مقالات

مشاور کنکور انسانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مشاور کنکور انسانی

سلام به اومندی های عزیز

امروز اومدم در مورد مسئله ی بسیار مهم و مطرح در مورد کنکوری های انسانی صحبت کنم اون هم انتخاب مشاور کنکور انسانی درست بر اساس ویژگی هاش.
بسیار مهمه که مشاور کنکور کاملا نسبت به همه جوانب آگاه و دانا باشه.
رشته انسانی همانند رشته تجربی رشته پر متقاضی و حساسی است که داوطلبان زیادی دارد و رقابت در این رشته بسیار سخت و حساس میباشد .به همین علت انتخاب مشاور و آگاهی همه جانبه او به تمامی مسائل کنکور در رشته مربوطه بسیار مهم و حائز اهمیت است.به دست آوردن و رسیدن به این هدف ها پروسه زمان بر و تخصصی است که علاوه بر تلاش و پشتکار دانش آموز نیازمند به برنامه ریزی صحیح و پشتیبانی یک مشاور همراه و هم پا میباشد.
اولین ویژگی و اساسی ترین ویژگی یک مشاور کنکور انسانی اخلاق حرفه ای و پیگیر بودن آن است.
بسیار مهم است که مشاور برای شما وقت بگذارد تمام مطالب را توضیح دهد و جای سوزن انداختن نباشد چونکه دانش آموز کنکوری نسبت به دیگر دانش آموزا حساس تر هستند و در سال کنکور هزار و یک سوال و کلی استرس به آنها وارد میشود به همین علت مهم است که مشاور با صبوری و آگاهی کامل به دانش آموز توضیحات لازم را بدهد و هر زمان دانش آموز سوالی برایش پیش آمد با صبر و حوصله به آن پاسخ دهد.
آگاه بودن به تمامی سرفصل های کتاب و برنامه ریزی صحیح از ویژگی های مهم مشاور کنکور انسانی میباشد که نکته کلیدی این داستان است چرا که یک مشاور اول از همه باید همانند یک مدرس عالی در هر درس عمل کند تا برنامه ریزی دانش آموز کنکوری را با کیفیت مطلوبی در دسترس او قرار دهد و دانش آموز نتیجه عالی را کسب کند.

رشته های کنکور انسانی

علاوه بر مشاور بودن یک روانشناس خوب هم باشد

در جلسات مشاور تحصیلی مخصوصا در سال کنکور فقط نباید به برنامه ریزی درسی و پیشرفت در دروس و صحبت در مورد آزمون و کنکور و غیره ختم شود، بلکه یک مشاور باید زمانی را هم به روانشناسی و شناخت ضعف رفتاری و تقویت آن ضعف در دانش آموزش اختصاص دهد. به صحبت های فرد گوش بدهد و درد و دل هایش را خریدار باشد و به او امید و دلگرمی دهد. در واقع جلسه دوستانه و صمیمی برگزار شود که دانش آموز بعد از پایان آن حس خوب و انگیزه و پیشروی پیدا کند.

یک مشاور خوب باید صبور هم باشد

یک مشاور کنکور انسانی باتجربه می داند که دستیابی به موفقیت می‌تواند زمان بسیار زیادی طول بکشد. مراجعه کننده کسی است که واقعاً این فرآیند را هدایت می کند و با مشاور که به عنوان یک راهنما به او کمک می کند تا با مسائل چالش برانگیزی که در زندگی خود با آن سروکار داشته است رویکرد مناسبی داشته باشد. به این ترتیب، مشاوران باید اهمیت صبر و استقامت را درک کنند. آن‌ها باشد بدانند عادات قدیمی به سختی از بین می‌روند و در بسیاری از موارد، مشکلات دانش‌آموز نتیجه افکار و الگوهای رفتاری آسیب رسان است که سال‌ها وجود داشته است.

یک مشاور خوب مهارت‌های ارتباطی بالایی دارد

طبیعتاً یک مشاور کنکور انسانی باید بتواند با در نظر گرفتن پیچیدگی موضوع، ارتباط مؤثر برقرار کند. اگرچه دانش‌آموز کسی است که بیشتر صحبت‌ها را انجام می دهد، اما انتظار نمی رود که واضح و مختصر باشد. به هر حال، آگاهی کم و سردرگمی ممکن است در وهله اول دلیلی باشد که آنها به دنبال خدمات مشاوره کنکور هستند. از طرف دیگر، مشاوران کنکور باید دقیق و متفکر و دارای واژگان تخصصی فوق العاده توسعه یافته‌ای باشند.

اطلاعات کافی در مورد رشته های انسانی داشته باشد

یک مشاور حرفه ای و آگاه باید در مورد رشته هایی همانند حقوق، مدیریت، معلمی و…. اطلاعات بالایی داشته باشد تا زمانی که دانش آموز در مورد انتخاب رشته و بازار کار رشته ها صحبت میکند بتواند پاسخ درستی به او بدهد و به درستی او را راهنمایی کند.

اطلاعات کافی در مورد بازار کار رشته ها

یک مشاور تحصیلی باید بازار کاری رشته ها را بشناسد تا زمانی را اختصاص دهد برای مشاوره و مشورت با دانش آموز در مورد معرفی رشته های دانشگاهی و بازار کار هر رشته تا دانش اموز بتواند با ذهنی باز تر و آگاه تر در رشته مورد علاقه اش تحصیل کند و موفق شود.این نکته بسیار مهم است که باید حتما به آن دقت شود.

اطلاعات در مورد اصلاحیه های سازمان سنجش و حذفیات کنکور

مشاور کنکور انسانی همیشه باید آپدیت باشد و روزانه و هفتگی اطلاعاتش در مورد کنکور را بروزرسانی کند تا دانش آموز را دچار سردرگمی و اشتباه نکند مثلا اصلاحیه های سازمان سنجش در هر درس بداند و آنها را برای دانش آموز بفرستد تا دانش آموز بتواند بهتر عمل کند. همچنین در مورد حذفیات کنکور هم به همین صورت باید وارد عمل شود و حذفیات کنکور را در برنامه ریزی دانش آموز لحاظ کند و به او گوش زد کند که وقتش را برای آنها هدر ندهد و آگاهانه طبق برنامه مشاور عمل کند تا در جلسه کنکور بهتر عمل کند.

مشاور باید مسئول و پیگیر باشد

مشاور باید همانند یک دوست و همراه در کنار شما و پیگیر کار شما باشد و از شما گزارش کار هفتگی بخواهد تا اطمینان حاصل پیدا کند که دانش آموز عملکرد خوبی دارد و یا حتی اگر مشکلی برایتان در مبحثی و یا درسی پیش آمد به شما مشاوره دهد و برای حل آن چاره ای پیدا کند.
ساعت مطالعه شما را پیگیری کند میزان تست زنی شما را و کیفیت مطالعه شمارا باید پیگیری کند تا بتوانید هفتگی آن را افزایش دهید.

ویژگی های مشاور کنکور انسانی

تیم مشاورین دپارتمان اومند متشکل از متخصصین بسیار حرفه ای میباشد که دانش آموزان کنکوری زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است و با تیم پشتیبانی همه روزه آنها رو کنترل و حمایت میکند تا با خیال راحت و آسوده طبق برنامه پیش بروند.
متشکریم از شما که مطالب فوق را مطالعه کردید.
امیدواریم سال خوبی برای کنکوری های عزیز باشد و جاده ی موفقیتتان هموار باشد.
موفق و بنفش باشی کنکوری عزیز💜