مقالات

مسیر تبدیل شدن به یک موشن گرافیست حرفه ای چیست؟

موشن گرافیست حرفه ای

حرفه طراحی موشن گرافیک در بخش طراحی موضوع نسبتاً جدیدی است. حرفه های طراحی مبتنی بر فناوری در حال رشد هستند و انواع مختلفی از طراحان وجود دارد که ثابت نگه داشتن همه آنها دشوار است! طراحان گرافیک، طراحان وب، طراحان تجربه کاربری، طراحان رابط کاربری وجود دارند و این لیست ادامه دارد.

موشن گرافیک یک زمینه رو به رشد است و به این زودی ها فروکش نمی کند. بخشی از این امر به این دلیل است که ظاهرهای با فناوری پیشرفته مورد استفاده در فیلم‌های متحرک خیلی سریع قدیمی می‌شوند و رویکردهای جدید همیشه مورد تقاضا هستند.

از آنجایی که فیلمسازان خلاق و تولیدکنندگان ویدئو هم تخیل و هم بودجه خود را برای فناوری و طراحی چشمگیر گسترش می دهند، طراحان موشن گرافیک ماهر ضروری هستند. بدون این هنرمندان باهوش و مبتکر، نمایش ها، فیلم ها و حتی وب سایت ها و برنامه های مورد علاقه شما بسیار متفاوت به نظر می رسید.

اما این حرفه دقیقاً شامل چه چیزی است؟ و چگونه می توانید در این حرفه خلاقانه شروع کنید؟ ما با تعداد معدودی از کارشناسانی که در حال حاضر در این زمینه مشغول به کار هستند، ارتباط گرفتیم تا به این سوال و مواردی که در آموزش موشن گرافیک به آن احتیاج دارید پاسخ دهیم.

یک طراح موشن گرافیک چه می کند؟

طراحان موشن گرافیک، که گاهی اوقات فقط طراحان موشن نامیده می‌شوند، آثار هنری برای وب، تلویزیون یا فیلم ایجاد می کنند. این می تواند شامل کلیپ های فیلم، تریلرها، آگهی های بازرگانی، تیتراژ و غیره باشد. آن‌ها از جلوه‌های بصری، انیمیشن و سایر تکنیک‌های سینمایی برای جان بخشیدن به آثار خود استفاده می‌کنند. آنها گرافیک هایی را طراحی می کنند که در حال حرکت هستند، درست همانطور که عنوان آنها نشان می دهد.

طراحان موشن گرافیک با انیمیشن سازی گرافیک و ایجاد جلوه های بصری واضح، فیلم ها، وب سایت ها، آگهی های بازرگانی و موارد دیگر را به مرحله کاملاً جدید می آورند. در مسیر آموزش موشن گرافیک باید بدانید که با رواج فزاینده محتوای ویدیویی آنلاین، یک طراح گرافیک متحرک می تواند تقریباً روی هر چیزی، بر روی هر پلتفرم دیجیتالی کار کند.

بسته به نوع موشن گرافیکی که از دنبال کردن آن لذت می برید، می توانید در نهایت روی یک فیلم پرفروش کار کنید یا مقدمه افتتاحیه یک برنامه جدید را انجام دهید.

موشن گرافیست حرفه ای

طراحان موشن گرافیک به چه مهارت هایی نیاز دارند؟

ما از طراحان موشن گرافیک خواستیم تا مهمترین مهارت های فنی و نرم را برای نقش این روزها در نظر بگیرند.

مدل سازی سه بعدی

در مسیر آموزش موشن گرافیک، خوشنویسی و هنر دوبعدی هنوز جای خود را دارند. اما اکثر موشن گرافیک ها اکنون بر اساس مدل سازی سه بعدی هستند و این بخش بزرگی از آینده گرافیک است. درک نقاط در فضای سه‌بعدی، خطوطی که آن نقاط را به هم متصل می‌کنند و چندضلعی‌های تشکیل‌شده از آن خطوط، از کار با برنامه‌های مدل‌سازی حاصل می‌شود.

پرسپکتیو انیمیشن

یک طراح سه بعدی خوب، موشن و جدول زمانی را درک می کند. اشیاء می توانند حرکت کنند. منابع نور هم همینطور. دوربین که دید مخاطب است نیز می تواند حرکت کند. طراح می‌تواند حرکات پیچیده را در یک زمان یک‌بار طراحی کند و آن‌ها را به روش‌های مختلف بچرخاند.

سازماندهی

سازماندهی هم برای فریلنسرها و هم برای اعضای تیم بسیار مهم است. داشتن یک فایل مرتب با منابع سازمان‌یافته، متعلقات، لایه‌ها و غیره، هر چه پروژه‌های شما بزرگ‌تر شوند، حیاتی‌تر می‌شود. سازمان‌دهی و انجام چند کار از ویژگی‌های مهمی است که در آموزش موشن گرافیک باید حتما به آن توجه کنید. شما چندین لایه و عناصر را به طور همزمان مدیریت خواهید کرد. فایل های خود را تمیز و مرتب نگه دارید، در غیر این صورت هزینه انجام ندادن این کار را پرداخت خواهید کرد.

موشن گرافیست حرفه ای

انیمیشن پروسه‌ای

یکی از بزرگترین چالش هایی که در مسیر آموزش موشن گرافیک به آن برمی‌خورید این واقعیت است که می‌تواند فوق العاده وقت گیر باشد. انیمیشن پروسه‌ای یکی از راه های کاهش آن است.

در سال‌های اخیر واژه «پروسه‌ای» پر استفاده شده است و این روند در دهه‌های آینده منفجر خواهد شد. از طریق الگوریتم‌های ساده و پیچیده، انیمیشن‌های کامل و رویه‌ای تولید شده را می‌توان در کسری از زمان ایجاد کرد. به لطف فرآیندهای خودکار، کار را می توان به راحتی تغییر داد، تطبیق داد و بازنگری کرد.

نرم افزار موشن گرافیک به طور فزاینده ای از اسکریپت ها، عبارات و کدنویسی برای صرفه جویی در زمان در فرآیند خلاقیت استفاده می کند. برای مثال، رویه‌های انیمیشن به طراحان اجازه می‌دهد تا فیزیک پیش‌فرض را روی اشیاء سه‌بعدی اعمال کنند. اگر دو شیء در یک انیمیشن با سرعت تعیین‌شده با هم برخورد کنند، نتایج قابل پیش‌بینی هستند و می‌توانند به طور مناسب مدل‌سازی شوند.

جلوه های بافت‌دهی و نور

در آموزش موشن گرافیک باید بدانید که مخاطب مدل را نمی بینند، اشکال و تصاویر را می‌بیند. سطح بندی، بخشی از واقعی جلوه دادن تصاویر گرافیکی سه بعدی است. سطوح می توانند بازتابنده، براق، شفاف، نیمه شفاف، خشن یا انکساری باشند. آنها همچنین می توانند بافت ها را شبیه سازی کنند یا تصاویر متحرک را نمایش دهند. پتانسیل نامحدود است.

درک مفهوم نمای کلی

یک طراح خوب می‌داند که از طرح‌هایش برای چه استفاده خواهد شد. ویدئو، چند رسانه، طراحی بازی و واقعیت مجازی همگی در حال رشد هستند و مقصدی ممکن برای طراحان موشن گرافیک هستند. اما هر اپلیکیشن متفاوت، رویکرد متفاوتی را تضمین می کند.

تطبیق پذیری

در آموزش موشن گرافیک باید بدانید همانطور که طرح‌ها تغییر می‌کنند، دامنه و اهداف هم پروژه تغییر می‌کنند. طراحان موشن ماهر باید آماده باشند تا دیدگاه اصلی خود را تغییر دهند تا با بازخورد مشتری سازگار شوند. متواضع باشید و به صحبت‌های مشتری گوش دهید.

موشن گرافیست حرفه ای

زمان‌بندی

در مسیر آموزش موشن گرافیک، زمان بندی یکی از دشوارترین و مهم ترین مهارت های یک طراح موشن گرافیک است. موشن گرافیک یک ابزار بسیار داستان محور است و بهترین داستان ها دارای یک جریان و ریتم طبیعی هستند.

یک گرافیک فوق‌العاده، با جزییاتش مهم است، در غیر این صورت گرافیکی که خوب بنظر برسد اگر سرعت موشن عجیب و غریب باشد یا با عناصر دیگری مانند صدا مطابقت نداشته باشد، مؤثر نیست. بهترین انیماتورها و طراحان موشن یاد می‌گیرند که کار خود را تطبیق دهند و ریتم و سرعت را در روند خود بگنجانند.

چگونه یک طراح موشن گرافیک شویم

این مراحل را در مسیر تبدیل شدن به یک طراح گرافیک حرکتی در نظر بگیرید:

۱. مدرک لیسانس بگیرید

اگرچه تبدیل شدن به یک طراح موشن گرافیک بدون کسب مدرک امکان پذیر است، دریافت آموزش رسمی معمولاً راه کارآمدتری برای یادگیری اصول اولیه این نقش است. مدارک تحصیلی در زمینه های مرتبط، مانند رسانه های دیجیتال، طراحی، هنر و سایر موضوعات مشابه می تواند به شما در درک مفاهیم اساسی موشن گرافیک و همچنین مفاهیم پیشرفته تری مانند طراحی بازی، طراحی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری کمک کند.

۲. نحوه استفاده از ابزارهای مورد نیاز را بیاموزید

پس از دریافت آموزش موشن گرافیک، باید یاد بگیرید که چگونه از ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد مفاهیم هنری و انیمیشن استفاده کنید. آموزش آنلاین موشن گرافیک زیادی وجود دارد که می تواند به شما در انتخاب ابزار مناسب برای نیازهای خاص خود کمک کند، اما بهترین راه برای تعیین اینکه دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید، معمولاً این است که همه نرم افزارهای نسخه رایگان و آزمایشی موجود را امتحان کنید تا زمانی که بهترین نرم افزار را با سبک و سیاق و مجموعه مهارت‌هایتان پیدا کنید.

۳. یک کتابخانه بصری ایجاد کنید

هنگام یادگیری نحوه استفاده از نرم افزار مورد نیاز، باید شروع به ساخت یک کتابخانه بصری از عکس ها، فیلم ها، انیمیشن های گیف، آثار هنری، الگوها، موسیقی و سایر عناصر بصری کنید. صرف نظر از مهارت های فنی خود، باید انواع مختلف گرافیک ها و حرکات را مطالعه کنید تا بتوانید حسی از آنچه طبیعی به نظر می رسد را دریافت کنید. در مسیر آموزش موشن گرافیک به تدریج می توانید با مشاهده عناصر بصری مختلف از تجربه و دانشی که انباشته می کنید برای ایجاد سبک شخصی خود استفاده کنید.

۴٫ به طور مداوم دانش پایه خود را بهبود بخشید

تحصیلات یک طراح موشن گرافیک دائماً نیاز به به روز رسانی دارد و موفقیت در این زمینه معمولاً مستلزم کنجکاوی و تمایل مداوم برای یادگیری چیزهای جدید است. پس از تسلط بر اصول اولیه کار با ابزارهای مورد نیاز، ایجاد کتابخانه بصری خود و یادگیری اصول اولیه انیمیشن، باید دائماً پیشرفت‌های فناوری جدید در این زمینه و همچنین کارهای طراحان گرافیک را مطالعه کنید.

موشن گرافیست حرفه ای

۶. شروع به ساختن یک نمونه کار کنید و به دنبال همکاری باشید

اکثر مشتریان برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آنها فرد مناسبی برای یک شغل خاص هستند یا خیر، به نمونه کارهای یک طراح گرافیک متحرک تکیه می کنند. یک راه معمولی موثر برای ایجاد یک نمونه کارها در هنگام شروع کار، ارائه خدمات خود به صورت رایگان است. کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که از یک لوگوی متحرک با طراحی خوب یا هر نوع اثر هنری مرتبط دیگری سود می‌برند، بنابراین شما باید فعالانه به دنبال همکاران بالقوه خود باشید و خدمات خود را به آنها ارائه دهید.

۷. وب‌سایت بسازید

هنگامی که یک نمونه کار دارید، می توانید شروع به تبلیغ آن و از آن برای یافتن مشتریان پولی استفاده کنید. بهترین راه برای به نمایش گذاشتن آن معمولاً ساختن یک وب سایت نمونه کارها است که برای هر کسی که علاقه مند به همکاری است به راحتی قابل دسترسی باشد. بسته به ترجیح شخصی خود می توانید به دنبال شغل تمام وقت باشید یا از پلتفرم های وب برای کار به عنوان فریلنسر استفاده کنید.

حرفه موشن گرافیک خود را به حرکت درآورید

اگر رویای تبدیل شدن به یک طراح موشن گرافیک را دارید، مهم است که ابتدا مهارت های لازم و تجربه عملی را کسب کنید. آشنایی با تکنیک ها و مبانی این رشته به شما کمک می کند تا به دانش جامع مورد نیاز برای تکامل در صنعت مجهز شوید. در این مسیر استمرار و تمرین از مهم‌ترین نکاتی است که باید به خاطر داشته باشید.

با اومند برفراز بهترین‌ها پرواز کنید💜

اگر با خواندن مقاله بالا به موشن گرافیک علاقه مند شدید یا خیلی وقت است به دنبال یادگیری آن هستید به شما توصیه می‌کنم به ما بپیوندید. باشگاه اومند سامانه آموزش آنلاین با کیفیتی است که سال هاست در زمینه مشاوره و آموزش کودک و نوجوان فعالیت می‌کند. همه عزیزان می‌توانند برای شرکت درکلاس‌های کاربر محور ما با شماره پایین صفحه تماس حاصل کنند.

با آرزوی بهترین‌ها🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *