مقالات

موشن گرافیک های کوتاه را اینگونه بسازید!

موشن گرافیک های کوتاه

اگر در ذهن شما هم این سوال مطرح شده است که در آموزش موشن گرافیک چه می گذرد، بد نیست برای پیدا کردن پاسخ این سوال‌ نگاهی به برخی از جدیدترین تبلیغاتی که در تلویزیون، اینستاگرام، یوتیوب و… که دیده اید بیندازید. چنانچه دقت کرده باشید حتماً متوجه این موضوع شده اید که یکسری ویدیوهای کوتاه و مفید، با قدرت تأثیر گذاری بالا و دارای طراحی های حرکتی و… هر مخاطبی را جذب خودش می کند. دقیقاً در همین زمان است که شما می توانید جواب سوالتان را بطور واضح و شفاف دریافت کنید. جادوی موشن گرافیک از اشکال متفاوت تشکیل شده است؛ از حباب‌های متنی متحرک گرفته تا شخصیت‌های مصور که در یک صحنه قدم می‌زنند.

بالعکس زمانی هم اتفاق افتاده است که یک ویدیو تبلیغاتی طولانی، بسیار حوصله سر بر برایمان جلوه کند. درست در این شرایط ما به عنوان مخاطب چه عکس العملی نشان می دهیم!؟ با نارضایتی کامل از آن ویدیو می گذریم و سراغ بقیه ویدیوها می رویم. در حقیقت توضیح یک موضوع پیچیده واقعاً هنر می خواهد. این که شما بتوانید یک ویدیوی کوتاه را با بار محتوایی مفید تولید کنید، هنر شما را نشان می دهد. به تبع، ساخت ویدیوهای طولانی که باعث می شود مخاطب هدفش را از دیدن آن ویدیو گم کند، سردرگمی و نارضایتی مخاطب را به همراه دارد.

گاهی اوقات به نظر می رسد که رد شدن ار برخی از مراحل، برای کوتاه کردن مسیر موفقیت بسیار مفیدتر از گذراندن تمامی مراحل است. از همین رو در این مقاله به عواملی می پردازیم که مسیر موفقیت در موشن گرافیک را برایتان هموار می سازد. پس برای اینکه در کارتان به عنوان یک رهبر و یا یک طراح خلاق نقش داشته باشید، لازم است با الهام گرفتن از یکسری اصول در موشن گرافیک همراه باشید.

موشن گرافیک های کوتاه تا چه اندازه اثربخش هستند!؟ 💫

یکی از کلیدی ترین نکاتی که همیشه در دوره های آنلاین موشن گرافیک به آن پرداخته می شود، کوتاه سازی موشن است. البته بسته به هدف شما، میزان کوتاه بودن ویدیوها متفاوت است، اما تقریباً همیشه با کوتاه بودن ویدیوها موافقت می شود. 

اما اهمیت کوتاه کردن ویدیوها چیست؟ دلیل استقبال خوب مخاطب از این سبک چیست؟ چرا تأکید می شود تا جایی که می توانید پیام و داستانتان را فشرده کنید؟

از انجایی که گیرنده ما با دیدن ویدیوهای طولانی احتمالاً علاقه خود را نسبت به ادامه‌ی تماشای محتوا از دست خواهد داد، لازم است حتی‌الامکان به فشرده سازی ویدیوها توجه کنیم.  متحرک سازی طولانی علاوه بر صرف وقت بسیار‌، هزینه زیادی را در بر خواهند داشت؛ و به تبع مخاطب هم با هزینه کردن وقتش در این راه با ما شریک می شود. ویدیوهای کوتاه از نظر زندگی پرمشغله، دامنه توجه کوتاه افراد و نیاز به مصرف سریع و آسان، با محتوا فشرده ما مطابقت دارند.

اهمیت ایده پردازی و خلاقیت در موشن گرافیک: 🌠

موشن گرافیک

اگر شما رهبر یک محصول باشید، یا مدیر بازاریابی و یا حتی طراح موشن گرافیک، می دانید که نیاز به ایده های جدید در طراحی و ساخت موشن گرافیک روز به روز بیشتر به چشم می خورد. از انجایی که مخاطب ما با سیر عظیمی از ویدیوهای مختلف در شبکه های اجتماعی رو به رو می شود لازم است ایده هایی را خلق کنیم که به روز باشد.

 در حال حاضر یکی از مهم‌ترین انتظارات جهان موشن گرافیک این است که ما به طور سرسخت تر و جدی تری نسبت به قبل روی ایده پردازیمان کار کنیم. موشن گرافیک، یک فرمول موفقیت در طراحی حرکتی دارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از این فرمول پیروی کنید

درست است که طراحی حرکتی می تواند فرآیند پیچیده ای باشد، اما این پیچیدگی ها زمانی ارزش پیدا می کنند که ایده های نو در آنها دیده شود. این همان فرمولی است که لازم است شما از آن حمایت کنید «ایده» بهترین و کامل ترین فرمول، در ساخت یک موشن گرافیک است. شما برای جذب مخاطب به شکل سریع، نیاز دارید از چیزهایی استفاده کنید که مخاطب تا به حال آنها را ندیده باشد و با دیدن آنها به وجد بیاید. اگر بخواهیم واقع بین باشیم، باید بگوییم که این نکته تا همیشه در آموزش موشن گرافیک جایگاه خاص خودش را حفظ خواهد کرد و هیچ زمان برای هیچکس چه در سطح مبتدی و چه در سطح حرفه ای جایگاهش تغییر نخواهد کرد.

از همین رو، به شما پیشنهاد می کنم تا مقاله، ۴ گام برای حرفه ای شدن در موشن گرافیک را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از اهمین این موضوع برسید.

نحوه داستان گویی در موشن های کوتاه🌟

موشن گرافیک

طرز بیان‌ شما در موشن گرافیک از طریق ویدیوهای نمایشی کوتاه نشان داده می شود، بنابراین مهم است که در نحوه نشان دادن مرحله به مرحله داستان‌تان (محصول و نوع فعالیت‌تان) دقت داشته باشید.

 اینکه شما بتوانید با چند عنصر، به طور مختصر و مفید به برجسته کردن برند و محصولتان بپردازید، با اختلاف می توانید از رقیبانتان جلو بزنید.

 از انجایی که نشان دادن یک مفهوم به شکل ساده، هیچ لطفی ندارد؛ در این بخش احتمالاً شما بطور جدی تری نیاز به داشتن ایده را احساس می‌کنید؛ زیرا برای برانگیختن مخاطب لازم است از این طریق به نمایش داستانتان بپردازید.

پس برای روح و جان بخشیدن به داستانتان باید همراه با انتقال مفهوم به شکل مستقیم و طراحی روند نمایشتان، ایده هایتان را چاشنی کار قرار دهید تا تأثیرگذاری آنچه را که به نمایش گذاشته اید دو چندان شود. بد نیست که از سخنان ارزشمند آقای جانسون یاد کنیم که می گویند:

 قرار نیست به شکل ها حرکت دهید، بلکه باید به احساسات حرکت دهید.

پس فراموش نکنید که در ساخت موشن گرافیک باید داستان‌تان پر از احساسات و ایده های مختلف باشد تا پیشرفت تان حاصل شود.

به عنوان کلام آخر برای ساخت موشن گرافیک های کوتاه

 ساخت موشن گرافیک های کوتاه، با داشتن دانش و درک عمیقی از خلاقیت و ایده پردازی های شما شروع می شود. پس برای اینکه بتوانید موشن های کوتاه و مفیدی را تولید کنید نباید ایده ها را دست کم بگیرید.

 در همین خصوص، اومند تیمی تشکیل داده که با خلاقانه ترین و معتبرترین متدها در حال آموزش موشن گرافیک است. در دوره موشن گرافیک اومند خبری از پکیج های آفلاین یا سرفصل های از پیش تعیین شده نیست و هر کاربر براساس هدف شغلی و علاقه خود در کلاس های کم جمعیت موشن گرافیک را فرا می گیرد. پس با انتخاب اومند می توانید به راحتی در آسمان موشن گرافیک بدرخشید!

شما می توانید برای اومندی شدن از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

رویاهای بنفشت را با اومند به حقیقت تبدیل کن! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *