مقالات

مقایسه یادگیری زبان فرانسه و زبان انگلیسی

مقایسه یادگیری زبان فرانسه و زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یا فرانسه؟”  این سوالی است که برای بسیاری از زبان آموزان پیش می آید. اگر به دنیای اطراف مان نگاه کنیم، دیگر کسی را پیدا نمی کنیم که جز زبان مادری اش بر زبان دیگری مسلط نباشد و اگر این طور باشد به نوعی چند پله از اطرافیانش عقب مانده. این حقیقت واضح است که زبان، مهارتی مهم است که نقش مفیدی را در زندگی هر فرد ایفا می کند. زبان فرانسوی و انگلیسی هر دو از مهم ترین زبان های دنیا هستند. اگر از جایگاه این دو زبان بخواهیم بگوییم، تقریبا ۲۷۴میلیون نفر زبان فرانسوی را به عنوان زبان مادری و زبان دوم خود انتخاب کرده اند. زبان انگلیسی بین ۳۶۰ تا ۴۰۰ میلیون سخنور دارد که از آن به عنوان زبان اول خود یاد می کنند.

زبان‌ های فرانسوی و انگلیسی از لحاظی با هم مرتبط هستند. آن ها در برخی از زمینه ها شباهت ها و تفاوت هایی دارند. فرانسوی تأثیر هر دو زبان آلمانی و انگلیسی را دارد و در عین حال انگلیسی یک زبان ژرمنی با تأثیر فرانسوی  و لاتین است. هر دو زبان بسیار کاربردی و مهم هستند و امروزه اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند. افراد برای رویارویی با چالش های زندگی خود می توانند با یاد گیری این زبان ها سرمایه گذاری خارق العاده ای در مسیر پیشرفت خود داشته باشند، تنها از این جهت که یادگیری زبان جدید یک امر ضروری است🌠 

تفاوت های بنفش بین زبان انگلیسی و فرانسوی  در چیست؟

تفاوت های بنفش بین زبان انگلیسی و فرانسوی  در چیست؟

در نوشتار زبان فرانسوی حروف ترکیبی و صدادار به کار می رود در صورتی که این قانون در زبان انگلیسی صدق نمی کند. همچنین زبان انگلیسی ریشه در زبان المانی داشته و با گذشت زمان یکسری  ویژگی هایش را از دست داده و ساده تر شده است. گرچه که نحوه تلفظ حروف در فرانسوی  پیچیده تر و متفاوت تر است اما به طور کلی حدود ۸۵ درصد کلمات فرانسوی از لاتین گرفته شده است!  بعد از زبان انگلیسی یکی از پر طرفداترین زبان هاست که از زمان قدیم (دوره قاجار) یکسری از واژگان همانند: پاساژ، مانتو، اورژانس، کادو، ماساژ و… از طریق کسانی که برای تحصیل به فرانسه می رفتند به کشور ما آورده شده است و از همان زمان مورد توجه مردم بوده است.

این دو زبان از نظر گرامر نیز بسیار تفاوت دارند برای نمونه:  اسامی در زبان فرانسوی جنسیت دارند مثل خانه که مونث است درحالی که رستوران مذکر می‌باشد😁 اگر زبان انگلیسی را تا حدی بلد باشید متوجه خواهید شد که فرانسوی در واقع یکی از ساده ترین زبان ها برای یادگیری است. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تاثیر زبان انگلیسی در یادگیری فرانسه را مطالعه کنید. بطور کلی یادگیری یک زبان جدید می تواند برای برخی افراد ترسناک باشد. بله یادگیری هر زبانی چه فرانسوی و چه انگلیسی دارای سختی ها و چالش هایی است. اما با کمی دانش و تمرین آن را فرا میگیرید.

به علاوه این دو زبان دو تفاوت دیگر هم با یکدیگر دارند که البته کمتر آن ها پرداخته شده، اما لازم است که شما از این دو تفاوت نیز مطلع شوید تا با آگاهی بیشتری به برای آموزش زبان فرانسه و انگلیسی گام بردارید.

نحوه تلفظ کلمات صدادار

لازم است بدانید که وقتی می خواهید کلمه ای صدادار را به زبان انگلیسی ادا کنید، حالت زبان و دهان شما دچار تغییر می شود، اما لزوماً در زبان فرانسه چنین قانونی حکم فرما نیست و تلفظ حروف صدادار کمی چالش برانگیز است که البته با تمرین زیاد و گوش کردن فایل های صوتی می توانید در این چالش هم پیروز شوید و تلفظ این زبان را به خوبی یاد بگیرید. ضمناً به خاطر داشته باشید که حروف بی صدای فرانسوی باید با سر زبان ادا شوند.

استرس یا تاکید بر روی کلمات انگلیسی و فرانسوی

بر خلاف زبان فرانسه که استرس یا همان تاکید بر روی کلمات، همیشه روی آخرین بخش کلمه قرار می گیرد، در زبان انگلیسی جای مشخصی ندارد و ممکن است که هر کدام از هجاهای کلمات، استرس بگیرند. البته فراموش نکنید که در هر کلمه بیش از یک استرس وجود ندارد.

آموزش انگلیسی و فرانسوی

میزان شباهت بین دو زبان انگلیسی و فرانسوی💫

جالب است بدانید که هر دو زبان الفبایی مبتنی بر الفبای لاتین دارند که از بیست و شش حرف تشکیل می شود. همان طور که گفتیم انگلیسی و فرانسوی الفبای مشابهی دارند.  آنها گاهی اوقات از ساختارهای دستوری مشابهی استفاده می کنند و در چند چیز وجه اشتراک دارند.  در حقیقت، زبان شناسان دریافته اند که انگلیسی و فرانسوی تا ۲۷ درصد شباهت واژگانی خود را با یک دیگر به اشتراک می گذارند (شباهت هم از نظر شکل و هم در معنا) منابع مختلف تخمین می‌زنند که ۴۵ درصد از کلمات انگلیسی منشأ فرانسوی دارند، حتی اگر شباهت آنها چندان واضح نباشد.  

منابع یادگیری پر ستاره زبان انگلیسی و فرانسوی!

منابع یادگیری پر ستاره زبان انگلیسی و فرانسوی!

منابع متفاوت و بسیار زیادی برای یادگیری وجود دارد، اما مهم انتخاب درست است. با پیشرفت تکنولوژی، مزیت استفاده از کلاس های زبان انلاین فرانسوی و انگلیسی بیشتر شده است. در همین راستا، باشگاه اومند با ایجاد فضایی کاربر محور، با توجه به هدف یادگیری هر فرد کلاس هایی را تشکیل داده تا بتواند حامی شما در رسیدن به هدف های بنفش تان باشد.

به عنوان کلام اخر، یادگیری زبان آنقدر که فکر می کنید سخت نیست، و حتی برای اسان تر شدن آن، باشگاه اومند اینجاست تا در هر مرحله به شما کمک کند. ما با گسترده ترین سیستم برای هدف رسانی در کلاس ها به شما یاد می دهیم که چگونه با استفاده از روش های مختلف زبان را با علاقه دنبال کنید.

 می توانید از همین امروز از طریق این لینک یا شماره تماس های پایین صفحه پشتیبانی شوید تا هرچه زودتر بر زبان دلخواه تان مسلط شوید.

با اومند مسیری بنفش را برای خودت رقم بزن. 💜

1 نظر در “مقایسه یادگیری زبان فرانسه و زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *