مقالات

فن بیان چیست و چه مزیتی دارد؟ 

اگر مشکلی دیگه ای داشتید لطفا اعلام کنید

دوره های فن بیان کودک، درست زمانی نقش خودشان را نشان می دهند که از کودک خواسته می شود برای صحبت کردن در مقابل جمعی بیایند و در این شرایط است که احساس ترس به آنها دست می دهد. این موضوع کم و بیش در همه کودکان به نوعی رایج است. تجربیات نشان می دهد که تنها تعداد کمی از کودکان می توانند به راحتی با چنین وضعیتی روبرو شوند. پس ضرورت یادگیری این مهارت مشخص است، اما آیا تنها فایده آن در مهارت سخنوری کودک جمع شده است!؟

دنیای فن بیان چگونه است؟! 🌠

به طور کلی می توان گفت فن بیان مهارتی است که برای برقراری ارتباط با دیگران از آن استفاده می کنیم. در واقع، ما این مهارت را در سال های اول زندگی شکل می دهیم. در سنین پایین اکثر کودکان بهتر می توانند اصول اولیه این موضوع را یاد بگیرند. گاهی اوقات دلیلی وجود دارد که کودک مشکل گفتاری دارد، اما در بسیار از مواقع هم پشت این موضوع دلیل خاصی وجود ندارد. به عنوان مثال، یک کودک ممکن است به دلیل مشکل شنوایی یا به دلیل اختلال رشدی؛ در صحبت کردن تاخیر داشته باشد و یا اگر می تواند به خوبی صحبت کند، نمی تواند به راحتی «نه» بگوید و از حق خودش دفاع کند، در اجتماع حضور پیدا کند، اضهار نظر کند و… . مهم است به عنوان یک والد‌ دلسوز، روند رشد گفتار و زبان فرزندتان را دنبال کنید.  یک کودک می تواند با شرکت در کلاس فن بیان کودکان، بر بسیاری از مشکلات گفتاری و زبانی اش غلبه کند. هرچه شما زودتر به این نتیجه برسید، بازدهی مثبت بیشتری را از فرزندتان شاهد خواهید بود.

مزیت کلاس فن بیان

مزیت های بنفش کلاس های فن بیان کودک 💜

هر کلاسی چند مزیت انگشت شمار دارد، اما کلاس های فن بیان صفر تا صدشان مزیت است. این کلاس ها، هم بعد اجتماعی و هم بعد فردی کودک را بنفش می کند؛ پس اینکه فکر کنید تنها برای عزت نفس کودکان مهم است سخت در اشتباهید! در ادامه به این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

به بهبود عملکرد تحصیلی کمک می کند

به شکل کلی، مهارتی که کودک شما از طریق کلاس‌های آنلاین فن بیان به دست می‌آورد، طبیعتاً زمینه‌های مختلفی از زندگی­اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در اکثر مدارس، کودکانی که فن بیان قوی تری را دارند از لحاظ درسی هم جایگاه برتری را تجربه می کنند. زیرا مثل آب خوردن می توانند مفاهیم و دانسته هایشان را انتقال دهند. پس اگر فرزند شما هم فن بیان قوی داشته باشد، در آینده تحصیلی اش کمتر با مشکل مواجه خواهد شد. از سوی دیگر، دانش آموزان در طول زندگی تحصیلی خود با سوالات و تفکرات انتقادی متفاوتی مواجه خواهند شد. در موقعیت، تسلط بر تفکر تحلیلی و پژوهشی که آنها در دوره‌های فن بیان آموخته‌اند، به آنها کمک می‌کند تا از پس آنها بر بیایند. 

به بهبود مهارت گوش دادن آنها کمک می کند

این دوره ها به کودکان کمک می کند تا در آینده شنوندگان بهتری شوند. دلیل این امر این است که در چنین کلاس هایی در معرض نظرات مختلفی قرار می گیرند. این امر باعث می شود که توجه بیشتری نسبت به موضوع مورد بحث داشته باشند. علاوه بر این، وقتی یاد می‌گیرند با افرادی که نظرات متفاوتی دارند ارتباط برقرار کنند، اطلاعات متفاوتی کسب می‌کنند و با دیدگاهای جدید آشنا می شوند. در مرحله آخر، این موضوع بیشتر به آنها کمک می کند تا رابطه خوبی را با خانواده و دوستان داشته باشند و ترس از اجتماع را فراموش کنند. 

توانایی ابراز عقاید و تأثیرگذاری بر دیگران را توسعه خواهند داد

بهترین دوره های فن بیان برای کودکان، به آنها کمک می کنند تا اعتماد به نفس خودشان را تقویت کنند.  با افزایش اعتماد به نفس، آنها هرگز از بیان دیدگاه یا نظر خود نمی ترسند. علاوه بر این، آنها به راحتی می توانند بر دیگران تأثیر بگذارند، زیرا با اطمینان و به طور قاطع صحبت می کنند. وقتی فرزند شما در هر فعالیت سخت یا پیچیده ای شرکت می کند، اعتماد به نفس زیادی در درون او ایجاد می شود، که با کسب تجربه به مرور متوجه می شود که می تواند راحت راجع به آن ایده پردازی و صحبت کند که این کار خلاقیت او را هم، به طور هم زمان پرورش می دهد.

در همین خصوص، به شما پیشنهاد می کنم مقاله، آیا فن بیان کودکان همان شیرین زبانی است را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از این موضوع برسید.

فن بیان کودک

بنابراین، 

اگر می خواهید فرزندتان از تمام موفقیت های زندگی اش لذت ببرد، و این نقاب خجالتی بودن را کنار بگذارد، به آنها اجازه دهید تا مهارت های فن بیانشان را از طریق کلاس های کاربردی توسعه دهند. در همین راستا، می توانید از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات تیم اومند بهره مند شوید.

با اومند بی رقیب باشید.💫