مقالات

توصیه هایی به کاربران آموزش موشن گرافیک

نکات آموزش موشن گرافیک

آموزش موشن گرافیک در چند سال اخیر جزء آموزش های پرتقاضا بوده است. این تقاضا در آینده افزایش خواهد یافت چرا که کاربرد موشن گرافیک در رسانه ها، آموزش ها و کسب و کار ها به سرعت در حال پیشرفت است. در این مقاله نکات آموزش موشن گرافیک را بیان می کنیم.

ضمانت کیفیت آموزش

موشن گرافیک هنر و مهارتی است که اگر آن را به درستی  فرا بگیرید می تواند برای شما بسیار پرسود باشد.  اما به همین اندازه اگر آن را به درستی یاد نگیرید و تبدیل به یک موشن گرافیست حرفه ای نشوید نمیتوانید در بازار کار سهم قابل توجهی داشته باشید.

نکات آموزش موشن گرافیک

نکات آموزش موشن گرافیک بسیار ریز و جزئی است که هم می‌تواند به کیفیت کار شما کمک کند و  و هم به شما در گرفتن پروژه های مختلف کمک کند. بنابراین از یک آموزش جامع و کامل استفاده کنید تا زمان انرژی و هزینه شما به هدر نرود و بتوانید در کمترین زمان ممکن با تکیه بر پشتکار خود این مهارت را فرا بگیرید.

برای اینکه بتوانید از یک آموزش حرفه‌ای با کیفیت و معتبر استفاده کنید مدرس شما باید حرفه ای باشد. مدرس حرفه ای نیز در بستر  مناسب فعالیت می کند. بنابراین اگر قصد استفاده از خدمات موشن گرافیک از مجموعه ای را دارید، بررسی اعتبار و کیفیت آن مجموعه قبل از ثبت نام، امرری ضروری به نظر می‌رسد.

شما می توانید در انتهای همین صفحه  مجوزها و افتخارات متعدد اومند را بطور دقیق ببینید!

همچنین میتوانید در آموزش آنلاین موشن گرافیک در انتهای صفحه، نمونه کار های هنرجو های اومندی را مشاهده کنید.

موشن گرافیک و انواع آن  💫

آموزش صفر تا صد موشن گرافیک

در آموزش صفر تا صد موشن گرافیک بدون توجه به نوع داستانی که می خواهید بگویید، هر نوع ویدیویی می تواند به موفقیت دست پیدا کند. اما به طور کلی، تقریباً تمام موشن گرافیک ها را می توان به ۳ دسته اصلی تقسیم کرد.

  • ویدیوهایی که مخاطب را به احساس چیزی سوق می دهد: هدف اصلی این ویدیوها برانگیختن یک واکنش قدرتمند و احساسی از بیننده است. این می تواند یک تجربه مثبت یا منفی باشد که به ریشه داستان مخاطبتان بر می گردد . صرف نظر از این موضوع، بیننده  شما باید توسط آن ویدیو به انجام یک اقدام خاص سوق پیدا کند.
  • ویدیوهای توضیح دهنده: این سبک به تعریف یک مفهوم، محصول یا خدمات کمک می کند. برای ساده‌ سازی یک مفهوم، ویدیوهای توضیح‌ دهنده کاری می کنند که ماهیت آن مفهوم به یک تصویر واضح تقطیر پیدا کند. زمانی که داستان شما بسیار دقیق، فنی یا شامل مراحل زیادی برای تکمیل یا توضیح است، این رویکرد اغلب انتخاب درستی می باشد.
  • ویدیوهای تبلیغاتی: موشن گرافیک در این زمینه به فروش یک محصول یا رویداد کمک می کند. این نوع ویدیو یا موشن گرافیک اغلب فروش بیشتری را نسبت به سایر دسته ها دارد. هر جزئیاتی که به انگیزه بیننده برای تصمیم گیری در خرید کمک می کند باید در جلو و مرکز این ویدیوها قرار گیرد. چون هدف اصلی این ویدیو ها همان طور که از اسمش پیداست تبلیغ و در نهایت فروش است.

چراغ راه شما یک آموزش صفر تا صدی اما شخصی سازی شده است!

برای آن که بتوانید در یادگیری این مهارت موفق شوید باید صفر تا صد نکات آموزش موشن گرافیک با ریز جزئیات در اختیار شما قرار بگیرد. یک آموزش کلی که شما را در هر تکنیک، نصفه و نیمه رها کند تفاوتی با آموزش ندیدن ندارد؛ زیرا نمیتوانید تبدیل به یک موشن گرافیست ماهر و به تبع آن، یک موشن گرافیست پولساز شوید. برای اطمینان از کیفیت آموزش خود حتما از سرفصل هایی که قرار است به شما آموزش داده شود مطلع شوید.

اما منظور از “آموزش شخصی سازی شده” چیست؟

درست است که همه کاربران قصد یادگیری موشن گرافیک را دارند اما هدف همه آنان از یادگیری یکسان نیست. موشن گرافیک کاربرد های بسیار متنوعی دارد. از جمله: انیمیشن سازی، فیلم سازی، کاربرد های تبلیغاتی و … . بنابراین حوزه فعالیت یک موشن گرافیست متنوع است و هدف هرکس متخصص شدن در یک مسیر خاص است. یادگیری موشن گرافیک در هر یک از این مسیرهای شغلی جزئیات خاص خود را دارد. بنابراین با دریافت پکیج های آموزشی یکسان که در بسیاری از موارد به همگان توصیه میشود، نیاز شما به یادگیری بطور کامل برطرف نخواهد شد. اما اگر آموزشی منطبق با هدف و علاقه تان دریافت کنید، میتوانید با خیال راحت به دانشتان تکیه کنید. چرا که از آموزش های جزئی اضافه  -که مرتبط با هدف شما نیستند- پرهیز میشود و در عوض تمرکز آموزش روی هدف شما قرار میگیرد.

در باشگاه اومند قبل از شروع کلاس آموزش آنلاین موشن گرافیک، شما با مدرستان یک جلسه شرح حال و هدفگذاری خواهید داشت. در این جلسه درباره اهدافتان از یادگیری، روش یادگیری شما و تمام ملزومات پیش از یادگیری صحبت خواهد شد. بعد از این جلسه مدرس با شناخت کاملی که از شما بدست آورده است برای شما یک پرونده آموزشی در اومند تشکیل میدهد و سپس سناریوهای هر جلسه از کلاس آنلاین شما را تدارک میبیند. در این زمان سرفصل ها و جزئیات آموزش شما نیز بطور دقیق تر مشخص میشود. آموزش شما در اومند به این صورت شخصی سازی شده و جذاب خواهد بود!!

حتی اگر در انتخاب هدف آینده و فیلد کاری خود سردرگم هستید نگران نباشید. به این موضوع هم در جلسه شرح حال و هم در روال جلسات شما رسیدگی خواهد شد و مدرس با توجه به روال شما در یادگیری به علایق، توانایی ها و روحیات، در انتخاب فیلد کاری به شما کمک خواهد کرد.

اهمیت پرونده آموزشی در اومند:

تمام جزئیات روال آموزشی شما از ابتدا تا انتها در این پرونده ثبت خواهد شد. اگر شما بخواهید از آموزش یا خدمات دیگری از اومند استفاده کنید، این پرونده به مدرس مربوطه داده میشود و کلاس های شما بصورت هماهنگ برگزار خواهند شد. به عنوان مثال بسیاری از هنرجویان آموزش انلاین موشن گرافیک، خواهان دوره آموزش فتوشاپ نیز هستند تا بتوانند به این نرم افزار مسلط شده و شغل آینده خود را بهبود ببخشند. در اینصورت شما میتوانید آموزش آنلاین فتوشاپ را در کنار آموزش آنلاین موشن گرافیک بصورت یکپارچه ادامه دهید.

با خواندن مقاله ” جزئیات علمی آموزش موشن گرافیک ”  میتوانید اطلاعات بیشتری را درباره یادگیری این هنر پرسود بدست آورید. همچنین میتوانید در سایت اومند مقالات بیشتری را درباره موشن گرافیک بخوانید.

به دنبال آموزش آنلاینی با بهترین پشتیبانی باشید!

آموزش موشن گرافیک یک آموزش کاملا پویاست بنابراین شما نمیتوانید با آزمون و خطا و بصورت خودآموز این مهارت را بطور کامل فرا بگیرید. حضور یک مدرس حرفه ای در کنار شما سرعتتان را چند برابر میکند. بنابراین در یادگیری بصورت خودآموز و یا یادگیری با استفاده از پکیج های آفلاینی که صرفنظر از هدف کاربران به همه آن ها ارائه میشوند از شما یک متخصص نخواهد ساخت. تنها آموزش موثر آموزش انلاین است تا بتوانید سوالات خود را همان لحظه و یا حداکثر تا جلسه بعد از مدرس بپرسید.

اومند برای شما کاربران آرزوهای بنفشی از جنس علم و پیشرفت دارد!

نکات آموزش موشن گرافیک