مقالات

مطالعه شیمی به سبک رتبه برترها

مطالعه شیمی به سبک رتبه برترها

کلاس شیمی کنکور، یکی از کلاس هایی است که شما یا عاشق آن هستید یا از آن فرار می کنید. 😅 درحقیقت، شیمی پر از مباحث چالش برانگیز است. یکی از دلایلی که دانش آموزان به سختی با آن دست و پنجه نرم می کنند، این است که هنوز شیوه صحیح و لذت بخش مطالعه شیمی را پیدا نکرده اند. در ادامه به تکنیک های اثبات شده ای می پردازیم که با استفاده از آن ها مطالعه شما پربار تر می شود.

ترفندهای کاربردی در یادگیری مفهومی شیمی

ترفندهای کاربردی در یادگیری مفهومی شیمی 💫

تقریبا همه ما با پیش خوان کردن دروس آشنا هستیم، اما باید بگویم که این روش برای مباحث شیمی معجزه می کند. اگر شما هر جلسه قبل از رفتن به کلاس، مباحث جدید را مطالعه کنید و در کلاس بیشتر به نکات کلیدی و بخش هایی که برایتان نامفهوم مانده است دقت کنید، آن زمان متوجه می شوید که چقدر میزان یادگیری تان تغییر کرده.

  • حفظ کردن شیمی می تواند از ناکارآمد ترین روش ها باشد. باید سعی کنید که مباحث را درک کنید، به این صورت که در درجه اول به طور کلی مفهوم اصلی آن بخش را بفهمید و بعد از آن به جزئیاتش بپردازید. به نوعی به دنبال تفاهم برای درک بیشتر باشید چون با حفظ مطالب فقط آن ها را در حافظه کوتاه مدتتان ذخیره کرده اید.
  • در تدریس شیمی کنکور به یکی از نکاتی که همیشه پرداخته می شود تا شما در صدر جدول یادگیری بمانید، این است که به طور مستمر، روزانه شیمی را بخوانید، هرچند کم حتی نیم ساعت در طول روز. این کار باعث می شود به مرور عادت کنید و ذهنتان هر روز منتظر مباحث شیرین شیمی باشد. مثلا از جمله مباحثی که شما را بیشتر علاقه مند به شیمی می کند، بررسی مواد در آشپزی و … است. 😁 به شما پیشنهاد می کنم که، مقاله کاربردهای درس شیمی در آشپزی را بخوانید، تا بهتر این موضوع را درک کنید.
  • تقسیم وظایف کنید، به این شکل که مباحث را بخش بخش کنید. شاید در نگاه اول خسته کننده به نظر برسد، اما با گذشت زمان تاثیر آن را می بینید زیرا با فهم مباحث کوچک فهمیدن مباحث بزرگ هم آسان می شود. برای این کار می توانید نت بردارید و در پایان هر مبحث آن ها را به شکل یک خلاصه نویسی جامع درآورید.

بهترین زمان برای خواندن شیمی 🌠

تقریبا همه ما تمایل داریم مسائلی که برایمان دشوار هستند را به تعویق بیندازیم. اما برای شیمی، این بدترین کاری است که می توانیم انجام بدهیم. بهتر است صبح ها، قبل از اینکه در طول روز خسته شویم به مطالعه آن بپردازیم. اگر به طور مستمر مطالعه نکنیم، هرگز مباحث آسان تر نمی شوند. پس سعی کنید زمانی را به شیمی اختصاص دهید، که کاملا هوشیار هستید. لازم نیست زمان خیلی زیادی باشد، فقط کافی است با حداقل زمان، حداکثر کیفیت مطالعه را برای پیوند بهتر به شیمی داشته باشید. نکته ای که وجود دارد این است که تلاش کنید کارآمدتر شیمی را بخوانید، نه فقط اینکه زمان زیادی را برایش بگذارید! یکی از اولین قدم ها برای این کار، ارزیابی است. اینکه بدانید برای چه مباحثی باید تایم بیشتری را بگذارید و در کدام بخش ها تسلط دارید. همچنین، ارزیابی امتحانات و تست هایی که می زنید نیز بسیار به شما کمک می کند تا نقاط ضعفتان را پیدا کنید.

شرکت در کلاس های شیمی

شرکت در کلاس های شیمی🚀

یکی از مهم ترین اقداماتی که برای موفقیت در برنامه ریزی کنکور تجربی شما نقش دارد، شرکت منظم در کلاس های شیمی است. اگر به دنبال جایگاه بالایی در این درس می گردید، حضور فعال شما در کلاس های شیمی ضروری است. اما انتخاب شما بسیار حائز اهمیت است، به هر حال شما در سال های طلایی زندگی خود هستید که نقش پر رنگی را در آینده شما دارند.

در واقع، کلاس های کاربرمحور یکی از موفق ترین متدهایی است که امروزه جوابگوی اکثر دانش آموزان است؛ از جمله دانش آموزان اومندی که به خوبی با این شیوه ارتباط گرفته اند و توانسته اند پیشرفت کنند. در این شیوه، کلاس باتوجه به هدف و انگیزه شما جلو می رود  باتوجه به ویژگی های منحصر به فرد شما، و نقاط قوت و ضعفتان، مدیریت می شود.

جمع بندی مطالعه شیمی به سبک رتبه برترها

برای اینکه از روش های قدیمی و ناکارآمد فاصله بگیرید، لازم است از متدهای جدید در یادگیری شیمی استفاده کنید و در کنار راه های تقویتی از کلاس های کاربرمحور بهره ببرید. برای استفاده از کلاس های کاربرمحور اومند، می توانید از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

اومند در کنار شماست تا مسیر رسیدن به شیمی را بنفش کنید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *