مقالات

محبوب ترین انواع موشن گرافیک ها را بشناسید!

انواع موشن گرافیک

دنیای آموزش طراحی گرافیک فراتر از هر چیزی که همه می توانستند در ده سال گذشته تصور کند تکامل یافته است و آموزش موشن گرافیک قطعا بخش بزرگی از آن است. بنابراین، موشن گرافیک اساساً شامل ایجاد طراحی گرافیک متحرک می‌شود. بله، هر چیزی که به‌عنوان یک گرافیک ثابت ایجاد کرده‌اید، با آن می‌توانید به موشن گرافیک جان تازه‌ای ببخشید. جابجایی عناوین، فونت‌ها، انتقال لوگوها، انیمیشن‌های ساده در ارائه‌ها، مراحل متحرک سازی یک ویدیوی و غیره نمونه‌هایی هستند که به ذهن می‌رسند.

البته موشن گرافیک شباهت بسیار زیادی به انیمیشن دارد. اما بین انیمیشن در مقابل موشن گرافیک، انیمیشن معمولا یک عنصر سینمایی دارد، بر داستان گویی تاکید دارد و بسیار پیچیده تر از موشن گرافیک است. موشن گرافیک دارای ابزارهایی است که می‌توانید از آنها برای درخشش محتوای خود استفاده کنید، بدون اینکه حتی لازم باشد آنها را به طور کامل در ویدیوها تغییر دهید. اگر آنها را به فیلم تبدیل کنید، موشن گرافیک انجام این کار را آسان تر می کند.

ما می‌دانیم که از موشن گرافیک برای کارهای زیادی استفاده می‌شود به همین خاطر ما به أنواع موشن گرافیک پرداخته‌ایم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

انواع موشن گرافیک

فیلم های توضیح دهنده

ویدیوهای توضیح دهنده قطعات کوتاه و قابل هضم محتوای ویدیویی هستند که به بینندگان می گویند محصول شما چگونه کار می کند. از بین انواع موشن گرافیک، این یکی از رایج ترین هاست. شما این را در فیدهای شرکت‌ها بسیار مشاهده خواهید کرد، زیرا آنها خدمات یا محصولاتی دارند که باید شفاف‌تر بیان شوند.

اگر محصول یا خدماتی را می فروشید که بسیار ساده نیست، به یک ویدیوی توضیحی نیاز خواهید داشت. این به این معنی نیست که محصول شما مشکلی دارد. در عوض، در واقع به شما فضای بیشتری برای ارائه یک ویدیوی موشن گرافیک جذاب و قابل اشتراک به مخاطبان می دهد. برخی از محصولات برای استفاده به کمی آموزش نیاز دارند، اما این فقط فرصت بیشتر برای برقراری ارتباط با مشتریان شماست!

فیلم های آموزشی

بسیار شبیه به ویدیوی توضیح دهنده شما، یک ویدیوی آموزشی بیشتر بینندگان را در مورد نحوه استفاده از محصول شما راهنمایی می کند. به عنوان مثال، ممکن است برند‌تان یک چاشنی می‌فروشد. شما می توانید از یک ویدیوی آموزشی استفاده کنید تا به مخاطب خود بگویید که چگونه آن را در یک دستور غذا بگنجاند.

استفاده از موشن گرافیک برای این نوع ویدیو به این معنی است که مطمئناً چشم‌گیر و پر از هویت خواهد بود. در دوره آنلاین موشن گرافیک باشگاه اومند با این موارد بیشتر آشنا خواهید شد.

انیمیشن رابط کاربری (UI)

اگر یک برنامه یا پلتفرم دیجیتال ایجاد کرده اید، ایده هوشمندانه ای است که آن را در عمل با استفاده از موشن گرافیک نشان دهید. به این ترتیب، آنچه مخاطب شما می بیند همان چیزی است که به دست می آورد. به عبارت دیگر، اگر آنها شروع به استفاده از پلتفرم شما کنند، از قبل با آن آشنا شده‌اند. علاوه بر این، شما این فرصت را دارید که بهترین ویژگی های پلتفرم خود را نشان دهید.

انواع موشن گرافیک

لوگوها

چه چیزی برند شما را حتی بیشتر از لوگوی آن به یاد ماندنی می کند؟ نوع متحرک آن! با لوگوی خود، این شانس را دارید که با نحوه ترکیب آن بازی تا یک انیمیشن چشم نواز ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، همه انواع موشن گرافیک‌ها فقط تصاویر ثابتی هستند که برای ایجاد حرکت دستکاری می شوند.

به عنوان مثال، اگر لوگوی شما شامل اشکال دایره ای است، می توانید آنها را بچرخانید و قبل از اینکه با هم جمع شوند تصویر تمام شده خود را بسازید. از طرف دیگر، حتی لازم نیست آن را پیچیده کنید. می توانید به سادگی لوگوی خود را بردارید و آن را روی صفحه نمایش قرار دهید و کمی به آن جان ببخشید.

آیکون‌ها

در آموزش موشن گرافیک این همان مفهوم لوگوی شما است. به آیکون‌های خود نگاه کنید و ببینید چگونه می توانید آنها را به حرکت درآورید. موشن گرافیک، همه چیز در مورد جان بخشیدن به چیزی است که در حال حاضر وجود دارد و می‌توانید آن را به عنوان CPR ویدیویی در نظر بگیرید!

عناوین

عناوین زمانی که روی صفحه نمایش هستند، دلربایی چندانی ندارند. آنها را وادار به حرکت کنید تا توجهات را به آنها جلب کنید. با اینکار اهمیت آنها را برجسته می کنید و ارتباطات‌تان را بهبود می‌بخشید. این امر به ویژه در صورتی مهم است که ویدیوی موشن گرافیک شما صدایی برای کمک به برقراری ارتباط نداشته باشد.

اینفوگرافیک

بیایید با این موضوع روبرو شویم، حتی زمانی که یک اینفوگرافیک آمار بسیار جالبی را نشان می دهد، گاهی اوقات ما وسوسه می شویم که سرسری آن را بخوانیم.

با این حال، ایجاد حرکت در اینفوگرافیک باعث می‌شود که چشمان مخاطب شما روی چیزهای درست متمرکز بماند. در نتیجه، شما اطلاعات را دقیقاً به روشی که می خواهید در اختیار آن‌ها می‌گذارید.

این نوع از موشن گرافیک ها بیشتر برای جایی که رهبری فکری غالب است مانند پلتفرم هایی مانند لینکدین مناسب هستند.

پرزنتیشن

شما می توانید بهترین فن بیان را در بین میلیون‌ها آدم داشته باشید. با این حال، اگر چیزی را روی صفحه نمایش ارائه می‌دهید که کاملاً مسطح و بی حرکت است، این موضوع می‌تواند به موفقیت پرزنتیشن شما آسیب برساند.

این نوع موشن گرافیک عناصر بصری ارائه مانند نمودار میله ای را می گیرند و حرکاتی را برای جذب مخاطب ایجاد می کنند. مانند اینفوگرافیک ها، اگر قسمت های مهم را متحرک کنید، احتمالاً پاسخی را که از بینندگان می‌خواستید دریافت خواهید کرد!

گیف‌ها

در آموزش موشن گرافیک چیزی که کمتر از صحبت شده، برودکست گرافیکی هستند. نمونه‌ای از این موارد، هویت‌های جالبی است که ممکن است در میان بازی فوتبال ببینید.

برودکست، جذابیت بصری بیشتری به برنامه هایی می بخشد که صحنه به ندرت تغییر می کند، مانند زمین فوتبال. یک موشن گرافیک مهیج با شروع بازی باعث ایجاد علاقه در بازی می شود.

انواع موشن گرافیک

گیف‌ها

شما از آنها در رسانه های اجتماعی استفاده و را برای دوستان و همکاران خود ارسال می کنید. گیف‌ها در بین انواع گرافیک های متحرک بسیار محبوب هستند. در حالی که بسیاری از GIF ها ویدیوهای زنده هستند که به GIF تبدیل شده اند، برخی دیگر به طور خاص برای GIF ساخته شده اند. گرافیک های متحرک GIF برای رسانه های اجتماعی بسیار مفید و موثر هستند. علاوه بر این، ساخت آنها زمان زیادی نمی برد.

از بین این ۱۰ نوع موشن گرافیک کدام را دوست دارید؟ ما به راحتی نمی توانیم یک مورد را انتخاب کنیم. اگر می‌توانید به نمونه‌ها یا دسته‌بندی‌های دیگری فکر کنید، در صورت تمایل به من اطلاع دهید.

امیدوارم این مقاله به شما ایده دهد که چه کاری می توانید با موشن گرافیک انجام دهید. فرصت های زیادی برای شروع وجود دارد. شاید حتی شروع به کمک به معلم خود خود کنید تا استعدادهای شما را گسترش دهد.

با باشگاه اومند قله‌های موفقیت را با بنفشی طی کنید. 💜
در همین راستا باشگاه اومند توانسته کلاس های آنلاین آموزش موشن گرافیک را با شیوه ای نوین برگزار کند. پس اگر شما هم دوست دارید از استعدادتان در این زمینه استفاده کنید و به دنبال محلی مطمئن برای ثبت نام می گردید، همین امروز اومندی شوید. شما می توانید یا از طریق شماره تلفن های باشگاه با ما در ارتباط باشید و یا این که از این قسمت مشخصات خود را وارد کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

اومند بنفش ترین مسیر برای تربیت استعدادهایتان است.💜


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *