مقالات

کنکور انسانی و رشد تعداد شرکت کنندگان آن…به راستی چرا؟؟

رشته انسانی

امروز اومدم مسئله ی بسیار مهم و مطرح در مورد کنکور انسانی صحبت کنم. چگونه برای کنکور انسانی برنامه ریزی کنیم و به چه علت هرساله تعداد داوطلبان این رشته در جدول آمار سازمان سنجش رویه ی صعودی شرکت کنندگان کنکور انسانی رو پیش میگیرد.
رشته انسانی رشته ای ترکیبی از حفظیات و مسائل و استدلال میباشد و موفقیت در این رشته نیازمند تلاش، کوشش میباشد و لازمه ی همه ی اینها ذهنی آزاد برای پذیرا شدن تمام مسائل میباشد.
در چند سال اخیر میزان داوطلبان کنکور انسانی بیشتر و بیشتر شده است.
یکی از علت های بسیار مهم افزایش شرکت کنندگان کنکور انسانی، موقعیت شغلی بسیار خوب و گستردگی رشته های رشته انسانی میباشد‌.

در نیمه دهه هشتاد تعداد داوطلبان کنکور افت کرده بود که از نیمه دهه نود دوباره صعودی شد. البته این روند با شروع ویروس کرونا در کشور متوقف شد اما با عادی شدن أوضاع دوباره روند صعودی خودش را در پیش گرفته است. علت این اتفاق چیست؟

علت این اتفاق خالی ماندن ظرفیتی است که در دهه قبل ایجاد شده بود و بسیار دیده شده که با درصدهای پایین‌تر همچنان می‌توان دانشگاه‌های خوبی را قبول شد. آنچه در این مدت اتفاق افتاده است کاهش روند شرکت در رشته ریاضی و افزایش چشمگیر داوطلبان در رشته علوم انسانی است که میانه دهه نود اتفاق افتاده است. تعداد علاقه‌مندان به رشته‌های هنر و زبان نیز در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

رشته انسانی رشته ای ترکیبی از حفظیات و مسائل و استدلال میباشد و موفقیت در این رشته نیازمند تلاش، کوشش میباشد و لازمه ی همه ی اینها ذهنی آزاد برای پذیرا شدن تمام مسائل میباشد. یکی از علت های بسیار مهم افزایش شرکت کنندگان کنکور انسانی، موقعیت شغلی بسیار خوب و گستردگی رشته های رشته انسانی میباشد‌. در رشته انسانی قبولی و گرفتن مدرک بسیار راحت‌تر از رشته‌های دیگر است بخاطر همین خیلی از افرادی که فقط به دنبال مدرک گرفتن هستند وارد این رشته می‌شوند.

امروزه رشته انسانی محبوبیت خاصی بین دانش آموزان رشته انسانی پیدا کرده است و سِیل عظیمی از دانش آموزان به سوی این رشته آمده اند.
امروزه رشته هایی همچون وکالت بازار بسیار خوبی دارند و جا پای خود را حسابی سفت کرده اند. بسیاری از مردم برای کوچک ترین مسئله حقوقی به سراغ وکیلی کار کشته میروند تا وکیل مشاوره ای جهت حل مشکل آنها ارائه دهد.
شغل مدیریت بازرگانی نیز از دیگر رشته های خوب و پر در امد رشته انسانی میباشد که بسیاری در این راه در آمد بسیار خوبی کسب کرده اند.
همیشه در میان تمام رشته ها، رشته تجربی جزو محبوب ترین رشته ها بوده و است و همیشه طرفداران خود را داشته است، کسانی که به عشق پزشکی و داروسازی و دندونپزشکی وارد این رشته میشوند و رویا پردازی آینده ای روشن را برای خود میکنند و با پشتکار خود در این مسیر پر از سختی و خستگی های متعدد موفق میشوند.
بسیاری از دانش آموزان نیز به عشق رشته ی وکالت و وکیل شدن وارد رشته انسانی میشوند و خود را در مسیر خط پایان تصور میکنند.

به دلیل هجوم دانش آموزان ب رشته تجربه و سطح بالای کنکور، کار کنکوری ها کمی سخت تر از پیش خواهد شد. موفقیت در این راه و کنار زدن رقبا نیازمند مطالعه ای هدفمند،با برنامه ریزی کنکوری میباشد.
کنکوری ها باید برنامه متناسب با رشته خود را از مشاورین و اساتید خبره و ماهر در این مسیر دریافت و طبق آن پیش بروند.

رشته انسانی همانند رشته تجربی رشته پر متقاضی و حساسی است که داوطلبان زیادی دارد و رقابت در این رشته بسیار سخت و حساس میباشد. به همین علت انتخاب مشاور و آگاهی همه جانبه او به تمامی مسائل کنکور در رشته مربوطه بسیار مهم و حائز اهمیت است.

هنگام درس خواندن باید مطالب مهم، نکات مهم را یادداشت برداری کنید در واقع خلاصه نویسی انجام دهید تا در دو ماه باقی مانده به آن خلاصه نویسی ها رجوع کنید و در مدت زمان کمی هر درس را ببندید و در واقع جمع بندی کنید.
پس از خواندن هر درس تست های دروس مربوطه را بزنید.
تست زنی یکی از مهم ترین مسائل است.
خیلی از بچه ها وقتی شروع به تست زنی میکنند ممکن است مدت طولانی را صرف یک سوال کنند یا به آرامی و بدون استرس پیش بروند و در آخر از نتیجه راضی باشند.
به دست آوردن و رسیدن به این هدف ها پروسه زمان بر و تخصصی است که علاوه بر تلاش و پشتکار دانش آموز نیازمند به برنامه ریزی صحیح و پشتیبانی یک مشاور همراه و هم پا میباشد.

 

رشته انسانی

 

تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین بسیار برجسته در زمینه های مختلف درسی و آموزشی میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
آینده ای روشن برای تو است اگر بخواهی

بنفش باشید💜