مقالات

نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودکان زیر ۷سال

نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودکان زیر 7سال

والدین نسبت به آموزش زبان انگلیسی کودک خود بسیار دغدغه مند هستند و همواره می کوشند که بهترین شرایط را برای یادگیری آنان فراهم کنند؛ به همین دلیل در پی یافتن بهترین آموزش زبان برای فرزند خود هستند. زمانی که والدین قصد دارند آموزش زبان را برای کودکانشان شروع کنند، ممکن است در سنین کم خودشان به آموزش کودکشان بپردازند و در سنین بالاتر از کلاس زبان انگلیسی برای رشد حرفه ای زبان کودکشان استفاده کنند. در هر دو حالت والدین نقش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی کودک دارند. در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که مسئولیت والدین در یادگیری زبان کودک تا چه حد است و چگونه دنبال میشود.

نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودکان زیر 7سال

آموزش زبان تا قبل از ۷سالگی

در این زمان هم میتوانید خودتان به آموزش کودکتان بپردازید (البته اگر توانایی و مهارت لازم را دارید) و هم میتوانید کودک را در دوره های آموزش انلاین زبان انگلیسی کودک ثبت نام کنید. اگر قصد ثبت نام کودک در دوره و کلاس را دارید، بهتر است کودک خود را در کلاسی ثبت نام کنید که مدرس آن به طور حرفه ای به آموزش زبان برای کودکان میپردازد. آموزش به کودکان بسیار متفاوت از آموزش به نوجوانان و بزرگسالان است. این کار مهم، ظرافت خاص خود را می طلبد و از مدرسی که با کودکان سر و کار ندارد بر نمی آید. آموزش زبان در این دوران باید بیشتر در قالب بازی و تفریح و سرگرمی شکل بگیرد؛ آموزش آکادمیک مخصوص این دوره نیست. در این دوران با این شیوه آموزش، کودکان از کلاس زبان انگلیسی عمیقا لذت می برند و به زبان علاقه مند میشوند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت جمعیت کلاس است. درست است که در این زمان یادگیری زبان حکم لذتی آموزشی را دارد اما نباید زیاد از حد از هدف خود دور شود. در کلاس هایی با جمعیت بسیار بالا قطعا مدرس فرصت کافی برای توجه به وضع زبان یا بررسی میزان علاقه مند شدن کودکان به زبان را ندارد. پس ممکن است یک روند آموزشی روتین دنبال شود و حتی کودک را خسته کند. به همین دلیل در باشگاه اومند کلیه آموزش ها از جمله آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک بصورت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲تا ۵ ) نفره و عمومی (حداکثر ۱۰ نفره) برگزار می شود. کلاس هایی با جمعیت بالاتر از ۱۰ نفر در باشگاه اومند وجود ندارد؛ زیرا آموزش های انلاین اومند بر پایه کاربر محور بودن بنا شده است. همچنین بهتر است کودک در کلاس با دیگر کودکان اختلاف سنی زیادی نداشته باشد تا بهتر بتواند فرصت ارائه خودش و رشد اعتماد به نفسش را پیدا کند.

توصیه میکنیم مقالهجزئیات علمی آموزش زبان انگلیسی به کودکان را نیز مطالعه کنید.

نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودکان زیر 7سال

آموزش تا قبل از ۷سالگی توسط والدین

اگر توانایی و مهارت لازم را دارید و میخواهید آموزش زبان انگلیسی کودک خود را با چند راهکار ساده شروع کنید این بخش را مطالعه کنید.

در ابتدا به چند نکته مهم توجه کنید. هرگز به کودک خود برای یادگیری زبان به هر نحوی، فشار نیاورید. یادتان باشد که هدف شما علاقه مند سازی کودکتان و آشنایی او با زبان انگلیسی است، نه آموزش اکادمیک یا تخصصی. بنابراین در زمان هایی که کودک به هر دلیل تمایلی به آموزش (حتی بصورت شنیدن یک موسیقی و یا دیدن کلیپ های کارتونی و انیمیشنی) ندارد، او را درک کنید، همراهی کنید و اجازه دهید که این روال سالم علاقه مند سازی در زمان مناسب خودش اتفاق بیفتد.

شروع آموزش و آشنایی با زبان انگلیسی میتواند با پخش موسیقی ها و شعر های ساده زبان انگلیسی برای کودکان باشد. همچنین کلیپ هایی که دارای موضوع واضح و قابل فهم و همچنین دیالوگ های ساده باشند نیز بسیار اثربخش هستند؛ به ویژه اگر بصورت کارتون یا انیمیشن باشند.

این ویدیو ها ممکن است برای گروه سنی های مختلف متفاوت باشند. به عنوان مثال برای یک کودک ۳ ساله، بهتر است این ویدیو ها سیر داستانی بسیار ساده و سطحی داشته باشند تا آن ها بتوانند مفهوم ویدیو را درک کرده و جذب آن شوند. اما برای کودکان ۵ تا ۷ ساله بهتر است از کارتون ها، انیمیشن ها یا فیلم های مخصوص کودکان استفاده شود تا داستان های طولانی تر و معنادار تری داشته باشند.

بازی های ساده نیز میتوانند در آشنایی کودکان با زبان مورد استفاده قرار گیرند. کودکان عاشق بازی هستند و به ندرت از بازی کردن خسته می شوند. بنابراین به سادگی میتوان در قالب بازی به آن ها آموزش داد.

برای شروع یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکتان همراه با لذتی وصف نشدنی، باشگاه اومند در کنار شماست.💜 فقط کافیست با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا از این قسمت فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *