مقالات

مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی چگونه است؟

مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی

هر دانش آموز رشته انسانی از نظر ضعف یا قوت در دروس مختلف، مسائل روانشناختی مانند روحیه و انگیزه یادگیری و سبک مطالعه با دیگری متفاوت است‌ و باید یک مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی داشته باشد. هیچ گاه نمیتوان دو دانش آموز را با ویژگی ها و شرایط دقیقا یکسان پیدا کرد‌. به همین دلیل، مشاوره کنکور انسانی که هرکدام دریافت میکنند باید متفاوت بوده و براساس نیاز هر شخص باشد؛ در غیر اینصورت نمیتواند برای کاربران مفید باشد و نیاز آنان را برطرف کند.

برنامه ریزی کنکور انسانی یک فرآیند کاملا علمی و تخصصی است. امروزه به دلیل سطحی انگاری این مشاوره، تعداد آن دسته از مشاوران کنکور انسانی که برنامه هایی با چارچوب از پیش تعیین شده دارند و آن را به دانش آموزان ارائه میکنند، کم نیست! در این سبک برنامه ریزی، کلیات و چارچوب برنامه ها ثابت بوده و فقط جزئیاتی مانند تعداد تست و دروسی که باید در هر روز خوانده شوند تغییر پیدا میکنند.

تفاوت مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی با یک برنامه روتین

استفاده از این برنامه های روتین و از قبل تعیین شده به معنی تلف شدن زمان، انرژی و هزینه کاربران است. هدف این نیست که همه کاربران رشته انسانی پایه یازدهم روز های دوشنبه تست درس اقتصاد بزنند و یا همه روز های سه شنبه تست درس عربی؛ دانش آموزی که در درس مربوطه ضعیف تر است ۳۰ تست بزند و دانش آموز قوی تر در این درس ۲۰ عدد. با این روش هیچ ضعفی تاکنون برطرف نشده و نخواهد شد! گواه این موضوع تعداد کم قبولی هایی است که در اطرافمان می بینیم و با این شیوه جلو رفته اند. اصلا تاکنون از خود پرسیده اید که چرا باید برای چنین برنامه هایی هزینه و انرژی صرف کرد؟ برنامه هایی که فقط دارای بعد درسی هستند و خبری از ابعاد روانشناختی، سبک مطالعه و تمرین های تقویتی نیست!

حتی خود شما نیز میتوانید این نوع برنامه هفتگی را بنویسید و اگر نمیتوانید کافیست یک نمونه را ببینید تا بتوانید مشابه آن را طرح کنید؛ زیرا مکانیسم طراحی این شیوه طراحی بسیار ساده است.  همچنین خواندن مقاله “توصیه هایی به کاربران کنکور انسانی” نیز برای شما مفید و کارگشاست.

پس از چه برنامه ای استفاده کنیم؟!

در باشگاه اومند راهکاری متفاوت در روال مشاوره کنکور انسانی درنظر گرفته شده است تا از پیش آمدن این موضوع جلوگیری شود. بجای آنکه یک نفر بعنوان مشاور کامل مسئول برطرف کردن تمام نیاز های دانش آموزان باشد، یک تیم مشاوره مسئول مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی، انجام برنامه ریزی ها و برطرف کردن مسائل درسی و کنکوری و روانشناختی بچه ها هستند. این شیوه سازماندهی باعث میشود که روال مشاوره کنکوری تقسیم بندی شود و هرکس تخصص خود را در طرح برنامه و مشاوره انجام دهد. وقتی دانش آموزان مشکل روانشناختی دارند یک مشاوره علمی از متخصص مربوطه دریافت خواهند کرد نه صرفا تجربیات یک رتبه برتر که ممکن است برای همه صادق نباشد. همچنین وقتی در کنترل سبک زندگی مانند مسائل مربوط به خواب و تغذیه و تفریحات مشکل دارند نیز به همین صورت راه حل مخصوص به خودشان را خواهند داشت.

مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی

این راهکار کاملترین راه برای برطرف کردن نیاز های کنکوری متنوع شماست.

در مشاوره آنلاین کنکور انسانی به این دلیل که ارتباط بین دانش آموزان با مشاوران به مقدار کافی وجود دارد، مشاوران نظارت بیشتری بر دانش آموزان دارند و دانش آموزان نیز دسترسی مناسبی با مشاوران خود دارند تا از سردرگمی نجات یابند. البته این حالت به شرطی اتفاق می افتد که ارتباط ها به میزان کافی در هفته برقرار شوند. منظور از ارتباط یک یا دو تماس کوتاه در هفته نیست؛ ممکن است دانش آموزان ابهاماتی داشته باشند که نتوانند آن را با توضیحی مختصر از طرف مشاور در تماسی کوتاه برطرف کنند. در باشگاه اومند -که براساس ایده های نو و خلاق بنیانگذاری شده است- ارتباط مشاوران با دانش آموزان در قالب جلسات آنلاین با زمان هماهنگ شده، در پلتفرم مناسب و در سایت باشگاه اومند برگزار میشود. برنامه های باشگاه اومند با برنامه های معمول و متداول که نمونه های آن را میتوان در اغلب مشاوره ها پیدا کرد متفاوت است و صرفا شامل یک جدول هفتگی دروس و تست ها نیست. در این برنامه شیوه های مطالعه خاص هر کاربر، چالش های هفتگی به منظور تمرینی برای ارتقاء نقاط ضعف کاربران و همچنین تمرین هایی برای برطرف سازی مسائل روانشناختی کاربران وجود دارد.

پس به همین دلیل ارتباط ها در قالب جلسات آنلاین انجام میشوند تا توضیحات کامل باشد و ابهامی برای دانش آموزان اومندی باقی نماند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.