مقالات

تاثیر فیزیک دهم بر روی کنکور تجربی و نحوه مشاوره آن.

فیزیک دهم کنکور

درس فیزیک یکی از دروس بسیار مهم در رشته ی تجربی و میباشد که جزو دروس رتبه ساز کنکور تجربی محسوب میشود. یادگیری و شیوه صحیح خواندن درس فیزیک برای موفقیت در کنکور بسیار حائز اهمیت میباشد‌.
تسلط کامل بر کتاب درسی در قدم اول، بهترین کار برای مطالعه فیزیک و فهمیدن دروس هست. در واقع بعد از تسلط بر مفاهیم کتاب درسی، تازه شما می تونید به سراغ کتاب های کمک آموزشی و تست های مختلف بروید.
بعد از تسلط کامل بر روی مفاهیم، حالا راحت تر می توانید با منطق تعالیم کتاب درسی و سوالات کنار بیایید. در واقع حالا باید سعی کنید تا ایده های اصلی سوالات مختلف رو درک کنید تا به سریع ترین حل ممکن در تیپ بندی سوالات مختلف برسید.

در طی سه سال دبیرستان ما فیزیک ۱ و ۲ و ۳ را میخوانیم در واقع فیزیک دهم، یازدهم، دوازدهم. که هر سه اینها بسیار مهم و نقش طلایی در کنکور تجربی دارند و میتوانند تعیین کننده رتبه شما، رشته، و دانشگاه مورد نظر شما باشد.

درس فیزیک از میان دروس تخصصی رتبه سازی است که مشاوران کنکور تجربی در برنامه ریزی درسی که به دانش آموزان ارائه میدهند توجه به خصوصی به این درس داشتند و تایم زیادی را برای نحوه صحیح مطالعه و تست زنی آن در نظر گرفتند.

فیزیک دهم کنکور

فیزیک دهم مادر فیزیک های دیگر

یکی از مهم ترین کتاب های فیزیک، فیزیک دهم میباشد. در واقع فیزیک دهم، مادر فیزیک های دیگر است و پایه و اساس فیزیک یازدهم و دوازدهم است.
چرا که تمامی مسائل را از پایه ترین مبحث و با ابتدایی ترین کلمات شروع به یاد دادن میکند و برای تست های ترکیبی با سال های آینده (یازدهم_دوازدهم) باید فیزیک دهم را به صورت استادانه بلد باشد و نحوه صحیح مواجه با حل مسائل در تیپ تست های مختلف را یاد بگیرید.
زمانی که شما تار و پود فیزیک دهم را بلد باشید از پس تمامی سوال ها بر خواهید آمد و هیچ تستی از چشم شما دور نخواهد ماند.
فیزیک دهم تعداد سوالات قابل توجهی در کنکور را به خود اختصاص داده است.
لازمه ی موفقیت در کنکور، یادگیری شیوه صحیح مطالعه دروس داشتن یک مشاور بسیار عاقل و دانا نسبت به مسائل کنکور میباشد.

مشاوران نقش پر رنگی در کنکور ما دارند.

مشاوران کنکور تجربی در باشگاه اومند شیوه صحیح مطالعه درس فیزیک را به شما آموزش میدهند و برنامه ریزی ارائه میدهند که جدید ترین روش های تست زنی با صرف زمان کم را به شما آموزش میدهند.

یکی از عوامل بسیار مهم براب موفقیت در فیزیک کنکور تجربی مدرسی متخصص در این زمینه میباشد.
چند ویژگی یک متخصص فیزیک کنکور رو برای شما بازگو میکنم

مدرس فیزیک دهم کنکور

یک مدرس فیزیک باید مطمعن و آگاه به مسائل باشد‌.

یک مدرس فیزیک باید به تمام مطالب درسی کتاب مسلط باشد و در حل مسائل و آسان ترین روش تبحر داشته باشد تا دانش آموز با خیال آسوده هر سوالی از دبیر داشته باشد بپرسد و دبیر هم قادر به پاسخگویی باشد‌.

آگاهی نسبت به تکنیک و تاکتیک ها

دبیر فیزیک باید علاوه بر آگاهی در مورد حل مسائل،تکنیک های حل مسائل مختلف و تیپ های مختلف را بشناسد و آنها را به دانش آموز آموزش دهد.اینگونه سرعت عمل و یادگیری دانش آموزان بیش از پیش بهبود خواهد یافت. تکنیک و تاکتیک های مسائل مختلف در درس فیزیک بسیار بسیار مهم میباشد پس این نکته و این فاکتور برای یک دبیر فیزیک بسیار مهم میباشد‌.

قابلیت انتقال راحت مسائل به دانش آموزان

یکی از مهم ترین ویژگی ها قدرت انتقال علم و مطالب به دانش آموزان و نحوه برقراری ارتباط دانش آموز و دبیر میباشد. بسیار مهم است که یک دبیر گویا و راحت سخن بگوید و دانش آموز گفته های او را به راحتی و سریع متوجه شود و با شیوه ی تدریس استاد ارتباط برقرار کند و مطالب را سریع تر در ذهنش ذخیره کند.

آگاهی از تمامی سرفصل ها

دبیر فیزیک باید نسبت به تمامی سرفصل های کتاب فیزیک آگاه باشد تا روند تدریس سریع تر انجام شود و دانش آموز و دبیر به مشکل نخورند. و بتواند برنامه کنکوری خوبی را به شما ارائه دهد.
برنامه ریزی فیزیک کنکور ، یکی از مهم ترین برنامه ریزی هاست و روش تست زنی نوین بسیار موثز است.
برای تست زدن در فیزیک مخصوصا تست‌های زماندار، سوالات را به سه قسمت تقسیم کنید. سوالاتی که جواب آنها را می‌توانید به دست آورید، سوالاتی که زمان بیشتری میخواهد و سوالاتی که هیچ مطالعه ای در آنها نداشته اید. با این روش بهتر می‌توانید مدیریت زمان کنید و از طرفی سوالات آسان را از دست نمی‌دهید.
حجم تست هایی که برای فیزیک تعیین می‌کنید نباید افراطی باشد و از بقیه درس ها عقب بمانید تعداد و حجم تست‌ها را باید با توجه به اهمیت مبحثی که مطالعه کرده اید، تعیین کنید و در واقع باید خودتان اولویت بندی کنید که چه مباحثی نیاز به تمرین و تست بیشتری دارند.
تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین بسیار برجسته در زمینه های مختلف درسی و آموزشی میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچه های اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
آینده ای روشن برای تو است اگر بخواهی
در اومند منتظر یک کنکور بنفش باش💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.