مقالات

مشاور کنکور تجربی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مشاور کنکور تجربی

سلام گرم بهاری به اومندی های عزیز حالتون چطوره؟
امروز اومدم در مورد مسئله ی بسیار مهم و مطرح در مورد کنکوری های تجربی صحبت کنم اون هم انتخاب مشاور درست بر اساس ویژگی هاش.
بسیار مهمه که مشاور کنکور تجربی کاملا نسبت به همه جوانب آگاه و دانا باشه.
رشته تجربی رشته پر متقاضی و حساسی است که سالانه داوطلبانش افزایش پیدا میکنه و رقابت سخت تر از سال های پیش میشود‌ به همین علت انتخاب مشاور و آگاهی همه جانبه او به تمامی مسائل کنکور در رشته مربوطه بسیار مهم و حائز اهمیت است.
ما میدونیم که اکثرا میان رشته تجربی به عشق پزشکی، دندونپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و پرستاری و رشته های پیراپزشکی دیگه..
به دست آوردن و رسیدن به این هدف ها پروسه زمان بر و تخصصی است که علاوه بر تلاش و پشتکار دانش آموز نیازمند به برنامه ریزی صحیح و پشتیبانی یک مشاور همراه و هم پا میباشد.

اولین ویژگی و اساسی ترین ویژگی یک مشاور کنکور تجربی اخلاق حرفه ای و پیگیر بودن آن است.

بسیار مهم است که مشاور برای شما وقت بگذارد تمام مطالب را توضیح دهد و جای سوزن انداختن نباشد چونکه دانش آموز کنکوری نسبت به دیگر دانش آموزان حساس تر هستند و در سال کنکور هزار و یک سوال و کلی استرس به آنها وارد میشود به همین علت مهم است که مشاور با صبوری و آگاهی کامل به دانش آموز توضیحات لازم را بدهد و هر زمان دانش آموز سوالی برایش پیش آمد با صبر و حوصله به آن پاسخ دهد

علاوه بر مشاور بودن یک روانشناس خوب هم باشد

در جلسات مشاور تحصیلی مخصوصا در سال کنکور فقط نباید به برنامه ریزی درسی و پیشرفت در دروس و صحبت در مورد آزمون و کنکور و غیره ختم شود، بلکه یک مشاور باید زمانی را هم به روانشناسی و شناخت ضعف رفتاری و تقویت آن ضعف در دانش آموزش اختصاص دهد.به صحبت های فرد گوش بدهد و درد و دل هایش را خریدار باشد و به او امید و دلگرمی دهد. در واقع جلسه دوستانه و صمیمی برگزار شود که دانش آموز بعد از پایان آن حس خوب و انگیزه  پیشروی پیدا کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های مشاور کنکور تجربی آگاهی کامل در مورد سرفصل های کتاب میباشد

سال کنکور زمان محدود و هر ثانیه و دقیقه برای دانش آموز کنکوری از طلا هم ارزشمند تر است.اینکه یک مشاور آگاهی گاملی نسبت به سرفصل های هر کتاب داشته باشد کمک میکنه که برنامه ریزی دقیق تر،صحیح تر انجام شود و با خیال راحت طبق اون برنامه دانش آموز کنکوری پیشروی کند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم آگاهی در مورد حذفیات هر درس در کنکور میباشد

خیلی مهمه که مشاور همیشه آپدیت و بروز باشد و در مورد تمام دروس کنکور و حذفیات آن آگاهی داشته باشد که سریع به دانش آموز خبر دهد و در برنامه ریزی آن ویرایشی انجام دهد تا دانش آموز از وقتش استفاده ی بهینه کند و دچار بطلان وقت نشود.این کار هم مشاور و هم دانش آموز رو خیلی جلو میندازه و مطالب بیشتری رو میتواند بخواند و جلو بیوفتد.

آگاهی به تکنیک های تست زنی

یک مشاور خوب باید در تمام زمینه ها خوب عمل کند یکی از آنها هم آموزش تکنیک صحیح تست زنی سریع میباشد.
هم زمان با برنامه ریزی هدفمند و صحیح برای دانش آموز باید تکنیک صحیح تست زنی در هر درس هم به او آموزش داده شود تا سرعت عمل آن را تقویت کند.
جلسه کنکور یعنی مهارت شما در سرعت تست زدن و این نکته بسیار بسیار مهم میباشد اینکه چطور در جلسه کنکور دانسته های خود را در زمان تعیین شده به صحیح ترین روش ممکن وارد پاسخنامه کنید تانتیجه زحمات یک ساله خود را به بهترین نحو ممکن دریافت کنید.

یک ویژگی مهم روراست بودن مشاور میباشد

مشاور خوب و دلسوز کسی است که با شما صادق است،امید الکی نمیدهد،تخریب بیخودی نمیکند در واقع هرچه هست را برای شما روی داریه میریزد و شمارا از وضعیت فعلی خود آگاه میکند.
یک مشاور خوب زمانی که در شما ضعف و کم کاری ببینید مستثیما به شما میگوید که اگر با این روند پیش بروی به هدف خودت نمیرسی پس دست بجنبون که از رقبا عقب نمونی و برای حل آن چاره ای پیدا میکند و مرتبا حواسش به دانش آموز میباشد.

پیگیر بودن و مسئول بودن مشاور

مشاوره فقط به نوشتن برنامه و صحبت در مورد آن تموم نمیشود بلکه یک مشاور کنکور تجربی خوب همیشه و هر هفته پیگیر دانش آموز خود میباشد از آن گزارش کار میخواهد که ببیند چطور پیش میرود آیا به برنامه عمل میکند؟
چندساعت در روز مطالعه مفید دارد؟استرس دارد یا خیر؟
از نظر روحی آمادگی کنکور را دارد؟ و صحبت ها و پیگیری هایی ازین موارد که ما در اومند تمامی این موارد را در اومند با تیم پشتیبانی قوی که داریم برای دانش آموزان قرار دادیم و آپشنی مثبت و جهت ترقی دان…

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.