح ملی و فدرال وجود ندارد. البته منکر این نمی شویم که اولاً برخی از  ایالات آن زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند و دوماً این زبان رایج ترین زبان در آمریکا است، ولی تنها راه ارتباطی نیست و اگر شما روزی به این کشور سفر یا مهاجرت کنید، خواهید دید که بسیاری از افراد ساکن این کشور به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند.

نداشتن قوانین تفکیک جنسیتی مونث و مذکر

در گذشته زبان انگلیسی هم مثل زبان فرانسوی و آلمانی دارای قوانین جنسیتی بود، اما خبر خوب این که امروزه این قاعده در زبان انگلیسی وجود ندارد و هر زبان آموزی بدون توجه به جنسیت می تواند این زبان را از بر شود!

استفاده از حروف الفبای لاتین در زبان انگلیسی

جالب است بدانید که الفبای لاتین که به عنوان پر استفاده ترین حروف الفبا در دنیا شناخته می شود و باعث شده که کار زبان آموزان آموزش حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی ساده تر شود، از حروف الفبای اتروسکان سرچشمه می گیرد!

واقعیت زبان انگلیسی

امپراتوری بریتانیا و آیفون؛ دو دلیل اصلی شهرت زبان انگلیسی

اگر این سوال که چرا زبان انگلیسی به قطبی در جهان تبدیل شده، ذهنتان را مشغول کرده، باید بگوییم که نقش دو رویداد در این مسئله پر رنگ تر از بقیه است. اولین دلیلش این است که امپراتوری بریتانیا از اواخر قرن پانزدهم تا هفدهم میلادی، کنترل بخش عظیمی از اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا و هند را دست داشت و طبیعی است که در چنین شرایطی زبان انگلیسی هم در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است. دومین دلیل آن هم به قرن بیستم میلادی برمی گردد که آمریکا به یکی از ابر قدرت های عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان تبدیل شد و بسیاری از تکنولوژی ها و دستاوردهای علمی از جمله اینترنت و آیفون از همین کشور نشئت گرفته است.

کاهش حروف زبان انگلیسی از ۲۹ به ۲۶ حرف

امروزه ما به دلایلی مثل کنار هم قرار دادن دو حرف و ساخت یک صدا و حرف جدید، به جای ۲۹ حرف، ۲۶ حرف در زبان انگلیسی داریم. پس به نظر باید مدیون کسی باشیم که این حروف را کاهش داده و کار ما را در یادگیری این زبان راحت تر کرده است!😁

زبان انگلیسی؛ زبان رسمی سفرهای هوایی

اگر سوار هواپیما شده باشید، حتماً دیده اید که خلبان و مهمانداران چه در سفرهای داخلی و چه در سفرهای خارجی به زبان انگلیسی صحبت می کنند که این امر نشان دهنده این است که زبان انگلیسی زبان رسمی سفرهای هوایی است.

ویلیام کاکستون؛ مقصر اصلی پیچیدگی های موجود در املای کلمات انگلیسی

در گذشته عریضه نویس ها یا همان کسانی که اسناد و مقالات را می نوشتند، برای این که نوشته هایشان قابل کپی کردن نباشد، آن ها را با اصطلاحات محلی و طبیعتاً غلط های زیاد می نوشتند. اما اصل این مشکل به گردن کسی به نام ویلیام کاکستون بود که به جای افراد با سواد، تعدادی نویسنده محلی کم سواد را برای نوشتن متن هایش استخدام کرده بود که کلمات را بر حسب آنچه شنیده بودند می نوشتند، نه املای صحیح آن ها! البته نباید نقش Noah Webster را هم یک ناشر فرهنگ لغت بود نادیده بگیریم؛ چرا که او هم باعث شد که املای کلمات در دو لهجه امریکایی و بریتانیایی با هم تفاوت زیادی داشته باشد. پس اگر می بینید تلفظ برخی کلمات انگلیسی با املای آن ها همخوانی ندارد، دلیلش وجود همین افراد است!

واقعیت زبان انگلیسی

داشتن کلمات خاص برای اهداف و موقعیت های ویژه

دانستن لغاتی که گاهی شیوه استفاده از آن ها گیج کننده است، می تواند در امر آموزش زبان انگلیسی کمک حال شما باشد. از جمله این کلمات می توان به Cute Aggression (به معنی سخت یا با خشونت در آغوش گرفتن)، Bardolatry (به معنی کسانی که علاقه شدیدی به شکسپیر دارند.) و Snollygoster (به معنی فرد زیرک ولی بی مسلک) اشاره کرد.

اضافه شدن یک لغت جدید به فرهنگ لغت انگلیسی هر دو ساعت یکبار

بر اساس تحقیقات نویسندگان دیکشنری آکسفورد، هر دو ساعت یک بار، یک کلمه به این زبان اضافه می شود که این یعنی سالانه حدود ۴۰۰۰ لغت جدید در این دیکشنری قرار می گیرد. اما خوشبختانه با وجود این که ما در حال حاضر بیش از ۱ میلیون لغت انگلیسی داریم، یادگیری بین ۲۰ تا ۳۰ هزارتا از این کلمات برای راحت صحبت کردن به این زبان کفایت می کند و نیازی نیست که ما به همه آن ها که روز به روز هم بیشتر می شوند، مسلط شویم!

رایج ترین و کوتاه ترین جمله، حروف، اسم و صفت در زبان انگلیسی

  1. رایج ترین حرف زبان انگلیسی “E” و کمترین حرف مورد استفاده در این زبان، حرف “Q” است.
  2. I am که به عنوان کوتاه ترین جمله در زبان انگلیسی شناخته می شود، جمله ای کامل به حساب می آید.
  3. متداول ترین اسمی که در زبان انگلیسی استفاده می شود، اسم Time است.
  4. گفته می شود که رایج ترین صفت مورد استفاده در این زبان هم، صفت Good است.

جالب انگیزهای حروف الفبا

  1. دو کلمه در این زبان می توانند با هم ترکیب شوند و لغت جدیدی بسازند.
  2. در زبان انگلیسی می توان همه حروف الفبا را در یک جمله جا داد که در این حالت به آن جمله Pangram می گویند.
  3. بعضی کلمات مثل madam چه از راست به چپ و چه از چپ به راست نوشته شوند، نگارششان فرقی ندارد.
  4. اگر هر حرف به تعداد برابر در یک کلمه انگلیسی استفاده شود، به آن Isogram می گویند.

آیا پر چالش ترین مباحث زبان انگلیسی را می شناسید؟ برای پیدا کردن پاسخ به این سوال، حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

آشنایی با راه و رسم تسلط ۱۰۰ درصدی به زبان انگلیسی

بعد از شناخت واقعیت های جذاب درباره زبان انگلیسی، هیچ چیز به اندازه معرفی مکانی معتبر و کارکشته برای آموزش زبان انگلیسی نمی چسبد!🤩 پس اگر دلتان می خواهد که بر اساس توانایی های فردی خودتان به این زبان مسلط شوید و به جای استفاده از پکیج های آفلاین آموزشی، هر جلسه به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط باشید و با او به تعامل بپردازید، کلاس های آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند که شما را از شر هدر دادن زمان و صرف هزینه های زیاد خلاص می کند، بهترین انتخاب برای شما است.

پس معطل چی هستید؟ همین الان گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا با پر کردن فرم مشخصات از طریق این لینک، منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

با اومند آرزوهاتو بنفش طور برآورده کن!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *