مقالات

نقش زبان انگلیسی در کسب و کار

نقش زبان انگلیسی در کسب و کار

هرگاه سخن از آموزش زبان انگلیسی می شود، بسیاری از ما تصور می کنیم که یادگیری این زبان فقط در تحصیل و یا شغل های رسمی کاربرد دارد؛ در صورتی که زبان انگلیسی در اکثر حرفه ها کاربرد دارد حتی اگر به آن احساس نیاز نکنید! زمانی که شما به زبان انگلیسی مسلط باشید می توانید دامنه فعالیت خود را وسعت دهید و قطعا این وسعت دادن شغل شما را ارتقا می دهد. در شغل های بین المللی و یا شغل هایی که در آن با افراد خارجی در ارتباط هستید، تسلط به زبان انگلیسی یک نیاز بدیهی است. اما در کسب و کارهایی که اینچنین نیستند، شاید تا این حد به استفاده از آموزش زبان انگلیسی احساس نیاز نکنید اما باید بدانید که استفاده از زبان انگلیسی می تواند به طرز موثری در موفقیت، اعتبار و فروش شما نقش داشته باشد.

کسب و کار من بین المللی نیست؛ زبان انگلیسی چگونه می تواند آن را ارتقا دهد؟!

نقش زبان انگلیسی در ارتقای کسب و کار

اگر در زمینه هایی مانند هنر، دکور، طراحی و خلق محصول فعالیت می کنید می توانید از منابع خارجی موجود در فضای مجازی ایده برداری (نه تقلید) کنید و محصولات جدید تر و بروز تری نسبت به رقبایتان به بازار ارائه کنید. همچنین می توانید  بعضی از محصولات را بومی سازی کنید و به فروش خوبی برسید. حتی اگر از سطح کالا فراتر رویم، باید گفت که بعضی از کسب و کارهای ایرانی که به موفقیت و شهرت زیادی نیز رسیده اند، حاصل بومی سازی نمونه کسب و کار های خارجی بوده اند.

کسب و کار های نوآور و خلاق که با ارائه متد جدید کار خود را شروع کرده اند و به موفقیت رسیده اند، برای ادامه مسیر خود نیاز به حفظ خلاقیت و ایده پردازی دارند. این کسب و کار ها می توانند تیم تحقیق و توسعه خود را از افراد مسلط به زبان انگلیسی انتخاب کنند تا به جای محدود شدن به منابع فارسی، از منابع بی شمار موجود در جهان استفاده کنند.

 در کمترین حالت استفاده، شما می توانید با استفاده از زبان انگلیسی، فناوری و تکنولوژی را وارد کار خود کنید تا در عرصه رقابت باقی بمانید. امروزه کسب و کارهای آنلاین یا کسب و کار هایی که در کنار ارتباط مستقیم و حضوری با مشتری در فضای مجازی نیز فعالیت می کنند، توانسته اند سهم بیشتری از فروش را به خود اختصاص دهند؛ زیرا با این شیوه توسط افراد بیشتری شناخته می شوند. تکنولوژی و فضای آنلاین نقش بی نظیری در بازاریابی کسب و کار شما دارد و تکنولوژی نیز با زبان انگلیسی پیوند خورده است.

به عنوان مثال هنگامی که شما با تعدادی از افراد در یک کافه یا رستوران حضور پیدا می کنید، ترجیح میدهید هر دو یا سه نفر یک منو را در دست بگیرید و به سختی تمام آیتم ها را بررسی کنید و یا اینکه QR Code منو روی میز موجود باشد، هر کس تمام آیتم های منو را به راحتی در تلفن همراهش مشاهده کند، تصویر غذا را ببیند، مواد تشکیل دهنده آن را بداند و در زمان کوتاه تری سفارش خود را انتخاب کند؟ قطعا حالت دوم ترجیح همه ماست.

بنابراین سودمند بودن زبان انگلیسی صرفا در شغل هایی نیست که با افراد خارجی در ارتباط هستند، بلکه مشاهده کردید که این زبان می تواند در رشد کسب و کار های داخلی نیز نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

یادگیری جهت دار زبان انگلیسی و استفاده هدفمند از آن

یادگیری جهت دار زبان انگلیسی و استفاده هدفمند از آن

با توجه به آن که زمینه های شغلی اشخاص مختلف تفاوت های زیادی با هم دارند، موارد استفاده هر شخص از زبان بین الملل نیز متفاوت است. چه خوب است اگر این منحصر به فرد بودن، در یادگیری نیز اعمال شود؛ در این صورت شما می توانید در زمان کوتاه تر، بالاترین بازدهی را از یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. این شیوه اختصاصی همان شیوه خلاقانه ای است که باشگاه اومند در آموزش آنلاین زبان انگلیسی از آن استفاده می کند. یعنی ابتدا با توجه به زمینه شغلی شما، نیازسنجی انجام می شود و مشخص می شود که شما به چه مهارت ها و مواردی از زبان (مانند واژه و دایره لغت، مهارت شنیداری، خوب صحبت کردن و رعایت لهجه، مهارت های نوشتاری، توانایی خواندن) بیشتر احتیاج دارید. سپس تمرکز آموزش بر این موارد قرار داده می شود. همچنین در هر مهارت، دانش تخصصی مورد نیاز برای شما نیز در کنار دانش عمومی مورد توجه قرار میگیرد. به عنوان مثال واژگان تخصصی پرکاربرد نیز در کنار واژگان عمومی به شما آموزش داده می شود.

شما می توانید برای ارتباط با باشگاه اومند و دریافت راهنمایی در زمینه استفاده از آموزش زبان انگلیسی در کسب و کار، با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا از این قسمت فرم مشخصات را پر کنید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *