مقالات

فیزیک کنکور فقط واسه من سخته؟

تاثیر درس فیزیک در کنکور

همان‌طور که میدانید ، فیزیک جزءِ درس های اختصاصی در رشته‌های ریاضی و تجربی به حساب می‌آید که طبیعتاً در رشته ریاضی تاثیر چشم گیر تری دارد و بعد از ریاضی در دومین جایگاه قرار می‌گیرد ،

و همینطور برای رشته تجربی هم از اهمیت کمی برخوردار نیست و درصد بالای این درس قطعا نتیجه را تا حد زیادی تغییر می‌دهد .

دانش فیزیک

قطعا فیزیک درس آسان و دلنشینی نیست و این برای رقم قابل توجهی از افراد صدق می‌کند ، اما کسانی هم هستند که فیزیک جزئی از زندگیشان محسوب میشود و برای اثبات فرمول های جدید ،شب و روز برایشان معنایی ندارد که زیاد با این گروه کار نداریم چون کارشان را به خوبی بلدند.

روی صحبتم با کسانیست که فیزیک برایشان کابوس دردناکی است که دیر یا زود در واقعیت با آن رو به رو می‌شوند. در صورتی که اصلا این طور نیست.

کلمه سخت اصلا انتخاب مناسبی برای این درس گرامی نیست!

چون اصولا درس خواندن سخت ترین کار بعد از کار در معدن محسوب می شود. پس طبیعی است زیر مجموعه های پیچیده‌ای هم مثل زیست ، فیزیک ،شیمی ، اقتصاد و….داشته باشد که هر کدام شیرینی خودشان را هم دارند ، برنامه ریزی در درس خواندن کمک زیادی به عبور از این راه سخت می کند.

اما این راهیست که باید رفت . برنامه‌ایست که در هدف آگاهی بیشتر طراحی شده،پس قطعا چیز بزرگ و جدیدی  هم به شمار می‌ آید پس باید انجامش داد اما از راهی که بی نقص و حرفه‌ای باشد.

سالیان طولانی این درس متقاضیان زیادی را مغلوب کرده و گاهی کار تا جای صرف نظر کردن از امتیاز این درس پیش رفته است،حالا به هر دلیلی ؛

که مایلم چندین مورد آن را بیان کنم :

  1. مغایرت آموزه ها با سئوالات آزمون
  2. جدی نگرفتن این درس از ابتدای شروع تدریس
  3. تفاوت تدریس کلاس های خصوصی و مدرسه
  4. کیفیت نامناسب اطلاعات از پایه
  5. درس دادن در حد سئوالات مدرسه و شیوه قدیمی بیان آموزشات

میدانم قبول دارید موارد نام برده حداقل 75 درصد شرایط افراد را شامل می شود که اصلا رقم کمی نیست ، پس راه حل چیست ؟

یاد گیری قلق هر درس ؛

 

درس فیزیک درسی تخصصی است و قطعا نیاز به آموزشات خاص و حرفه‌ای دارد، آموزشی که اگر از پایه شروع شود که چه بهتر ،اما اگر کار به سال های آخر هم کشید بتواند همه جانبه عمل کند، سیستمی که بداند این درس بدون مکملش یعنی ریاضی پیش نمیرود. آموزه ها باید اصولی باشد ، نباید این حس را به دانش آموز بدهد که هزاران فرمول وجود دارد که هر کدام اثبات های پیچیده تر از دیگری دارد و فرد را در مردابی از اعداد و ارقام و نماد خفه کند.

فیزیک

 

و اما راه حل اصلی :

سیستم باشگاه اومند در این زمینه  کاملا حرفه‌ای و با متدهای جدید روز دنیا شکل واقعی فیزیک و سایر دروس را به نمایش میکشد و کاملا میتوانی ببینی مشکل از توانایی یا سطح هوش تو نیست ،تو فقط آموزش مخصوص خودت را نیاز داری .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.