مقالات

نقش والدین در یادگیری فن بیان کودک

سرمایه گذاری بر هوش و ذهن کودک

نوع حرف زدن و گفتار زمینه ساز موفقیت ها و موقعیت های خوب آینده بچه ها میباشد پس بهتر است از همان ابتدا و در دوران کودکی بر روی فن بیان کودکان کار کنیم و با سرمایه گذاری بر هوش و ذهن کودک آینده ای زیبا به آنها تقدیم کنیم.
برای تقویت فن بیان کودکان والدین نقش بسیار مهم و اساسی دارند.

اهمیت فن بیان برای کودکان

ارتباطات سنگ بنای هر جامعه‌ای است. این ما را قادر می سازد جهش ایجاد کنیم، بر تصمیمات تأثیر بگذاریم و الهام بخش تغییر باشیم. یکی از مهم ترین و مخوف ترین مهارت‌ها مهارت فن بیان است. صحبت کردن در جمع مهارتی است که اغلب نادیده گرفته می شود، اما با این وجود یک مهارت مهم است.

صحبت کردن در جمع به رشد کودک شما در زمینه های زیر کمک می کند:

  1. بهبود مهارت های ارتباطی و بیانی
  2. قدرت مجاب‌سازی
  3. غلبه بر ترس های پنهان
  4. افزایش اعتماد به نفس
  5. تفکر انتقادی
  6. مهارت های رهبری
  7. مهارت های یادگیری سازگاری و باز بودن در برابر بازخورد

همه این مهارت‌ها ارزشمندتر می‌شوند و بچه‌ها را برای آینده آماده می‌کنند. شما والدین با حضور آن‌ها در دوره فن بیان برای کودکان می‌توانید این توانایی ارزشمند را تقویت کنید.

نقش والدین در تقویت فن بیان کودک

برای مثال خدمتتون عرض کنم که وقتی شما در منزل با کودک صحبت میکنید و به حرف های او گوش میدهید و مکالمه ای بین شما صورت میگیرد این خودش یک قدم مثبت برای یادگیری کلمات در کودکتان میباشد.
وقتی شما با کودک تلفظ صحیح انواع رنگ ها، وسایل خانه، انواع اسم ها را کار کنید خود به خود دایره لغات و کلمات بچه ها گسترده میشود و میتوانند به راحتی رنگ ها و وسایل مختلف را از هم تفکیک کنند و زمانی که شما از او سوال میپرسید به راحتی جوابتان را میدهند و این کار باعث تقویت فن بیان کودک و به دنبال آن باعث تقویت حافظه و بالا رفتن اعتماد به نفس کودک میان هم سن و سالان او میشود.

سرمایه گذاری بر هوش و ذهن کودک

میدونستین که کودکانی که از فن بیان بالایی برخوردار هستند در آینده روابط اجتماعی بهتر و اعتماد بنفس بالاتری دارند و درصد موفقیت آنها نسب به دیگر افراد افزایش پیدا میکند؟
تقویت فن بیان کودک استرس های ناشی از عدم اعتماد به نفس را در کودک ریشه کن میکند و این بسیار بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا استرس عامل بیماری و زمینه ی انواع ترس ها و زمینه ساز افسردگی و انزوا میباشد که با تقویت بر روی اعتماد بنفس تا حد زیادی استرس های بیهوده دفع میشوند.

راه هایی برای تقویت مهارت های گفتاری عمومی در کودکان

سخنرانی در جمع برای هر کسی، چه رسد به بچه ها، می تواند یک کار دلهره آور باشد. اما با ابزارها و تکنیک های مناسب، می توانید به کودک خود کمک کنید تا هنگام صحبت در جمع احساس اعتماد به نفس داشته باشد. در اینجا هفت راه برای آموزش سخنرانی در جمع به کودکان آورده شده است.

اصول آموزش: هدف از سخنرانی عمومی برقراری ارتباط با مخاطب است. به کودک خود در یادگیری اصول سخنرانی در جمع کمک کنید، مانند نحوه معرفی خود، برقراری تماس چشمی و استفاده موثر از زبان بدن.

بیشتر بشنوید: نحوه پاسخ دادن شما به بچه ها هنگام صحبت کردن یک جزء حیاتی است. وقتی آنچه را که روی آن کار می‌کنید را مشخص و با فرزندانتان ارتباط چشمی برقرار می‌کنید، به آنها نشان می‌دهید که آنچه می‌گویند اهمیت دارد و مورد احترام است. با نشان دادن توانایی خود در گوش دادن، می‌توانید به فرزندان خود نیز یاد دهید که چگونه این کار را انجام دهند.

ایفای نقش: نقش آفرینی کودکان در سناریوهای مختلف یکی از بهترین راهبردها برای کمک به آنها برای احساس راحتی بیشتر در سخنرانی عمومی است. آنها را مجبور کنید طوری رفتار کنند که گویی در حال ارائه یک سخنرانی یا سخنرانی در مدرسه هستند. این به آنها کمک می کند تا به صحبت در جمع عادت کنند و آنها را برای هر موقعیتی که ممکن است پیش بیاید آماده می کند.

قصه گویی: خواندن برای فرزندتان می تواند به او کمک کند تا کلمات جدید را یاد بگیرد و دایره لغات خود را بیشتر از صحبت کردن با آنها تقویت کند.

تقویت مثبت و بازخورد: کودکان به طور موثر به تقویت مثبت پاسخ می دهند. یک دست زدن ساده به پشت یا کلمات تشویقی مانند “من به شما افتخار می کنم” می تواند کمک زیادی به آنها کند و از طرف دیگر بازخورد به آنها کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و آنها احساس اهمیت می کنند زیرا شما آنها را مورد خطاب قرار می دهید.

کلاس های آنلاین: کلاس‌ های فن بیان برای کودکان اغلب آموزش سخنرانی عمومی را به عنوان بخشی از برنامه درسی خود ارائه می دهند. این می تواند راهی عالی برای کودکان باشد تا مهارت های ارتباطی خود را در یک محیط امن و حمایتی تمرین کنند.پس والدین گرامی فن بیان کودک را دست کم نگیرید که در تمام زمینه ها یار و یاور کودک شما خواهد بود و به شدت در آینده او تاثیر گذار است.

دوره فن بیان کودک

دوره فن بیان کودک در باشگاه اومند به صورت کاملاً تخصصی با اساتیدی برجسته در این زمینه در سامانه تخصصی باشگاه اومند در ضفحه کاربری شخصی هر کاربر به صورت آنلاین برگزار میگردد.
کلاس های آنلاین فن بیان یک مزیت بسیار مثبتی که دارند میدونید چیه؟
این است که دردسر و خطرات رفت آمد کلاس های حضوری را ندارد و شما در هر لحظه و هرکجا که باشید با یک گوشی به صورت آنلاین میتوانید در کلاس های فن بیان کودک در باشگاه اومند شرکت کنید و والدین نیز دورادور بر کلاس نظارت داشته باشند و علاوه بر آن کودک در محیط منزل فن بیانش را در کلاس آنلاین تقویت میکند و معلم میتواند با بهره گیری از وسایل هر کودک به او آموزش های لازم را بدهد.
یکی از مزیت های کلاس های فن بیان کودک در باشگاه اومند کاربر محور بودن کلاس ها میباشد که باشگاه اومند را از دیگر مراکز آموزشی متمایز کرده است.

حالا کاربر محور بودن یعنی چه؟

کلاس های کاربر محور به این صورت میباشند که
دانش آموز محور اصلی کلاس میباشد و هدف اصلی دانش آموز میباشد.
در این نوع کلاس ها دانش آموز هرچقدر که بخواهد از معلم سوال میپرسد و قطعا پاسخ سوالاتش را خواهد گرفت.
از دیگر مزیت های کلاس های فن بیان کودک در باشگاه اومند
تعداد کم کاربران و محدود بودن نفرات میباشد.
کلاس های فن بیان به سه صورت برگزار میشود.
خصوصی که یک نفر در کلاس است.
نیمه خصوصی که دو الی پنج نفر در کلاس است.
عمومی که پنج الی ده نفر در کلاس است.
همانطور که خودتان مشاهده میکنید، نهایت تعداد نفرات موجود در کلاس ها ۱۰ نفر میباشد و ما هیچ کلاسی رو نداریم که بالای ده نفر جمعیت داشته باشد به این علت که میخواهیم شعار کاربر محور بودن کلاس هارا به حقیقت تبدیل کنیم و بچها بتوانند در کلاس آزادی عمل داشته و سوالات خودشان را بپرسند و ابهاماتشان را برطرف کنند.
با تقویت فن بیان کودک و سرمایه گذاری بر هوش و ذهن کودک در دوره های فن بیان در باشگاه اومند، باعث رشد فکری کودک خود شوید و عدم اعتماد بنفس و ترس را از درون او بیرون کنید و از ریشه و اساس کودک خود را تقویت کنید.
با این کار آینده ای زیبا و روشن در اختیار فرزند شماست‌.

سرمایه گذاری بر هوش و ذهن کودک

تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
یه آرزو کن❤️
بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *