مقالات

موشن گرافیک را چگونه باید یاد گرفت؟

موشن گرافیک را چگونه باید یاد گرفت؟

موشن گرافیک مثل مومی در دست شما است تا بتوانید هر ایده خلاقانه ای که در ذهنتان را دارید را به وسیله آن به حرکت دربیاورید و در زمانی کوتاه، اطلاعات مفید و جذاب را در ذهن مخاطبتان ماندگار کنید!

بنابراین اگر شما هم برای آموزش موشن گرافیک که به غولی در محتواهای تصویری تبدیل شده وقت صرف کنید، اصلاً دور از ذهن نیست که بتوانید در این حرفه پیشرفت کنید، اما نباید سه المان مهم یعنی صبوری، خستگی ناپذیری و تلاش را به دست فراموشی بسپارید.

به علاوه شما چه در دوره های آموزش آنلاین موشن گرافیک شرکت کنید و چه بخواهید این مهارت را به صورت حضوری یاد بگیرید، باید بدانید کار آموزش باید به کاردان آن سپرده شود. حالا کاردان کیست؟

کاردان کسی است که می داند باید اولاً آموزش را به صورت شخصی سازی شده و بر اساس توانایی های فردی شما پیش ببرد و دوماً باید به شما فرصت آزمون و خطا دهد تا بتوانید پروژه های مختلفی را در حین آموزش انجام دهید و با چالش های آن ها رو به رو شوید تا بعداً در کار حرفه ای خودتان سورپرایز نشوید و در گل گیر نکنید!😉

آشنایی با دنیای کاربردهای بی نظیر هنر موشن گرافیک

هنر موشن گرافیک

 امروزه رد پای موشن گرافیک در اکثر کلیپ ها و ویدیوهای جذابی که روزانه به چشم شما می خورند دیده می شود. همین موضوع باعث شده که افراد بسیاری تمایل داشته باشند که موشن گرافیک را به عنوان بستر کاری خود انتخاب کنند. بنابراین لازم است که با کاربردهای این هنر چشم نواز بیشتر آشنا شویم.

● برای ساخت تیتراژ فیلم، سریال و بازی های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد

نمی توان گفت فقط افرادی به یادگیری موشن گرافیک نیاز دارند که قصد دارند در آینده موشن گرافیست شوند. شما حتی اگر طراح تیتراژ فیلم و سریال باشید هم به این مهارت نیاز دارید تا بتوانید المان های مختلف را طوری کنار هم قرار دهید که به نوعی انیمیشن دو بعدی ساخته شود و برای همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند. جالب است بدانید که اولین بار آلفرد هیچکاک برای ساخت تیتراژ فیلم روانی که یکی از مشهورترین آثار او است از این تکنیک استفاده کرده است.

اما کاربرد موشن گرافیک به همین جا محدود نمی شود، بلکه طراحی بازی های کامپیوتری، گیف ها و ایموجی های متحرک هم جز کاربردهای شگفت انگیز موشن گرافیک هستند که بسیار هم در دل مخاطبان جا باز کرده اند!

● در مارکتینگ و تبلیغات تاثیر ویژه ای دارد

چه چیزی بهتر از یک موشن گرافیک جذاب می تواند مخاطب را میخکوب کند و از همین طریق به کسب و کار شما روح تازه ای ببخشد؟!

شما به کمک موشن گرافیک می توانید به جای استفاده از لوگوی های صامت و بی روحی که هیچ جذابیتی برای مخاطب ندارند، از لوگوموشن ها که متحرک و رنگارنگ هستند استفاده کنید تا در ذهن مخاطب ثبت شوید و دنیای کسب و کار را به تصاحب خودتان دربیاورید!

به علاوه امروزه ویدیو مارکتینگ طرفداران بسیاری پیدا کرده است. حالا اگر شما می خواهید کودتایی در تبلیغات کار خود انجام دهید، می توانید ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی و یا شبکه هایی مثل آپارات و یوتیوب به اشتراک می گذارید را با موشن گرافیک ترکیب کنید تا به زودی تاثیر معجزه آسای آن را ببینید!

● برای آموزش معجزه می کند

فرض کنید که شما می خواهید مطلبی را به مخاطب خودتان آموزش دهید، در این حالت اگر مخاطب هدف خودتان را بشناسید، انتخابی بهتر از موشن گرافیک نخواهید داشت؛ چرا که با موشن گرافیک می توان هر اطلاعاتی را با خلاقانه ترین و جذاب ترین روش به مخاطب کودک یا بزرگسال منتقل کرد. اگر بخواهیم مثالی ملموس بزنیم از دوران شیوع کرونا که مدارس تعطیل شدند و معلمان باید به صورت مجازی تدریس می کردند، فرستادن کلیپ های آموزشی بسیار باب شده است، اما به جرئت می گوییم که در این میان کلیپ هایی می توانند محتوای آموزشی خود را به خوبی منتقل کنند و در خاطر دانش آموزان باقی بمانند که در قالب موشن گرافیک طراحی شده باشند. پس اگر شما هم معلم هستید و یا کسب و کاری دارید که باید چیزی را به مخاطب خود آموزش دهید، موشن گرافیک را از نان شب خود هم واجب تر بدانید!😉

● طراحی وب سایت خود را با موشن گرافیک خاص کنید

اگر شما هم به جادوی رنگ ها اعتقاد داشته باشید و آن را با کمی حرکت تلفیق کنید، می توانید وب سایتی طراحی کنید که در نگاه مخاطب جذاب تر به نظر بیاید. هر چه شما بتوانید مخاطبان را مدت زمان بیشتری در سایت خود نگه دارید و آن ها را با موشن گرافیک های خود سرگرم و درگیر کنید، سئوی وب سایت شما نیز بهبود پیدا می کند. لازم است بدانید که هر چه سئوی سایت شما بهتر باشد، در گوگل هم عزیز دردانه تر خواهید شد و رتبه بهتری می گیرید!😉

با خواندن مطلبی با عنوان یادگیری موشن گرافیک برای بازار کار می توانید اطلاعات خود را در این باره افزایش دهید.

موشن گرافیک

گام‌هایی برای شروع حرفه خود در موشن گرافیک

آن چیزی که در ابتدا باید از آموزش موشن گرافیک انتظار داشت، در درجه اول آماده سازی است. در واقع، بسیاری از جنبه‌های هر پروژه بدون در نظر گرفتن نتیجه آن، تقریباً یکسان هستند. برنامه ریزی یکی از مهمترین جنبه های هر کار خلاقانه‌ای است، به ویژه زمانی که برای موفقیت در محیط پروژه موشن گرافیک برنامه‌ریزی می‌کنید.

مرحله ۱: نتیجه مورد نظر خود را مشخص کنید

اگرچه جزئیات یک پروژه ممکن است متفاوت باشد، نتایج اصلی یک پروژه موشن گرافیک معمولا ثابت می‌ماند. خروجی‌ عموماً هر نتیجه خلاقانهای است که از پروژه حاصل می‌شود.

طرح کلی، اهداف پروژه موشن گرافیک را تعریف می‌کند. اهداف هر پروژه هر گونه تصورات قابل اندازه گیری برای نتیجه نهایی یک پروژه هستند. طرح‌های کلی می‌توانند به سادگیِ توصیف نتیجهِ نهایی یا به پیچیدگی تعیین اهدافِ چالش برانگیز برای عملکرد باشد. تعیین اهداف روشن و قابل دستیابی، پیش از هر چیزی برای انتخاب طول پروژه مناسب و انجام هر گونه آمادگی، ضروری است.

مرحله ۲: یک سناریو جذاب بنویسید

سناریو پایه و اساس سازندگان ویدئوهای موشن گرافیک است. اگرچه موشن گرافیک طولانی است و معمولاً بین ۲۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول می‌کشد، هنوز هم وجود یک سناریو برای خلاصه گفتگو یا طرح کلی لازم است.

هنگام شروع نوشتن سناریو، مراقب تعداد کلمات باشید. اگرچه وسوسه‌انگیز است که تا حد امکان اطلاعات را در فیلمنامه خود بگنجانید، اما سادگی بسیار اثرگذارتر است. همچنین به خاطر داشته باشید که یکی از مزایای موشن گرافیک این است که روش‌های مختلفی را برای بیان داستان در اختیار شما قرار می‌دهد. 🎬📽🎞

موشن گرافیک به شما امکان حرکت، صدا و عناصر دیگر را می‌دهد که می‌توانند به برخی از کارهای سخت کمک کنند، برخلاف اینفوگرافیک‌های داینامیک که برای انتقال پیام خود به تصاویر و کلمات تکیه می‌کنید.


مرحله ۳: طراحی را با استفاده از فیلمنامه تصویری شروع کنید.

استایل و رنگ به اندازه خود پیام، در هر نمایش بصری که تولید می‌کنید خودشان را نشان می‌دهند. انتخاب‌های خلاقانه ساده می‌توانند تأثیر زیادی بر تجربه داشته باشند، حتی اگر با استانداردهای شرکت خود فعالیت می‌کنید.

هنگامی که درک کلی از فیلمنامه تصویری با استفاده از طرح کلی به دست آوردید، می‌توانید شروع به تبدیل فیلمنامه تصویری خود به طرح‌های اصلی کنید. به یاد داشته باشید: هر چیزی که در این مرحله ایجاد می کنید در مراحل پایانی انیمیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین به جزئیات آن دقت کنید.

مرحله ۴: الهامات خوب پیدا کنید

یافتن الهام خوب بسیار مهم است. نه تنها برای مبتدیان، بلکه برای هر فردی که می خواهد رکوردهای موشن گرافیک موفقی را ثبت کند. انواع انیمیشن‌ها بسیار متفاوت هستند. در حالی که برخی روان و آرام هستند، برخی می‌توانند سریع، پرانرژی و خشن باشند.

مرحله ۵: تمامی منابع را جمع آوری و طرح نهایی را به صورت کارتونی درآورید

در اخرین مرحله از آموزش موشن گرافیک و در مرحله انیمیشن، رویه به پایان می‌رسد.💫

چگونه موشن گرافیک را به بهترین شکل ممکن یاد بگیریم؟

آموزش آنلاین صفر تا صد موشن گرافیک

اگر می خواهید در دنیای موشن گرافیک حرفی برای گفتن داشته باشید، باید آن را اصولی یاد بگیرید، یعنی بر اساس توانایی های فردیتان نه بر اساس توانایی های جمعی!

باشگاه اومند دقیقاً همان جایی است که آموزش آنلاین صفر تا صد موشن گرافیک را بر اساس ویژگی ها و مهارت های شخصی شما پیش می برد و فرصت آزمون و خطا در پروژه های متنوع را در اختیار شما قرار می دهد. شما در بدو ورود به کلاس های این باشگاه، پرونده ای اختصاصی خواهید داشت که تمام شرایط و نقاط ضعف و قوتتان در آن درج می شود تا مدرس بتواند روند پیشروی شما را مورد بررسی قرار دهد.

ضمناً تعداد نفرات حاضر در این کلاس ها از ۱۰ نفر تجاوز نمی کند و همه کاربران به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند و خبری از پکیج های آفلاین نیست.

پس اگر دلتان می خواهد موشن گرافیستی حرفه ای شوید که همه برای کار با شما سر و دست بشکنند، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا ما با شما تماس بگیریم و راهنماییتان کنیم.

بنفش باشید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *