مقالات

نقش روانشناس تحصیلی در مدیریت مسائل روانشناختی کنکوری ها چگونه است؟

نقش روانشناس تحصیلی

سلام اومندی های عزیز، امروز میخوام در مورد مسئله ای بسیار مهم باهاتون صحبت کنم، اون هم نقش روانشناس تحصیلی در سال کنکور است.
دانش آموزان در سال کنکور دچار تنش های زیادی میشوند و ممکن است فشار عصبی زیادی رو تحمل کنند و یا از شدت استرس حالشان بد شود و نتوانند تمرکز خود را بر روی درس بگذارند.
چنین دانش آموزانی بهتر است که با یک روانشناس در حوزه تحصیلی و کنکور در ارتباط باشند تا بتوانند ازین تنش ها دوری کنند و کمتر دچار استرس و سردرگمی شوند.
از دلایل فشار ها و تنش هایی که به دانش آموزان کنکوری در سال کنکور وارد میشود میتوان به فشار خانواده ها برای قبولی در دانشگاه اشاره کرد، خانواده ها نقش بسیار مهمی در آینده تحصیلی و شغلی بچها دارند پس بهتر است که بجای وارد کردن استرس به بچه و محدود کردن اون در سال کنکور، او را دوستانه همراهی کنید بگذارید کار خودش را انجام دهد و در کنار این مسائل با یک روانشناس تحصیلی مشورت کنید تا بچها را از بحران های مختلف در سال کنکور نجات دهد.
کار روانشناس دقیقا چطوریه؟ روانشناس در جلسه معارفه با شما و هدف هاتون و ترس هاتون آشنا میشه و با توجه به سیستم بدنی و ذهنی شما، راه حل و درمان را به شما ارائه میدهد و اجازه ی ورود افکار منفی به ذهن شما را نمی دهد و شما را به سمت سکوی موفقیت با ذهنی آزاد یاری میکند.

۲ نقش مهم مشاور تحصیلی در مسائل روانشناسی داوطلبان کنکور

تیمی می تواند ادعای تبحر در امر مشاوره کنکور ریاضی، تجربی و انسانی داشته باشد که بتواند هم در مسائل درسی و هم در مسائل روانشناختی به شما کمک کند. به همین دلیل در این قسمت به ۲ مورد از مهم ترین وظایف مشاور تحصیلی در مدیریت مسائل روانشناسی شما خواهیم پرداخت تا بتوانید مشاورتان را با خیال امن تری انتخاب کنید.

۱- بعضی از داوطلبان کنکور در سن ۱۸ سالگی با برخی مسائل عاطفی دست و پنجه نرم می کنند که اگر به آن رسیدگی نشود، می تواند تاثیر ناخوشایندی برای آینده دانش آموز بگذارد؛ چرا که گاهی تمام فکر و ذهن آن ها به سمت مسائل عاطفی با جنس مخالف کشیده می شود و دیگر هوش و حواسی برای درس خواندن باقی نمی ماند! بنابراین یک مشاور حرفه ای می تواند این روابط را مدیریت کند تا از حد و حدودی که به درس و آینده شما لطمه وارد می کند، فراتر نرود!

روانشناس تحصیلی

۲- همیشه گروهی از دانش آموزان کنکوری به دلیل استرس و اضطراب خود فکر می کنند که فقط آن ها هستند که مثلاً والدینشان به ساعات مطالعه شان ایراد می گیرند یا به عنوان مثال انتظارات زیادی از آن ها دارند و غیره. اما یک مشاور حرفه ای می داند که شاید نوع مشکلات خانم x با آقای y فرق بکند، اما هیچ وقت این طور نیست که یک نفر همه شرایطش گل و بلبل باشد و اصلاً معنی مشکل را درک کند و دیگری شب تا صبح ماجراهای مختلف را از سر بگذراند. بنابراین این مشاور به شما یاد می دهد که اولاً هر کسی در سطح خودش مشکلاتی دارد و دوماً به شما آموزش می دهد که چگونه با برنامه ریزی و مدیریت این مشکلات از درستان غافل نشوید!

به عنوان مثال یکی از راهکارهایی که برای مدیریت افکار مزاحم پیشنهاد می شود این است که در هنگام مطالعه، این افکار را بر روی یک کاغذ بنویسید و با خودتان قرار بگذارید که بعد از اتمام مطالعه به آن فکر کنید. اگر موضوع جدی بود که نیاز به کمک داشتید، حتماً آن را با مشاورتان مطرح کنید تا آن را به کمک هم حل کنید.

به علاوه یکی دیگر از مواردی که توسط متخصصین مشاوره کنکور انسانی، ریاضی و تجربی برای خلاص شدن از افکار مزاحم مطرح می شود، این است که با یک حس و حال خوب به سراغ مطالعه بروید! یعنی زمان هایی که به هر دلیلی مضطرب و نگران هستید، نباید به سراغ کتاب های درسیتان بروید، بلکه باید ابتدا به کمک مشاورتان، مدیریت احوالاتتان را به دست بگیرید و بعد با حال و انرژی خوب، مطالعه را استارت بزنید!🤩

نقش روانشناس تحصیلی

کلاس های روانشناسی کنکور در باشگاه اومند به سه شیوه برگزار میشود

۱)خصوصی
۲)نیمه خصوصی
۳)عمومی
کلاس های خصوصی تک نفره میباشد.
کلاس های نیمه خصوصی دو الی پنج نفره هستند.
کلاس های عمومی پنج الی ده نفر میباشند و نکته همینجاست که ما در باشگاه اومند هیچ کلاسی بالای ده نفر نداریم. اعتقاد داریم که دانش آموز باید در کلاس محور اصلی آموزش باشد و بتواند سوالاتش را در کلاس بازگو کند. این محدودیت نفری باعث میشود که همه، در تایم کلاس سوالاتشان را از روانشناس بپرسند و اینگونه یادگیری و آزاد سازی ذهن در کلاس های روانشناسی کنکور برای دانش آموز افزایش پیدا میکند و این دقیقا همان چیزی است که ما بهش اهمیت میدهیم. بی شک باشگاه اومند بهترین گزینه برای یادگیری و بهره مندی از کلاس های روانشناسی کنکور میباشد‌.
از آنجایی که سال کنکور بسیار بسیار حساس میباشد هر کاربر در باشگاه اومند یک پشتیبان اختصاصی دارد که تمام کارهای دانش آموز اعمم از برگزاری به موقع کلاس، اطلاع رسانی تایم کلاس ها، ارسال تکالیف برای دانش آموزان و کنترل کیفیت کلاس هارو بر عهده دارد و پل ارتباطی بین دانش آموز و مدرس میباشد و این یک امتیاز بسیار منحصر به فرد باشگاه اومند میباشد تا همه چیز دقیق و سر جای خودش برگزار شود.

نقش روانشناس تحصیلی

کنکوری های عزیز مسیری که پیش رو دارید مسیر پر فراز و نشیبی است اما یادتان باشد تا وسط جاده اومدین پس جا نزنید و پر قدرت و پر سرعت ادامه بدین تا به مقصد برسین.
موفقیت همیشه از آن کسانی میشود که با انرژی مضاعف برای هدفشان تلاش کردند پس توام جز افرادی باش که هدفمند هستند.
امسال رو تلاش کن و یک عمر راحت زندگی کن.
تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین حرفه ای در زمینه های مخصوص به خود میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان است.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.

در اومند بی رقیب باش🥰
یه آرزو کن،بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *