مقالات

چگونه در کنکور تجربی موفق می شویم؟

موفقیت در کنکور تجربی

کنکور سراسری یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر دانش آموز به حساب می آید. به همین ترتیب شرکت در کنکور سراسری و موفق شدن در آن نیز یکی از چالش های مهم هر شخص در این دوران به حساب می آید. اصلی ترین عنصر برای موفقیت در کنکور تجربی، برنامه ریزی کنکور تجربی است. برنامه ریزی همانند یک سازمان دهنده عمل می کند و باعث می شود تمام عوامل لازم برای موفقیت در کنار هم جمع شوند، نظم و ترتیب یابند، هیچ کاری فراموش نشود و از قلم نیفتد و در نهایت بتوان به تمامی الزامات عمل کرد.
علاوه بر برنامه ریزی موارد دیگری نیز وجود دارند که در موفقیت کنکوری ها نقش کلیدی را دارند. در ادامه مهم ترین موارد را با هم مرور خواهیم کرد.

چه برنامه ریزی ما را به موفقیت می رساند؟

اصل کلی که درباره اهمیت برنامه ریزی ذکر شد را احتمالا بسیاری از ما می دانیم و درباره آن شنیده ایم. اما کدام برنامه ما را به موفقیت خواهد رساند؟!
برنامه ریزی در مشاوره کنکور تجربی کاری کاملا علمی است و هر کار علمی تخصص خود را لازم دارد. این برنامه علمی و استاندارد توسط یک تیم متخصص اعم از مشاور و مشاور شغلی و روانشناس تحصیلی تدوین می شوند و ویژگی های خاصی دارند. یکی از مهم ترین ویژگی ها آن است که این برنامه کاملا شخصی باشد. شخصی بودن به معنی منطبق بودن برنامه ریزی با کلیه شرایط و نقطه ضعف ها و نقطه قوت های دانش آموزان در مسائل تحصیلی، ابهامات شغلی و انتخاب هدف و مسائل روانشناختی است. هر دانش آموز از بسیاری از ابعاد با دانش آموز دیگر متفاوت است پس نیاز به یک مشاوره کنکور شخصی دارد و مشاوره کنکور شخصی به برنامه ریزی کنکور شخصی و موفقیت در کنکور تجربی منجر می شود. این نوع مشاوره نیازمند دریافت اطلاعات کامل از دانش آموز درباره شرایط مختلف او است. در باشگاه اومند هنگامی که کاربران در برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی ثبت نام می کنند، قبل از شروع روال برنامه ریزی و مشاوره خود جلسه ای را با مشاور خود خواهند داشت. در این جلسه بطور مفصل درباره شرایط کاربر صحبت خواهد شد و اطلاعات لازم توسط مشاوران دریافت می شود. پس از آن روال برنامه ریزی و مشاوره آغاز می شود. در حین مشاوره نیز هر روز با گزارش گیری های دقیق عملکرد دانش آموزان بررسی خواهد تا در صورت نیاز، تغییرات لازم در برنامه ریزی اعمال شوند.

موفقیت در کنکور تجربی

شیوه مطالعه

هر دانش آموز در بعضی از دروس عملکرد بالا تری دارد و ممکن است در بعضی از دروس دیگر عملکرد متوسط یا پایین تری داشته باشد. علت این تفاوت عملکرد می تواند سبک خاص یادگیری، شیوه نادرست مطالعه، علاقه داشتن یا بی علاقگی به یک درس باشد. کسانی رتبه برتر می شوند که ابتدا بتوانند علت این اختلاف عملکرد ها را پیدا کرده و سپس برای ارتقاء عملکرد در دروس متوسط یا ضعیف تر راه حل مناسبی پیدا کنند. اگر به هر دلیل دانش آموزان نمی توانند این کار را به تنهایی انجام دهند، می توانند از متخصص مربوطه کمک بگیرند تا در حساس ترین دوران تحصیلی خود دچار کاهش اعتماد به نفس و یا اتلاف وقت نشوند.

موفقیت در کنکور تجربی

باور و اعتماد به نفس

موفقیت در کنکور تجربی وابسته به باور شماست. باور شما همه چیز شماست. اگر شما باور نداشته باشید که می توانید به موفقیت برسید پس چگونه می خواهید به دنبال اقدامات لازم برای موفقیت بروید و آن را به دست آورید؟
اگر تلاش های کنونی شما نتیجه نمی دهد و به همین دلیل دچار کاهش انگیزه و کاهش اعتماد به نفس شده اید، باید به دنبال ریشه یابی مشکل باشید زیرا در این میان چیزی سر جای خودش قرار ندارد. کشف کردن علت بی نتیجه ماندن تلاش مهم ترین اقدام است زیرا تمام جزئیات برنامه ریزی کنکور تجربی قرار است بر همین اساس استوار شوند.
هر شخص با طی کردن مسیر موفقیت خود -که جزئیات آن کاملا متفاوت از هر شخص دیگر است- می تواند به موفقیت مناسب برسد. بنابراین اگر به اندازه تلاشتان نتیجه نمی گیرید، باید استراتژی های خود را عوض کنید.
در نهایت بدانید که انجام هر کاری بدون صبر، تلاش، پشتکار و مقاومت نکردن در برابر سختی ها و خستگی ها امکان پذیر نیست.
باشگاه اومند همواره در مسیر های تحصیلی، شغلی و مهارتی در کنار کاربران خود است. شما می توانید برای دریافت پاسخ سوالات خود با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید. بنفش و پر انرژی باشید.💜

4.7/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.