مقالات

نکات طلایی برای آمادگی کنکور تجربی

نکات طلایی کنکور

همه ی ما انسان یه دنیا می آییم و انسان نیز از دنیا میرویم اما آنچه اهمیت دارد این است که چه چیزی از خودمان به جای میگذاریم چگونه زندگی میکنیم.

اینکه فردی مفید برای جامعه باشیم و زندگی را به بطالت و بی هدفی نگذرانیم اهمیت زیادی دارد‌.

آدمی به هدف زنده است و یکی از اهداف اکثر ما موفقیت در کنکور میباشد‌.

کنکور یکی از پرچالش ترین و هیجان انگیز ترین مراحل زندگی هر فرد است چه دختر، چه پسر‌‌.

کنکور مثل یک بازی جاده ای پر پیچ و خم است که اگر قوانین بازی و راه جاده را خوب بلد نباشیم به مقصد نرسیده از مسیر خارج میشویم‌.

تا آخر این مقاله همراه من باش تا با آموزش نکات طلایی کنکور بهت نشون بدم چطوری کنکور رو با خاک یکسان کنی و جاده ی پر پیچ و خم بدون یک ذره انحراف به خط پایان برسونی.

کنکور تحربی

اولین نکته از نکات طلایی کنکور برای یک فرد کنکوری این است که هدفدار زندگی کند، برنامه ریزی مناسب روزانه داشته باشد، زمانش را خوب مدیریت کند.

حالا میخواهیم بدانیم اینها یعنی چه؟

پیش نیازی به نام برنامه ریزی

موفقیت در کنکور یک پیش نیاز داره، اسم اون پیش نیاز هم برنامه ریزیه. یعنی برای هرکاری، برای هر درسی باید این پیش نیاز که ما بهش میگیم برنامه ریزی را رعایت کنید.

زمانی که شما از صبح کله سحر رو برنامه ریزی میکنید تا گرگ و میش صبح صد درصد عملکردتون چندین برابر بهتر از زمانی است که برنامه ریزی نداشتین.

البته برنامه داریم تا برنامه!🤔 اگر قرار باشد شما هم از همان برنامه ای برای مطالعه دروستان استفاده کنید که مثلاً دوستتان استفاده می کند، این برنامه هیچ ارزشی ندارد! چرا؟ چون قطعاً نقاط ضعف و قوت، مهارت ها و اهداف شما دو نفر تفاوت های عمده ای با یکدیگر دارد، بنابراین نمی توان برای هر دوی شما یک نسخه واحد پیچید! پس چه باید کرد؟ شما باید برنامه ریزی کنکور تجربی را به اهل فن آن واگذار کنید تا هر کدام برنامه ای مختص شرایط خودتان داشته باشید؛ چرا که تنها این برنامه است که می تواند زحمات شبانه روزی شما برای قبولی در کنکور را جبران کند!

مدیریت زمان

فکر میکنید زمانی که برنامه ریزی کردید کار تمام شده و همه چیز منظم و سر وقت انجام میشود؟

باید بهتون بگم که خیر و سخت در اشتباهید

زمانی که برنامه ریزی توسط خود فرد یا مشاور انجام شد کار  که تمام نمیشود هیچ بلکه تازه شروع هم میشود.

بسیار مهم و حائز اهمیت است که بتوانید زمانتان را مدیریت کنید و کارها را به عقب نیندازید و تمرکز داشته باشید تا کل برنامتون سز وقت مناسب و مقرر خودش انجام شود و به جاده خاکی نزنید!

مدیریت زمان در سال کنکور از اصلی ترین نکاتی است که به شدت در نتیجه نهایی تاثیر گذار است.

خیلی مهمه که بتوانید حداقل به ۸۰٪ برنامه ریزی در طول روز عمل کنید و بین درس خودتان را به کارهای بیهوده مشغول نسازید، اگر موفق شدید پس تبریک میگم! شما نصف راه را رفته اید.

آمادگی کنکور تجربی

یکی دیگر از نکات طلایی کنکور هدف گذاری و روی کاغذ آوردن

کنکوری جان لطفا از همان ابتدا هدفت را مشخص کن و اون رو بنویس.

یک دفتر اختصاص بده برای هدف گذاری، حتما قلم و کاغذ بگیر دستت و بنویس که چه هدفی داری، خواسته ات چیه و رشته و دانشگاه مورد علاقه ات را بنویس.

هر روز که بیدار میشی حتی اگر بی حوصله و بی انگیزه هم شدی برو سراغ دفتر هدف گذاریت یه نگاه بهش بنداز و انرژیت جمع کن و براش بجنگ.

نوشتن اهداف و فکر کردن بهشون و صد البته تلاش کردن و تلاش کردن و باز هم تلاش کردن برای هدف بسیار در نتیجه نهایی تاثیر گذار است.

حتی میتوانی هدفت را روی یک کاغذ بزرگ بنویسی و به دیوار اتاقت بچسبانی. بهت قول میدم این کار انگیزتو صدبرابر میکنه. حتما امتحان کن.!

یادگیری تکنیک تست زنی هر درس

خواندن کتب های درسی یک طرف و تست زنی و مدیریت زمان تست ها هم یک طرف دیگر و قسمت مهم قضیه‌.

اینکه تمام دروس را کامل و جامع بخوانید بسیار عالی است و من تحسینتان میکنم اما هدف ما برای کنکور (روی کاغذ آوردن دانسته ها در کمترین زمان ممکن) میباشد. یعنی اینکه در روز کنکور نمیتوانیم برای هر سوال دو سه دقیقه وقت بگذاریم و ساعتها به حل مسائل و استدلال های مختلف فکر کنیم بلکه باید با هوش و ذکاوت بالا و تکنیک های بروز تست زنی بریم سراغ تست ها و یکی یکی منفجرشون کنیم و بدون اینکه زمان کم بیاریم دست پر از جلسه کنکور بیایم بیرون.

پس کنکوری عزیز در کنار خواندن کتتب های درسی و کمک درسی حتما شیوه های نوین تست زنی را بیاموزید تا در جلسه کنکور عملکرد بهتری نسبت به قبل داشته باشید و بتوانید زمانتان را مدیریت کنید.

شبیه ساز کنکور تست بزنید

زمانی که شروع میکنید به تست زدن برای خودتان تایم بگیرید و جلسه کنکور را شبیه سازی کنید و به سراغ تست ها بروید. پس از پایان زمان، آزمون خود را تصحیح کرده و تعداد پلسخ صحیح و غلط خود را یادداشت کنید.

هر روز آنقدر این کار را تکرار کنید که به یک ابر قهرمان کنکور تبدیل شوید. از قدیم گفتن نابرده رنج، گنج میسر نمیشود.

پس دست از کار و تلاش نکش تا به هدفت برسی.

انتخاب صحیح مشاور

مشاوری کار بلد و منظم: داشتن یک مشاور بسیار بسیار در نتیجه کنکور موثر است چرا که همپا و همراه شما خواهد بود و در این مسیر پر پیچ و خم شما را همراهی میکند و همانند یک دوست در کنار شماست و جایی کم کاری کنید دست شما را میگیرد و دوباره به سمت مسیر صحیح به حرکت در می آورد. در باشگاه اومند شما میتوانید با خیال راحت برنامه ریزی کنکور خود را از مشاوران خود تحویل بگیرید و تا قبل از کنکور تمامی دروس را مطالعه و مرور کنید. ما در اومند در کنار شما هستیم تا بیش از پیش بدرخشید

انتخاب مشاور کنکور مهم ترین و اصلی ترین نکات طلایی کنکور میباشد.

برای انتخاب یک مشاور باید عاقلانه و محتاطانه وارد عمل شد و بهترین گزینه را انتخاب کرد تا بهترین نتیجه نیز نسیب شما شود.

یک مشاور تحصیلی باید صاق باشد، برنامه ریزی ماهر باشد، فردی مسئول و مدیریت پذیر باشد و نسبت به ریزترین مسائل نیز آگاهی داشته باشد و هیچ چیز از قلم نیوفتد.

از تمام حذفیات کنکور مطلع باشد و اطلاعاتش را همیشه بروز کند.

مشاور تحصیلی باید در برنامه ها حواسش به خورد و خوراک و تفریح شما باشد.

نباید تمام وقت شما را صرف درس و تست کند بلکه باید بعضی از روزها را برای تفریح کردن اختصاص دهد تا دانش آموز در این راه ثابت قدم بماند و خسته نشود.

روش صحیح مطالعه

صرفا هر خواندنی یادگیری محسوب نمیشود

شما باید روش صحیح مطالعه را بلد باشید تا درس خواندن شما بازدهی بالایی داشته باشد و نتیجه عکس ندهد.

خلاصه نویسی

ماه های آخر کنکور بسیار مهم و زمان برای ما بسیار حیاتی میباشد و خواندن تمام مطالب در ماه ها و روزهای آخر کنکور بسیار دشوار و سخت میباشد و به دانش آموز استرس وارد میکند پس بهترین روش خلاصه نویسی میباشد.

شما باید مطالب مهم و نکات کلیدی هر درس را خلاصه نویسی کنید و در دوران جمع بندی و ماه های آخر نزدیک به کنکور ازین جزوات  خلاصه نویسی طلایی استفاده کنید.

کنکور تجربی

کنکوری های عزیز برایتان مسیری سبز آرزومندم و کلام آخر اینکه پر انرژی باشید مثل رنگ بنفش💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *