مقالات

معرفی ۳ آزمون معتبر زبان فرانسه

آزمون زبان فرانسه

آیا هدفتان از آموزش زبان فرانسه که یکی از محبوب ترین زبان های جهان و یکی از شش زبان اصلی سازمان ملل است، این است که به کشورهای فرانسوی زبان مهاجرت کنید؟ آیا دوست دارید راه ورودتان به کشور و دانشگاه های فرانسه هموارتر شود و بتوانید به راحتی در دانشگاه های فرانسه به ادامه تحصیل بپردازید یا در کشورهای فرانسوی زبان مشغول به کار شوید؟

خب طبیعتاً بهتر از ما می دانید که همین طور خالی خالی هم نمی شود وارد این کشور شد!😄 یعنی چه؟ یعنی عموماً شما برای پذیرش در این کشورها باید با متر و معیار آن ها که همان آزمون های سنجش مهارت های زبان فرانسه است، سنجیده شوید! بنابراین برای قبولی و موفقیت در این آزمون ها بهتر است که تنها به روش های خودآموزی بسنده کنید و در دوره های زبان فرانسه هم شرکت کنید تا هر ۴ مهارت شما در این زبان یعنی اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ تقویت شود و بتوانید با خیالی آسوده و دانش کافی در جلسه این آزمون ها شرکت و از پس آن ها بربیایید!

آشنایی با ۳ آزمون مهم زبان فرانسه

آزمون زبان فرانسه

حالا که دانستیم چه برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای فرانسوی زبان و چه حتی به دلیل علاقه شخصی به داشتن مدارک معتبر زبان فرانسه، باید در آزمون های معتبر این زبان شرکت کنیم تا سطح سوادمان در زبان فرانسه به خوبی مشخص شود، لازم است که با تعدادی از مهم ترین امتحانات این زبان آشنا شوید. پس چشم از این قسمت برندارید که قرار است اطلاعات درجه یکی در اختیارتان قرار بگیرد!

آزمون DELF و DALF

این دو آزمون که با همکاری مرکز بین المللی مطالعات آموزشی یعنی CIEP و وزارت آموزش فرانسه برگزار می شود جز تخصصی ترین آزمون های زبان فرانسوی هستند که در کشورهای بسیاری از جمله ایران نیز برگزار می شوند و شما با قبولی در هر یک از دو امتحان DELF و DALF به ترتیب مفتخر به دریافت دیپلم مطالعات زبان فرانسه و دیپلم پیشرفته زبان فرانسه می شوید. ضمناً در این آزمون ها هر کدام از ۴ مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه که مورد ارزیابی قرار می گیرد، دارای ۲۵ نمره است و کسی برنده است که بتواند حداقل ۵۰ نمره از این ۱۰۰ نمره را کسب کند!

شش سطح آزمون های DELF و DALF
DELF A1این سطح مختص افرادی است که در سطح آماتور زبان فرانسه قرار دارند.
DELF A2این آزمون هم جز سطوح پایه و ابتدایی به حساب می آید.
DELF B1این یکی مختص کسانی است که در سطح میانه یا متوسط این زبان قرار دارند.
DELF B2کسانی که از سطح میانه یا متوسط بالاتر رفته اند، در این سطح هستند.
DALF C1این سطح به این معنی است که شما در سطح پیشرفته و تخصصی زبان فرانسه قرار دارید.
DALF C2در این سطح برای خودتان یک پا استاد و همانند بومی ها در زبان فرانسوی حرفه ای هستید.

آزمون TEF

این آزمون زبان فرانسه که در شش سطح A1 تا C2 برگزار می شود و قبولی آن ۲ سال اعتبار دارد، کاربردهای مختلفی دارد که از جمله آن می توان به گرفتن ملیت فرانسه، ادامه تحصیل در فرانسه، مهاجرت به کبک کانادا و اخذ ملیت کانادایی اشاره کرد. البته به خاطر داشته باشید که برای شرکت در آزمون TEF باید سنتان به ۱۶ سال رسیده باشد. این آزمون به ۵ دسته زیر تقسیم بندی می شود:👇🏻

آزمون TEF Études

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارید، می توانید در این آزمون که دو مهارت مکالمه و نوشتن را بررسی می کند شرکت کنید.

TEF Naturalisation

یکی از آزمون هایی که برای سکونت در فرانسه یا اپلای کردن در آنجا به دردتان می خورد، همین آزمون TEF Naturalisation است که ۴ سطح درک شفاهی و درک نوشتاری و توان بیان نوشتاری و شفاهی را ارزیابی می کند.

TEF Carte de resident

این آزمون که به آزمون کارت اقامت TEF مشهور است، برای دریافت کارت اقامت از دولت فرانسه به دردتان می خورد و در واقع قبولی در آن مهارت کتبی و شفاهی سطح A2 شما را تایید می کند.

آزمون TEF CANADA

اگر برنامه مهاجرت اقتصادی به خصوص تابعیت در کشور کانادا را در سر می پرورانید، قبولی در این آزمون به کارتان می آید. البته یادتان باشد که چون ظرفیت محل های برگزاری این امتحان محدود است، باید حتماً از قبل ثبت نام کرده و نوبت داشته باشید تا بتوانید یکی از شرکت کنندگان آزمون TEF CANADA باشید.

آزمون TEF Québec- TEFAQ

اگر به دریافت مدرک دانش فرانسوی برای مهاجرت به کبک کانادا نیاز دارید، نباید شرکت در این آزمون را فراموش کنید!

آزمون TCF

چنانچه برای مهاجرت تحصیلی، شغلی یا گرفتن ملیت کشور فرانسه قصد دارید که در آزمونی شرکت کنید، این آزمون و کسب نمره سطح B1 در آن هم می تواند برایتان مفید باشد. آزمون TCF شامل دو سطح اجباری و اختیاری است که در بخش اجباری آن درک شنیداری، درک مطلب و تسلط بر ساختارهای زبانی مورد سنجش قرار می گیرد و در بخش اختیاری آن از شما انتظار می رود که بتوانید تولید نوشتاری و شفاهی انجام دهید.

دو مدرک این آزمون شامل TCF DAP و TCF for Qebec است که اولی برای ادامه تحصیل در فرانسه و دومی برای مهاجرت به ایالت کبک کانادا به کارتان می آید.

آزمون زبان فرانسه

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان یادگیری زبان فرانسه را لذت بخش کرد، مطالعه این مطلب را از طریق لینک آن از دست ندهید.

چگونه می توان در آزمون های زبان فرانسه به نمره بالایی دست پیدا کرد؟

طبیعتاً کسب نمره قبولی در آزمون های زبان فرانسه، یکی از اهدافی است که بیش از نیمی از کاربران آموزش زبان فرانسه به دنبال آن هستند. اما شما علاوه بر تمرین های بسیار نیاز دارید که از آموزشی کاربر محور بهره مند شوید تا زبان فرانسه را بر مبنای توانایی ها و اهداف خود یاد بگیرید. به همین منظور باشگاه اومند در کنار شما است تا شما با گذراندن دوره های آنلاین زبان فرانسه آن بتوانید علاوه بر بهره مند شدن از آموزش های شخصی سازی شده، به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط باشید و از پشتیبانی همه جانبه ما بهره مند شوید.

بنابراین اگر شما هم خواهان برخورداری از آموزشی نوین و متفاوت هستید، هر چه سریع تر گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه (در پایین صفحه) تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی نیازتان باشند.

با اومند به فتح قله های بنفش موفقیت نزدیک تر شو!💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *