مقالات

مدرس زبان انگلیسی کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دبیر زبان انگلیسی

سلام به اومندی های عزیز براتون یک مقاله جذاب و خواندنی آوردیم که برای فرزند دلبندتان بسیار بسیار مفید و ضروری است.
این مقاله در مورد شناخت خصوصیات یک مدرس زبان انگلیسی ماهر برای کودکان شماست.
اومندی های عزیز جالب است بدانید که یکی از بهترین سنین یادگیری زبان انگلیسی از سنین۲ تا۷ سال میباشد و ذهن کودک آمادگی یادگیری و دریافت هرگونه مطلب را دارد و مغز با جان و دل پذیرا خواهد شد😁
کودک در دوسالگی شروع به تشخیص تمام حرکات و عوامل بیرونی که در اطرافش است میکند و به هر صدایی واکنش نشان میدهد و سعی میکند که یادبگیرد ومعنی و مفهوم هر صدا را متوجه شود که در برابر آن عکس العمل نشان دهد و به همین علت والدین میتوانند ازین سن طلایی کودک بهترین استفاده را کنند و زبان دلبندشان را تقویت کنند و آینده ای روشن را برای او بسازند و راه پیشرفت فرزندشان را هموار سازند.
میرسیم به مبحث اصلی صحبت امروز ما که در مورد مدرس زبان کودکان است که باید چه ویژگی هایی را دارا باشند و مهم ترین فاکتور چیست؟

زبان انگلیسی کودک

خصوصیات مدرس زبان انگلیسی کودک

اولین و مهم ترین ویژگی تسلط کامل به زبان انگلیسی و نحوه صحیح تلفظ میباشد.
یک دبیر انگلیسی زبان باید کاملا به زبان مسلط باشد و لهجه ی متناسبی داشته باشد اینگونه کودک هم زبانش را با تلفظ صحیح می آموزد و همزمان لهجه اش نیز تقویت میشود و این یک امر مهم در یادگیری زبان کودکان میباشند که باید مورد توجه قرار بگیرد.
مدرس باید خلاق و صبور باشد.
مدرس زبان انگلیسی کودک باید با روش های مختلفی سعی کند که مطالب را به کودک آموزش دهد و محیطی مفرح و شاد را برای او مهیا کند تا به کودک احساس زندانی بودن دست ندهد و با شور و اشتیاق در کلاس حاضر شود. در واقع کودک باید احساس کند که وارد یک بازی شده است نه یک کلاس درس و اینگونه یادگیری به صورت خودکار انجام میشود و کودک کنجکاو است تا مطالب بیشتری را بیاموزد.
مدرس در طول این مسیر باید صبور باشد و طرز برخورد صحیحی با کودک داشته باشد و به حرف های او خوب گوش دهد و خواسته هایش را در کلاس انجام دهد تا حس با ارزش بودن را از همان ابتدا حس کند..

همیشه به روز باشد

باید اطلاعاتش را همیشه بروزرسانی کند و از جدیدترین شیوه ی تدریس استفاده کند تا دانش آموز به راحتی بتواند با مدرس و محیط کلاس ارتباط برقرار کند.

تکالیفی خلاقانه ارائه دهد.
مدرس زبان انگلیسی باهوش میداند که کودک ممکن است از درس و اجبار فراری باشد به همین علت باید روشی را در پیش بگیرد که تکالیف دانش آموزان را در غالب بازی،نقاشی،معما،کاردستی و ….. ازائه دهد تا ذوق کودک را تقویت کند و با اشتیاق تکالیف را انجام دهند.
برای مثال برای یادگیری میوه ها میتواند از والدین آنها بخواهد که نقاشی سیب،پرتقال، موز را بکشد و نام هرکدام را با حالتی گنگ که نمیداند و میخواهد از کودکش بپرسد تا مطلع شود اسم این میوه ها چیست بخواهد و در اینجا کودک حس عزت نفس و اعتماد بنفس زیادی دریافت میکند و شروع میکند به جواب دادن و ازین کار حس بسیار خوبی دریافت میکند.

یادگیری زبان انگلیسی کودک

شیوه ی تکالیف خلاقانه علاوه بر اینکه مدرس و خانواده را از یادگیری زبان کودک آگاه میسازد،باعث میشود که کودک حس دانایی و اعتماد بنفس بالایی داشته باشد و از همان سنین کودکی بدون خجالت و با اطمینان کامل حرفش را بزند و در آینده باعث میشود کودک در جامعه انسان گریز نباشد و از پس کارهایش بر آید.

یک مدرس زبان انگلیسی کودک باید در کلاس به کودک جرعت و شجاعت حرف زدن را بیاموزد

خیلی از ما میدانیم که همه چیز از همان کودکی در بچه شکل میگیرد مثل همین حس اعتماد بنفس،شجاعت،عدم خجالت و رک بودن و…..
مدرس زبان انگلیسی کودک باید جدا از تقویت زبان حس شجاعت حرف زدن را به کودک بیاموزد حتی به غلط.کودک باید صحبت کند،اشتباه کند تا به مرور یادبگیرد.این تمرین و تکرار ها نه تنها بد نیست، بلکه پله های ترقی کودک شما میشود چرا که خود به خود کودک یاد میگیرد که حرفش را بزند،خجالت نکشد و از گفته هایش لذت ببرد و این باعث میشود جایگاه مطلوبی در جامعه پیدا کند.

زبان انگلیسی کودک

والدین گرامی کودکان شما همانند طلای ناب با ارزش و گرانقدر هستند و ما میدانیم که آرزوی هر پدر و مادری این است که جاده ی زندگی دلبندش هموار و سرسبز باشد و با سلامتی و موفقیت به مقصد و آرزوهای دلشان برسند،ما در اومند با تیم حرفه ای و اساتید برجسته در رشته ها و گرایش های مختلف این امکان را فراهم کردیم تا کودکان شما در محیط آموزشی مفرح و جذاب زبان را شروع کنند و در این مسیر استادانه موفق شوند.
دپارتمان اومند یکی از کاملترین ،بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.💜

آینه ی دلتان صاف و شفاف
زندگیان زلال مثل آب

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.