مقالات

چه کودکانی به خوبی به زبان انگلیسی مسلط می شوند؟

آموزش زبان انگلیسی کودک

از آنجایی که عصر، عصر ارتباطات است، پس والدینی برنده اند که برای آموزش زبان انگلیسی کودک خود وقت می گذارند و آن ها را در همان دوران طلایی کودکی با این زبان بین المللی آشنا می کنند.

حالا از شما سوالی داریم. آیا تا به حال دیده اید که برخی از کودکان وقتی به مهد کودک یا مدرسه می روند، چگونه به والدین خود می چسبند و حاضر نیستند از آن ها جدا شوند؟

یا اجازه دهید که مثال دیگری بزنیم، آیا تا به حال دیده اید که وقتی کودکان به یک عروسک یا اسباب بازی وابسته می شوند، آن را لحظه ای از خودشان دور نمی کنند و اگر آن وسیله نباشد جوری در فراقش گریه می کنند که گویی با ارزش ترین چیز دنیا را از دست داده اند؟

راستش را بخواهید آموزش زبان انگلیسی برای کودکان هم باید به همین طریق انجام شود. یعنی شما باید به کمک کلاس های آموزشی، انواع کارتون و انیمیشن های زبان اصلی، قصه های انگلیسی زبان و اسباب بازی های آموزشی فضایی فراهم کنید که کودک به قدری شیفته زبان انگلیسی شود که آن را محکم بغل کند و حاضر نباشد لحظه ای از آن فاصله بگیرد.

آموزش زبان انگلیسی کودک

با قرار دادن فرزندتان در محیط زبان انگلیسی غوغا به پا کنید! 🚀

همه ما می دانیم که برای یادگیری هر زبانی از جمله زبان انگلیسی، لازم است فرزندمان را از هر زمانی که تصمیم به یادگیری اش گرفتیم در محیط این زبان قرار دهیم. این کار با ترفندهای متفاوتی انجام می شود، فقط لازم است مقداری خلاقیت و علاقه را در آن فضا بگنجانید.

 فرض کنید که فرزند شما با شرکت در کلاس هایی که به آموزش زبان انگلیسی کودک می پردازد استارت می زند، مسلماً در این شرایط که بستر مناسبی برای یادگیری اش فراهم شده پیشرفت چشمگیری را خواهد داشت. در این شرایط چون همه چیز طبق اصول و قاعده خاص خودش، باتوجه به ظرفیت یادگیری کودکان و با ترفندهای متفاوت و… پیش می رود تأثیرش نسبت به سایر شرایط بسیار بیشتر است.

 از طرفی، بخاطر داشته باشید که «تعامل» کلید یادگیری زبان انگلیسی کودک است! اگر خودتان به خوبی روی این زبان مسلط نیستید و یا حجم کاری و مشغله تان به شما اجازه نمی دهد که در محیط خانه به این زبان صحبت کنید تا گوش فرزندتان به کلمات و مکالمات زبان انگلیسی عادت کند؛ بهترین کاری که می توانید انجام دهید ساخت این فضا از طریق کلاس ها است.

 پس از شما انتظار می رود بدون نگرانی نسبت به این موضوع، سریعاً محیطی را ایجاد کنید که بتواند کودکتان را با چالش های شیرین زبان انگلیسی آشنا کند. 💫 

۳ ترفند عالی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

امری بدیهی است که کودکانی که زبان انگلیسی را بدون فشار و همراه با روش های خلاقانه و جذاب یاد می گیرند، در آینده هم تسلط بهتری به این زبان دارند. پس اگر شما هم می خواهید یادگیری زبان را برای کودک خود شیرین تر و جذاب تر کنید با ما همراه باشید تا ۳ روش معجزه آسا برای آموزش انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

آموزش زبان انگلیسی کودک

● استفاده از بازی های آموزش زبان انگلیسی

هر چه از تاثیر بازی در یادگیری مهارت های مختلف در کودکان بگوییم، باز هم کم است. هیچ چیز مثل انجام یک بازی مفرح و سرگرم کننده نمی تواند ساعت ها کودک را با شما همراه کند و به  شما کمک کند که زبان انگلیسی را به صورت غیر مستقیم در ذهن او حک کنید.

* بازی Simon says

در این بازی که به صورت گروهی برگزار می شود، یک نفر به عنوان رهبر انتخاب شده و دستوراتی به زبان انگلیسی به کودکان دیگر می دهد و بچه ها باید بعد از گفتن simon says، عین آن حرکات را انجام دهند. هر کسی که کاری که سایمون می گوید به اشتباه انجام دهد و یا فراموش کند که عبارت simon says را به زبان بیاورد، می بازد. از آنجایی که در این بازی، اکثر دستورات رهبر درباره لمس فیزیکی اعضای مختلف بدن است، پس می تواند تاثیر زیادی بر یادگیری بخش های بدن و حروف اضافه به زبان انگلیسی داشته باشد.

* بازی Memory

با انجام این بازی می توانید واژگان انگلیسی را به کودکان خود آموزش دهید. کافی است که تعدادی کلمه انگلیسی را بر روی کارت های مختلف بنویسید و تصاویر مربوط به آن ها را بر روی کارت های دیگری نقاشی کنید یا بچسبانید. حالا باید از کودک بخواهید که با توجه به عکس روی هر کارت، کلمه مربوط به آن را پیدا کند.

هر چه شما این بازی را با شور و هیجان بیشتری انجام دهید، کودکتان هم نسبت به انجام آن مشتاق تر می شود و شما به مرور زمان معجزه این بازی را در یادگیری واژگان انگلیسی مشاهده می کنید.

● آموزش زبان انگلیسی با کمک شعر و آهنگ

چون با استفاده از فضای ریتمیک می توان حتی کودکان خجالتی را با خود همراه کرد، پس این روش هم می تواند بسیار کاربردی باشد. برای کودکانی که هنوز در ابتدای مسیر یادگیری هستند، می توان از شعرهایی مثل Put on your shoes برای یادگیری کلمات لباس و برای کودکانی که مهارت بیشتری در زبان انگلیسی دارند از شعرهایی مانند Color songs برای آموزش رنگ ها استفاده کرد.

یادتان باشد که کار ریتمیک همیشه جواب می دهد، چه در دنیای کودکان و چه در دنیای بزرگسالان.😉

● استفاده از موقعیت های روزانه برای آموزش زبان انگلیسی

یکی از بهترین شیوه هایی که می توان برای آموزش انگلیسی استفاده کرد این است که یا معادل انگلیسی هر کاری که بچه ها انجام می دهند را بیان کنید و یا درباره آن فعالیت از کودک سوال بپرسید. یعنی مثلاً اگر کودک در حال پوشیدن لباس است، می توانید جمله Let’s put on your blue socks را به کار ببرید.

برای این که کمی خلاق تر باشید هم می توانید لیستی از لوازم مورد نیاز خانه را به انگلیسی بنویسید و در اختیار کودک قرار دهید تا آن ها را در مغازه پیدا کند و در کنار یادگیری زبان، اعتماد به نفس او هم افزایش پیدا کند.

اکثر این کارها در کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان انجام می شوند، اما برای این که خودتان هم بتوانید برای یادگیری خلاقانه زبان انگلیسی با کودکتان همراه شوید، باید دو شرط را رعایت کنید. اولاً بخشی از وقت خود را به یادگیری و تقویت زبان انگلیسی اختصاص دهید و دوماً صبور باشید و در برابر گوش ندادن و شیطنت های کودکتان از کوره در نروید.

پیشنهاد می کنیم که مطالعه مقاله توصیه هایی به کابران آموزش زبان انگلیسی کودک را از دست ندهید.

آموزش زبان انگلیسی کودک

جمع بندی از آنچه درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان گفته شد

از آنجایی که کودکان زودتر از بزرگسالان از آموزش خسته می شوند، پس لازم است که خلاقیت را چاشنی آموزش زبان انگلیسی کنید.

شما با ثبت نام کودکتان در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک باشگاه اومند می توانید از آموزش های متفاوت و خلاقانه بهره مند شوید.

چرا می گوییم اومند متفاوت است؟ زیرا هیچ کدام از آموزش های اومند به شکل آفلاین نیست و کودک در هر جلسه به طور مستقیم و آنلاین با معلم خود در ارتباط است و از آنجایی که تمام شرایط و نقاط ضعف و قوت او در همان جلسه اول مورد بررسی قرار می گیرد، پس یک برنامه شخصی همراه با پشتیبانی قوی هم در اختیار او قرار داده می شود تا روند انجام تکالیف و پیشرفت او بهتر و موثرتر مورد بررسی قرار بگیرد.

پس چنانچه شما هم دغدغه آموزش صحیح به کودک خود را دارید و می خواهید از کلاس هایی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفر) برخوردار شوید، همین حالا با شماره تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا با وارد کردن اطلاعات خود از طریق این قسمت منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

با اومند، آموزشی کودک محور را تجربه کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *