مقالات

مدرس موشن گرافیک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آموزش موشن گرافیک

سلام به تمام اومندی های عزیز امروز با یک مقاله جذاب درمورد موشن گرافیک و یک مدرس موشن گرافیک خوب در خدمتتون هستم.
موشن گرافیک هنریه که به راحتی میتونی به وسیله کمی خلاقیت پولسازی کنی و فردی موفق و شناخته شده باشی و جایگاه خوبی در این زمینه برای خودت بوجود بیاری.
یکی از ویژگی های خوبی که داره اینه که مهم نیست داخل ایران کار میکنی یا خارج از ایران،در هرجای دنیا که باشی میتونی ازین راه درآمد خودت را کسب کنی و این یک امتیاز مثبته.
اگر علاقه به هنر موشن گرافیک داری و میخوای از این طریق وارد بازار کار بشی و یک حرفه ای بی رقیب باشی باید استادت رو درست انتخاب کنی. استادی که در هنر خودش استادانه برخورد کند تورو به هدفت میرسونه حالا چطوری؟ تا آخر این مقاله همراه من باش تا بهت بگم بهترین استاد کیه؟

تکنیک های موشن گرافیک

موشن گرافیست چه کسی است

اولین ویژگی و مهم ترین ویژگی آگاهی کامل نسبت به علم موشن گرافیک است. مدرس موشن گرافیک باید در این زمینه کاملا بروز و آگاه باشد و در مورد تمام جزئیات این رشته اطلاعات بسیار بالایی داشته باشد و بتواند تمام این اطلاعات را به هنرجو آموزش دهد تا هنرجو به راحتی بتواند وارد بازار کار شود.
نمونه کارهای خوبی داشته باشد
یک مدرس موشن گرافیک برای اینکه هنرجو رو در مورد افکت ها و تکنینک های موشن گرافیک آگاه سازد و درس را بهتر به هنرجو آموزش دهد نیاز به نمونه کار دارد تا با نشان دادن نمونه کار انگیزه هنرجو افزایش پیدا کند و مطلب را بهتر و سریع تر متوجه شود.
مدرس خوب تمام تکنیک ها را آموزش میدهد.
یک مدرس خوب باید راه و روش یک موشن گرافیست شدن خوب را به هنرجو آموزش دهد و در تایم کلاس تمام خودش را وقف یادگیری بهتر هنرجو کند و این حس مسئولیت پذیری در مدرس باعث بالا رغتن انگیزه هنرجو نیز میشود‌.

مدرس موشن گرافیک

آموزش تکنیک های مارکتینگ و تبلیغات

مدرس موشن گرافیک باید راه روش وارد شدن به بازار کار و تبلیغات و ساخت بنر تبلیغاتی خلاقانه را به هنرجو آموزش دهد و از او یک موشن گرافیست خوب بسازد.
یک مدرس خوب باید در طراحی وبسایت به هنرجو کمک کند.
اکثر هنرجوهایی که میخواهند وارد کار موشن گرافیک شوند نیاز به یک وبسایت مخصوص به خود با لوگوی اختصاصی خودشان را دارند به همین علت یک مدرس موشن گرافیک باید طریقه ساخت وبسایت را به هنرجو آموزش دهند آن هم نه یک وبسایت معمولی یلکه وبسایتی خاص و بکر که مخصوص خود فرد میباشد.

تفکر خلاقانه داشته باشد

وظیفه یک معلم به عنوان یک طراح موشن گرافیک این است که یک عنصر گرافیکی را زنده کند. همچنین این وظیفه اوست که بهترین راه را برای انجام این کار بداند. ممکن است او با اطلاعات بسیار کمی از یک مشتری کار کند و ایده ممکن است واضح نباشد. اینجاست که خلاقیت وارد عمل می شود و می توان یک ایده ساده را در نظر گرفت و آن را به یک قطعه موشن گرافیک پیچیده و جذاب تبدیل کرد.

مهارت های فنی بالایی داشته باشد

موشن گرافیک های این روزها همه بر روی رایانه انجام می شود، بنابراین مهم است که او مهارت های فنی را برای سازگاری با محصولات، سرورها و سیستم های جدید داشته باشد. برنامه ها، سیستم عامل ها و سرورهای مجازی متعددی وجود دارد که یک هنرمند موشن گرافیک باید به آنها تسلط داشته باشد تا بتواند در صنعت برتر باشد. او باید بتواند هنگام ارائه دروس جدید به زمین بنشیند و از مهارت های فنی خود عقب نماند.

اصالت خود را حفظ کند

پیروی از روندها و پرش به سبک یا ظاهر خاصی که استفاده می شود می تواند آسان باشد. این می تواند کار او را شبیه بقیه کند و شما به عنوان دانش‌آموز نیز مثل او متمایز نشوید. سبک کار خود را به عنوان امضای خود در نظر بگیرید، با هر پروژه ای که با آن روبرو می شوید این شانس را دارید که این سبک امضا را در ذهن مخاطبان نقش کنید و آن را به یاد ماندنی و از آن خود کنید. پس مهم است الگوی شما در موشن گرافیک فردی خلاق و اصیل باشد. هر طراح گرافیک موشن باید سبک خاص خود را داشته باشد. البته توسعه این می تواند زمان زیادی طول بکشد، اما شما با سبک خودتان رشد خواهید کرد.

نظریه رنگ‌ها را درک کند

تئوری رنگ هم علم و هم هنر استفاده از رنگ است. توضیح می دهد که چگونه انسان رنگ را درک می کند. و جلوه های بصری نحوه ترکیب، تطبیق یا تضاد رنگ ها با یکدیگر است.  همه طرح های موشن از رنگ استفاده می‌کنند. به عنوان یک معلم موشن گرافیک باید درک قوی از تئوری رنگ ها داشته باشد و اینکه چه رنگ هایی حالات و احساسات مختلف را به مخاطب منتقل می‌کنند. او باید در انتخاب رنگ خود فکر زیادی بکند.

مدرس موشن گرافیک نباید گنگ و مبهم صحبت کند

بعضی مواقع کسانی هستند که از علم و آگاهی بالایی برخوردار هستند اما توانایی انتقال آن را به دیگران ندارند و نمیتواندد دانسته های خود را آسان و صریح مطرح کنند و اصل جمله زا ناخواسته میپیچانند و آدم میان کلمات ضد و نقیضشان گم میشود. در هنر موشن گرافیک باید راحت و بی پرده سخن گفت تا بتوان یاد گرفت و از این علم شیرین و جذاب استفاده کرد بنابراین خیلی مهمه که یک استاد و مدرس موشن گرافیک کلمات را راحت و بی حاشیه بیان کند و مطلب را راحت و آسان به هنرجو منتقل کند‌.
یک مدرس باید طرز استفاده از نرم افزار های مختلف را به هنرجو آموزش دهد.
موشن گرافیک کار با نرم افزار های مختلف است پس طرز درست استفاده از آنها بسیار مهم و کاربردی میباشد به همین علت مدرس موشن گرافیک باید طرز درست استفاده از نرم افزارهارا به هنرجو آموزش دهد و برای بازدهی بهتر از آنها نمونه کار بخواهد تا حس اعتماد بنفسشان تقویت شده و کم کم راه و روش این کار را یاد بگیرند.

یک مدرس موشن گرافیک باید در فتوشاپ بنفش باشد! 💜

مدرس موشن گرافیک

برای اینکه یک مدرس با تجربه باشید لازم است که با فتوشاپ دست رفاقت داده باشید. از آن جایی که موشن گرافیک و فتوشاپ، به اصطلاح خواهر و برادر یکدیگر هستند، لازم است برای یادگیری و غرق شدن در دنیای هر کدام، سر رشته ای از دیگری نیز داشته باشید. این رابطه متقابل علاوه بر دوره های آموزشی موشن گرافیک، در فتوشاپ هم صدق می کند. حتی در بسیاری از موارد می توان گفت بدون یادگیری فتوشاپ، یادگیری موشن گرافیک بسیار پیچیده می شود و کیفیت مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. در همین جهت، جوامع طراحی موشن گرافیک روز به روز برای خلق آثار جدید و با کیفیت بیشتر، منتظر جهش های بزرگ تری از سمت فتوشاپ هستند. در حال حاضر به درکی از ارتباط دو سویه این دو مهارت رسیده ایم و اهمیت آن ها را در کنار هم درک کرده ایم. پس اگر هنوز در موشن گرافیک به طور خاصی حرفه ای نشده اید، سعی کنید بر روی مهارت فتوشاپ تان تمرکز کنید تا به مرور آثار شگفت انگیزش را ببینید. باشگاه اومند هم در این راه برای جلوگیری از چند روشه شدن شما، با تشکیل پرونده های اموزشی می تواند صفر تا صد این مهارت ها را به صورت کاملا هماهنگ و یکپارچه به شما آموزش دهد. 🚀

کلام آخر اینکه یاد گرفتن موشن گرافیک همونقدر واجبِ که یادگیری زبان انگلیسی واجب است.هنری بسیار شیرین و کاربردی در زندگی شما میباشد و میتوانید ایده های خلاقانه طرح کنید علاوه بر کسب در آمد خودتان احساس سرزندگی و شادابی خواهید داشت‌

تیم دپارتمان اومند متشکل از متخصصین بسیار حرفه ای میباشد که هنرجویان را تحت پوشش خود قرار داده است و با تیم پشتیبانی همه روزه آنهارو کنترل و حمایت میکند تا با خیال راحت و آسوده کلاس های خود را سپری کنند.
متشکریم از شما که مطالب فوق را مطالعه کردید.
امیدواریم جاده ی موفقیتتان هموار باشد.
موفق و بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *