مقالات

نمونه های موفق موشن گرافیک چگونه به وجود می آیند

نمونه های موفق موشن گرافیک چگونه به وجود می آیند

آموزش آنلاین موشن گرافیک، بدون اغراق جزء پرطرفدارترین آموزش های دنیای مدرن است. موشن گرافیک هنری خلاقانه و بی نظیر است که تاکنون نمونه های بسیار زیادی را از آن مشاهده کرده اید. از آنجایی که این هنر در فضاهای مختلف رسانه ای از جمله تلویزیون، انواع تبلیغات، شبکه های اجتماعی و سراسر فضای مجازی به طور گسترده مشاهده می شود، می توان گفت تقریبا همه روزه در معرض دیدن موشن گرافیک ها هستیم.

این هنر بیش از حد تصور توانست جایگاه خود را پیدا کند و روز به روز نیز این جایگاه در حال بالا رفتن است. جالب است که اطلاعاتی را درباره ماهیت موشن گرافیک بدانیم و متوجه شویم که علت این معروفیت و کاربرد گسترده آن چیست. همچنین عوامل موثر بر یک موشن گرافیک موفق نیز اهمیت بالایی دارند زیرا هر موشن گرافیکی به قدر کافی قوی نیست.

یک اثر موفق موشن گرافیکی چگونه خلق می شود

یک اثر موفق موشن گرافیکی چگونه خلق می شود

یک اثر فوق‌العاده به دلیل خلاقیت و ایده های آن متفاوت می شود‌. کل یک ویدیو یا گیف شامل موشن گرافیک بر مبنای سناریوی آن هدایت می شود و همین سناریو نظر مخاطب را جلب می کند. بنابراین خلاقیت در موشن گرافیک‌ نقش اصلی را در دیده شدن اثر دارد.‌ سپس تمام اجزاء موشن گرافیک به وسیله نرم افزارها به گونه ای طراحی می شوند و کنار هم قرارمی گیرند که پیام موشن گرافیک و منظور سناریو را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان انتقال دهند. پس در درجه دوم شیوه کار کردن با نرم افزار ها و تبدیل ایده به پروژه نقش مهمی دارد. اما در نظر داشته باشید که هر چقدر به نرم افزار ها مسلط باشید اما خلاقیت کافی را به خرج ندهید اثر شما متمایز نخواهد شد. همین تمایز و متفاوت بودن اثرباعث درآمد فوق العاده شما از هنر مدرن موشن گرافیک خواهد شد. در زمان کنونی که موشن گرافیک در هر جایی کاربرد دارد و در هر رسانه ای میتوان آن را مشاهده کرد، کپی کردن یا پروژه عادی تولید کردن نمی تواند توجه عموم را به خود جلب کند؛ اثری دیده می شود که متمایز باشد و در این دنیای شلوغ و رو به رشد موشن گرافیک بتواند خود را نشان دهد. در این صورت خلاقیت و مهارت شما باعث می شود به جایگاه شغلی که شایسته آن هستید برسید. اگر به صورت فریلنسری کار می کنید می توانید به مرور شناخته شوید و پروژه های بزرگی را قبول کنید. همچنین احتمال همکاری دائمی شما با شرکت های بزرگ و معتبر و استخدام در آن ها افزایش می یابد.

پس در آموزش آنلاین موشن گرافیک صرفا یادگیری کارکردن با نرم افزار یا تولید یک پروژه موشن گرافیک کافی نیست و صرفا این آموزش نمی تواند شما را به موفقیت برساند. بلکه شما باید جست و جو گری و ایده پردازی را نیز فرا بگیرید و پس از آن این شیوه ها را در خود پرورش دهید. همچنین به مهارت های نرمی همچون شبکه سازی، ارتباطات و … نیز برای پروژه گرفتن، پرزنت کردن خودتان و ارتباط با مشتری ها نیاز دارید.

آموزشی که بتواند نیاز شما را در این زمینه ها رفع کند آموزشی متفاوت است که نتیجه ای متفاوت را برای شما رقم خواهد زد.

بنابراین باشگاه اومند به شما توصیه می کند که اگر تصورتان از کار موشن گرافیک صرفا کار کردن با نرم افزار و ساخت و تدوین ویدیو است، با این تصور وارد آموزش نشوید و قبل از اقدام برای آموزش، درباره این مسیر، الزامات و سختی های آن تحقیق های لازم را به عمل آورید.

موشن گرافیک

موشن گرافیک های خلاق، ایده پردازی خوبی دارند

یکی مهم ترین و اصلی ترین فاکتورهایی که در موشن گرافیک همیشه به چشم می خورد، ایده پردازی بوده و هست. در واقع خلق آثار جدیدی که خارق العاده باشند، نیازمند یک ایده جدید و بکر است که ذهنیت مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. در حقیقت می توان اینطور گفت که اگر ایده پرداز خوبی باشید، موشن گرافیست خوبی هم خواهید بود. چنانچه که از شما انتظار می رود در کمترین زمان ممکن مفهوم کارتان را به مخاطب برسانید، لازم است که از طریق ایده پردازی پلی بزنید به جذابیت انتقال مفهوم؛ تا هم کارتان جذاب جلوه کند و هم راحت تر مفهوم محتوایتان را انتقال دهید.

از انجایی که فضای رقابتی در دوره های موشن گرافیک وجود دارد، لازم است به منبعی رجوع کنید که از لحاظ خلافیت در آموزش بیست باشد، از همین رو در ادامه بیشتر به این بحث خواهیم پرداخت. 🌠

چگونه می توان آموزش مناسب برای موشن گرافیک را پیدا کرد

چگونه می توان آموزش مناسب برای موشن گرافیک را پیدا کرد

آموزش موشن گرافیک عموما بصورت غیرحضوری ارائه می شود زیرا با پیشرفت تکنولوژی امکان آموزش آنلاین در بسیاری از زمینه ها فراهم شده است و بازدهی خوبی نیز برای آن وجود دارد.

در این آموزش توصیه می شود که از جلسات آنلاین استفاده کنید؛ زیرا موشن گرافیک ماهیتی پویا دارد و در طول آموزش ممکن است صد ها ایراد یا چالش غیرمنتظره برای شما به وجود آید. در جلسات آنلاین می توانید بلافاصله این ایرادات را برطرف کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “ جزئیات علمی آموزش موشن گرافیک ” را نیز مطالعه کنید.

یکی از روش های آموزش استفاده از آموزش های آفلاین (بصورت ویدیو) است. در اغلب اوقات آموزش های افلاین از پشتیبانی سریع، مدت دار و با کیفیت برخوردار نیستند. این موضوع تاثیر بسزایی روی افت کیفیت یادگیری دارد. به همین دلیل آموزش آنلاین بر آموزش آفلاین ارجحیت دارد. شما برای دریافت پاسخ پرسش هایتان درباره آموزش موشن گرافیک و استفاده از این هنر منحصر به فرد با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و در از این صفحه اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود.

اومند همواره کاربران آموزش آنلاین موشن گرافیک را به پرورش خلافیت تشویق می کند و تا انتهای آموزش و زمان ورود به بازار کار همراه آنان خواهد بود💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *