مقالات

مقایسه یادگیری زبان فرانسه و آلمانی

مقایسه یادگیری زبان فرانسه و آلمانی

یکی از سرمایه گذاری های مهارتی، که امروزه تقریبا همه افراد دارند، آموزش زبان آلمانی و یا فرانسوی است.🌠 سودمندی همه جانبه این زبان ها، باعث می شود هیچکس نتواند از کنار این سرمایه گذاری ها بی تفاوت رد شود. یادگیری یک زبان جدید می تواند طاقت فرسا و وقت گیر باشد، اما مزایا و فرصت های زیادی، همراه با آن وجود دارد. اما زبان فرانسوی پرچالش تر است یا زبان آلمانی؟

کدام زبان پرکاربرد تر است، زبان فرانسوی یا آلمانی؟! 💜

یاد پرفتن یک زبان جدید، یکی از پرکاربرد ترین مهارت هایی است که این روز ها می توانیم داشته باشیم. یاد گرفتن هر کدام از این زبان ها می تواند مسیرمان را روشن کند. اینکه بخواهیم بگوییم کدام زبان بهتر است به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد. این فاکتور ها صرفا قانون کلی ندارند، بلکه تمامی آن ها با توجه به شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد. مهم انتخاب شما باتوجه به میزان علاقه و شرایطی که دوست دارید در آن قرار بگیرید است. اما بیایید به تجزیه و تحلیل هر یک از این زبان ها بپردازیم، تا بهتر متوجه شوید به کدام زبان بیشتر علاقه دارید.

چه چیز یادگیری زبان فرانسوی را شیرین می کند؟🚀

یادگیری زبان فرانسوی

خوب، بیایید از اینجا شروع کنیم که ریشه بیشتر کلمات فرانسوی در لاتین است. همچنین زبان فرانسوی، به زبان عشق معروف بوده و پر از احساس است که باعث می شود آوای کلمات بسیار لذت بخش باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، بسیاری از کلماتی که ما در مکالمات روزمره استفاده می کنیم فرانسوی هستند.😅 آمار های متفاوت نشان می دهد، بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه در زبان ما با فرانسوی ها مشترک است.  این باعث می شود کلاس های زبان فرانسه برای ما بسیار جذاب تر و آسان تر باشد. همین طور فرانسوی ها از قواعد زبانی مشخص شده ای پیروی می کنند، این یکی دیگر از مزیت های این زبان است که زبان آموزان را کمتر دچار سردرگمی می کند.

چرا آموزش زبان آلمانی سودمند است؟💫

در حقیقت، زبان آلمانی یکی از زبان های برتر جهان است. علاقه افراد نسبت به یادگیری زبان آلمانی بی هدف نیست. چون آلمان از قطب های مهم اقتصادی است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است. از آن جایی که نرخ جمعیت جوانان این کشور پایین است، میزان مهاجر پذیری آن در زمینه کاری و تحصیلی بسیار بالاست. از طرفی، آلمانی ها در زمینه صنعت و مهندسی از پیشروان جهان هستند. پس یادگیری زبان آلمانی می تواند نقش پر رنگی را در آینده درخشان شما داشته باشد. اگر می خواید این زبان را سودمندانه یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم مقاله اصول یادگیری زبان آلمانی با بالاترین بازدهی را مطالعه نمایید.

منابع و راه های جذاب یادگیری.🚀

آموزش زبان آلمانی

امروزه اکثر ما مشتاق کلاس های آنلاین هستیم چون در کیفیت و صرفه جویی در وقت حرف اول را می زنند. شرکت کردن در کلاس های آنلاین فرانسوی و آلمانی هم یکی از بهترین روش ها برای یادگیری است. همچنین برای تقویت آن ها می توانید از منابع مختلفی استفاده کنید. مثال: 

  • موسیقی ها و پاکست ها: این منابع از اتفاقات متفاوت صحبت می کنند و باعث می شوند دایره لغات ما بالا برود. ریتم موسیقی و همچنین الگوهای تکراری درون آهنگ، به ما کمک می کند تا کلمات را به خاطر بسپاریم.
  • فیلم ها و کارتون ها: فیلم می‌تواند با گسترش دایره لغات متنوع، یادگیری شما را منعطف کند و به آن وسعت ببخشد. نتیجه آن، مکالمه و فهمیدن اصطلاحات متفات است که، می تواند گزینه خوبی باشد. 

با استفاده از منابع بالا شما صرفا می توانید زبان خود را تقویت کنید اما نباید انتظار داشته باشید که فقط با استفاده از فیلم و موسیقی بتوانید به یک زبان خارجه مسلط شوید! این، یکی از اشتباهاتی است که بسیاری از زبان آموزان به آن دچار می شوند.

تسلط به هر زبان مانند تسلط به هر مهارت دیگر اقدامات خاصی را می طلبد. شما با تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی میتوانید دایره واژگان خود را افزایش دهید و حتی مهارت شنیداری خود را تقویت کنید؛ اما نمی توانید به مهارت نوشتاری مسلط شوید. پس تا زمانی که متن های مختلف را ننویسید و اشتباه نکنید و سپس اشتباه خود را اصلاح نکنید نمی توانید به مهارت نوشتاری مسلط شوید.

در نتیجه

یادگیری زبان جدید، از مهم ترین مهارت هایی است که برای رشد در زندگی شخصی همه به دنبال آن هستند. اگر هنوز هم مسیر را سخت می بینید باید بگویم که این نگرانی را کنار بگذارید. چون تیم اومند با برگزاری این کلاس ها به شما نشان می دهد که با آموزش هدف محور و حفظ انگیزه شما می توان بر دو زبان مسلط بود! در اومند فقط لازم است به هدف خودتان فکر کنید و از مسیر یادگیری تان لذت ببرید. برای اومندی شدن می توانید از طریق این قسمت و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

بنفش باشید. 💜💫

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *