مقالات

چگونه زبان ترکی را به بهترین نحو یاد بگیریم؟

چگونه زبان ترکی را به بهترین نحو یاد بگیریم؟

آموزش زبان ترکی استانبولی در کشور ما همواره مورد توجه بوده است. کشور ترکیه در همسایگی ما قرار دارد و همواره جزء یکی از بهترین انتخاب ها برای کار کردن، گسترش کسب و کار و همکاری با دیگر بیزینس ها، تحصیل، تجارت، سرمایه گذاری، سفر و گردشگری و حتی زندگی بوده است. به همین دلیل افراد زیادی به دلایل مختلف قصد سفر یا مهاجرت (موقت یا دائم) به کشور ترکیه را دارند. یادگیری زبان ترکی استانبولی برای این افراد قطعا مفید خواهد بود و باعث کاهش بسیاری از چالش ها خواهد شد. حتی در بعضی از موارد تسلط به زبان ترکی الزامی است؛ به عنوان مثال برای برقراری ارتباط با افراد محلی در نزدیکی مکان زندگی یا در محل کار قطعا باید به زبان ترکی مسلط بود زیرا همه افراد به زبان بین الملل صحبت نمی کنند.

حتی در برخی از موارد در زمینه تجارت، تسلط نسبی یا کامل به زبان ترکی استانبولی و به تبع آن آشنایی با فرهنگ مردم کشور ترکیه، می تواند باعث رشد بیشتر آن بیزینس شود. زیرا مردم ترک تبار بر فرهنگ و ارزش های خود تاکید داشته و فرهنگ محوری برای یک کسب و کار می تواند تاثیرگذاری و سپس درآمد را به ارمغان آورد.  عدم توجه به بعد فرهنگی مخاطبان میتواند دردسرهایی را برای برای یک کسب و کار ایجاد کند و حتی آن را درگیر حاشیه کند؛ مانند اتفاقی که در مدت اخیر در تبلیغات صندل های برند معروف زارا رخ داد و واکنش های منفی را به دنبال داشت!! از آن جایی که زبان مهم ترین تاثیر را بر فرهنگ یک ملت دارد، یادگیری آن برای شناخت فرهنگ آن ملت ضروری است.

زبان ترکی استانبولی را با توجه به هدف خود بیاموزید

زبان ترکی استانبولی را با توجه به هدف خود بیاموزید

همان طور که گفته شد هر شخص از یادگیری زبان ترکی استانبولی هدف مشخصی دارد. بنابراین همه افراد خواستار تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی نیستند و تسلط نسبی تا حد معین برای تعداد زیادی از افراد کافی است. همچنین هرکس بسته به هدف خود به اجزاء مختلفی از زبان ترکی بیشتر احتیاج دارد. ممکن است شما بنا به هدف شغلی خود به ارتباطات غیر رسمی‌بیشتر از هر چیز احتیاج داشته باشید؛ پس در این صورت توانایی درک صحبت ها و زبان بدن دیگران و همچنین توانایی انتقال پیام به وسیله صحبت کردن و استفاده صحیح از زبان بدن برای شما ضروری باشد. در چنین حالتی شما نیاز کمتری به یادگیری اصول نوشتن دارید؛ به خصوص در متون رسمی. پس می توانید هر جزء از زبان را به میزان مورد نیاز یاد بگیرید. منظور از آموزش با توجه به هدف چنین آموزشی است.

 این نوع آموزش، آموزش هدف محور و کاربرمحور است که در باشگاه اومند پایه و اساس یادگیری را تشکیل داده است. باشگاه اومند براساس شیوه های آموزشی جدید و نو بنیانگذاری شده است که کاربر محور بودن مهم ترین مولفه این سبک است. اجزاء دیگر این شیوه آموزش همچون پشتیبانی، مشاوره، تشکیل پرونده آموزشی کاربر به منظور نظارت و پشتیبانی دقیق و تخصص مدرس مربوطه در راستای تقویت هدف آموزشی باشگاه اومند به وجود آمده اند.

زبان ترکی استانبولی را صرفا به حالت آکادمیک یاد نگیرید

همواره برای یادگیری هر زبان بهتر است پس از دریافت آموزش های اولیه از جانب مدرس، خودتان نیز به روش های غیر آکادمیک به یادگیری زبان خارجه مورد نظر بپردازید. زبان ترکی استانبولی نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین اگر یادگیری زبان مورد نظر را با فرهنگ آن ملت و کشور گره بزنید، میتوانید یادگیری مفیدتری داشته باشید.

آموزش آنلاین زبان ترکی

به عنوان مثال شما می توانید به تماشای فیلم ها و سریال های ترکی مناسب بپردازید تا علاوه بر لذت بردن از تماشای فیلم، زبان ترکی استانبولی خود را نیز قوی کنید. تماشای فیلم و سریال یکی از قوی ترین توصیه ها در یادگیری هر زبان خارجه می باشد زیرا شما می توانید با اصطلاحات و صحبت های رایج در هر موقعیت آشنا شوید. همچنین شما زبان بدن و حالت چهره افراد را هنگام صحبت کردن در موقعیت های مختلف مشاهده می کنید و این موضوع کمک زیادی به برقراری ارتباط با اشخاص ترک زبان می کند. همچنین توصیه می شود که در صورت نیاز فیلم ها را با زیرنویس ترکی (نه فارسی) تماشا کنید. موارد دیگری همچون مطالعه مجلات ترکی و کتاب های غیرآموزشی (غیرآکادمیک) نیز می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.

خلاصه اگر می خواهید بهترین بهره وری را از کلاس های آموزش حضوری یا آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی داشته باشید، باید علاوه بر شرکت در کلاس ها خودتان را در این زبان غرق کنید! این غرق شدن تنها به تماشای فیلم و سریال ترکی محدود نمی شود و شما باید گوش دادن به پادکست ها و موسیقی های ترکی، خواندن کتاب های ترکی، برقراری ارتباط و صحبت کردن در انجمن های آنلاین ترکی زبان و سفر به ترکیه و قبرس شمالی را به منظور غرق شدن هر چه بیشتر در زبان ترکی استانبولی در دستور کار خود قرار دهید!

زبان ترکی

به عنوان کلام آخر باید گفت که یادگیری یک زبان خارجه همواره با چالش هایی روبرو است. داشتن یک دلیل محکم و یادآوری هدف از آموزش می تواند در مواقع خستگی انگیزه بخش باشد و شما را در مسیر خود نگه دارد.

توصیه پایانی این است که با توجه به هدف خود آموزش کاربر محور دریافت کنید تا بدون اتلاف وقت ناشی از آموزش موارد غیرضروری، بتوانید انرژی خود را برای به کار بستن موارد ضروری حفظ کنید. شما میتوانید برای داشتن جلسه مشاوره با مدرس زبان ترکی استانبولی باشگاه اومند به منظور دریافت آموزش کاربرمحور با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان باشگاه با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *