مقالات

سخت ترین مباحث آموزش زبان فرانسه

مباحث زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از پرطرفدارترین و شیرین ترین زبان های روز دنیاس که بسیاری از مردم جهان به این زبان مسلط هستند. و اما سخت ترین مباحث زبان فرانسه کدام مباحث است.
زبان فرانسه، زبان بسیار شیرینی است که بر خلاف باور عموم مردم یادگیری آن سخت نیست و با کمی دقت به راحتی میتوانید زبان فرانسه را بیاموزید.
اگر به این زبان علاقه دارید پیشنهاد میکنم که هرچه سریع تر شروع ب یادگیری و خواندن مطالب فوق کنید.
زبان فرانسه بعد از زبان انگلیسی و آلمانی جزو پرکاربرد ترین زبانهاست. یکی از زیباترین موسیقی ها به زبان فرانسوی است.
وقتی میخواهید زبان فرانسه را شروع کنید ابتدا باید تمام الفبای فرانسه را بیاموزید، نوع تلفظ، خواندن و…‌‌
شاید یکی از پر چالش ترین و سخت ترین مباحث زبان فرانسه، قسمت گرامر آن باشد.
در زبان فرانسه آنچه میگوییم و آنچه مینویسیم باهم متفاوت است. اما در زبان اسپانیایی اینگونه نیست و همونطور که مینویسیم همانگونه هم تلفظ میکنیم.
در زبان فرانسه باید دقت کنید به نوع خواندن کلمات، با کوچک ترین جا به جایی معنی و مفهوم جمله به کل بهم میریزد و جلمه شما سردرگم میشود.
زبان فرانسه سخت نیست اما به دقت و مکالمه روزمزه و طولانی احتیاج دارد تا شما بتوانید یک فرانسوی زبان ماهر شوید.

در اولین مرحله گرامر خودتان را قوی کنید.

جمله سازی خود را قوی کنید
روی تلفط کلمات کار کنید تا به اشتباع دچار نشوید.
برای یادگیری سریعتر و راحت تر شدن کار شما خیلی بنفعتان است که افعال پر کاربرد را یاد بگیرید، آنها را به خاطر بسپارید و از آنها در مکالمات خود استفاده کنید
وقتی افعال پر کاربرد را یاد گرفتید این نکته را یادتان باشد که باید نحوه صحیح تلفضشان را نیز یاد بگیرید و اشتباه نخوانید.
مکالمه با افراد فرانسوی زبان به شما در این راه کمک به سزایی میکند.
در استفاده جملات منفی و مثبت استادانه عمل کنید: از جمله های مثبت و منفی به جا و درست استفاده کنید. شما ممکن است در حالت عادی ساختارها را خیلی خوب متوجه شوید، اما مهم این است که بتوانید آن ها را در گفتار صحیح و روان به کار ببرید. برای رسیدن به این هدف باید بارها و بارها تکرار کنید.
روزانه تعدادی واژه مهم را برای برقراری ارتباط یاد بگیرید: غذا، مسافرت، خانواده، آب و هوا، شغل و سرگرمی ها. این ها از پرکاربرتربن موضوعاتی هستند که به طور روزانه به کاربرده می شوند.

برای یادگیری بهتر میتوانید از کتاب هایی که به زبان فرانسوی هستند استفاده کنید مانند Le Petit Prince (شازده کوچولو)
کتاب های داستان فرانسوی که برای افراد مبتدی طراحی شده اند در یادگیری سریع زبان فرانسه بسیار موثر هستند.
و حتی کتاب تن تن: داستان حول یک خبرنگار جوان به نام تن تن می چرخد که با کمک سگ معتمدش، اسنویی، ماجراجویی هایی را برای کشف معماهای جنایی آغاز می کند. نقاشی های فوق العاده، شوخ طبعی و تفسیرهای سیاسی-اجتماعی باعث می شود از نظر بصری جذاب و سرگرم کننده باشد. این کمیک ها برای کسانی که زبان فرانسه را در سطح مبتدی یا متوسط یاد می گیرند بسیار مفید است.

مشکلات زبان فرانسه در جنسیت دستوری

LE GENRE GRAMATICAL، جنسیت دستوری، چیز عجیبی است. هرچند قوانین و دستورالعمل هایی وجود دارد.

اما هیچ راهی واقعی برای نادیده گرفتن کامل تکالیف وجود ندارد.

برای مثال، باید بدانید که une table، یک میز، زنانه است، در حالی کهun bureau ، یک میز، مردانه است.

یا اینکه می گوییمune plage ، یک ساحل، اماun nuage ، یک ابر است.

اینها چیزهایی هستند که ممکن است یادگیری آنها در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما با تمرین بهتر خواهید شد. همانطور که به مکالمات طبیعی و روزمره فرانسوی گوش می دهید یا فیلم های فرانسوی و غیره را تماشا می کنید، به سادگی برای شما طبیعی تر می شود.

بخش واقعا سخت این است:

الف) وقتی فرانسوی زبانان بومی خود مرتکب اشتباه می شوند

une espèce، یک گونه یا «نوعی از». زنانه است.

Avec l’addition، la serveuse nous a apporté une espèce de cocktail étrange.

با قبض، پیشخدمت نوعی کوکتل عجیب و غریب برای ما آورد.

ب) هنگامی که کلمات در گفتار رایج به خوبی استفاده نمی شوند:

Une sphère a sphere  Une planispère a planisphere // (نقشه جهان)

ج) زمانی که قوانین عجیب و غریب هستند.

چند کلمه فرانسوی هستند بین مفرد مذکر و جمع مؤنث خود تغییر جنسیت می دهند!

یک ارگ، Un orgue، در استفاده جمع، مونث می شود. مثال: Des grandes orgues، ارگ بزرگ کلیسا.

عشق، L’amour، (مردانه) ، عشق بزرگ، Le grand amour

اتفاقاً همه اینها کلمات شاعرانه‌ای هستند، بنابراین ما از آنها به طور گسترده استفاده نمی کنیم. یعنی ممکن است مهارتتان را از دست بدهید.

حرف  “R” –

 هر کسی که سعی کرده است هر کلمه فرانسوی را با حرف “R” در هر جایی از کلمه تلفظ کند، دقیقاً می داند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم. این حرف آفت وجود ماست. بسیاری از ما روی لهجه فرانسوی خود سخت کار می کنیم تا به محض اینکه سعی می کنیم ” grue” یا ” draps” را تلفظ کنیم، به عنوان خارجی شناخته می شویم.

چه چیزی در مورد این صدا باعث می شود که تسلط بر آن برای ما بسیار دشوار باشد؟ خب برای شروع تمرین مجدد عضلات صورت شما زمان می برد که اکثر ما حوصله انجام آن را نداریم. این حرف به تنهایی برای خود صحبت می کند و صادقانه می تواند یک مقاله کامل را در مورد خودش اختصاص دهد، اما در حال حاضر قطعاً در لیست سخت‌ترین‌ها قرار دارد

غول حروف بی صدا در زبان فرانسه ‼️

 در ابتدای آموزش زبان فرانسه شما حتما با غول حروف بی صدا آشنا می شوید. تلفظ این حروف برای ما فارسی زبانان بسیار مشکل است زیرا حروف بی صدا در زبان فرانسه شباهت زیادی به هم دارند و تلفظشان نیز به هم شبیه است.

وقتی با این غول بزرگ رو به رو می شوید هرگز نترسید و پا پس نکشید. شاید در نگاه اول سرسخت و شکست ناپذیر به نظر برسد، اما رفته رفته می بینید که چگونه زیبایی آن در دلتان می نشیند و مثل داستان دیو و دلبر در انتها از این غول بزرگ، تنها زیبایی در دلتان به جا می ماند! در واقع این حروف بخش مهمی از خوش آوایی این زبان عشق را بر عهده دارند. ابزارهایی که شما برای شکست دادن این غول به ظاهر وحشتناک باید به کار بگیرید، تکنیک های ساده ای است که در ادامه به آنها می پردازیم.

همانطور که می دانید بحث آموزش زبان فرانسوی را به طور کلی می توان به آموزش خوداگاه و ناخوداگاه تقسیم بندی کرد. از اهمیت بخش خودآگاه که نمی توان غافل شد، اما در اینجا می خواهیم به اهمیت آموزش ناخوداگاه بپردازیم. این آموزش از طریق تماشای فیلم و سریال، گوش دادن به موسیقی و پادکست،تماشای اخبار و… صورت می گیرد. می توان گفت این آموزش ناخوداگاه بعد از شرکت در کلاس ها، می تواند به عنوان مکملی برای تلفظ بهتر حروف فرانسوی باشد. 🌠

برای یادگیری هر زبانی سختی وجود دارد اما با داشتن انگیزه، علاقه، مطالعه سخت ترین مباحث زبان فرانسه هم آسان و شیرین است و به نتیجه مطلبوب و دلخواهتان خواهید رسید. از هر فرصتی برای صحبت کردن به زبان فرانسوی استفاده کنید تا تمامی کلمات ملکه ی ذهنتان شود.
داشتن معلمی آگاه که به زبان فرانسه مسلط باشد، به تمام قواعد و گرامر و نحوه صحیح تلفظ و اصطلاحات کمک خیلی خوبی در یادگیری شما میکند‌. یادگیری خودآموز خوب است اما ممکن است شما را دچار خطا کند پس راهنمایی از اهلش خیلی بهتر است.
در اومند کلاس ها طوری طراحی شدند که استاد و دانش آموز به راحتی بتوانند از محیط کلاس لذت ببرند و از مطالب در دسترس به خوبی استفاده کنند. برنامه ریزی و تدریس زبان فرانسه اساتید به گونه ای است که در کمترین زمان ممکن شما زبان فرانسه را فرا میگیرید و یک فرانسوی زبان اصل خواهید شد.

مباحث زبان فرانسه


با استمرار
تلاش
خواندن مداوم
مکالمه روزمره
همه چیز شدنیه..

ممنون که تا به اینجای مطلب همراه ما بودین امیدوارم مفید باشه واستون.
برای یادگیری بهتر زبان فرانسه به استادی مسلط و خبره نیازمندین، اساتید تیم اومند به خوبی میتوانند شما را در این زمینه پرورش دهند
دپارتمان اومند یکی از کاملترین، بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید.
آسمان دلت بنفش و پاینده باشد
موفق باشی اومندی عزیز
بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *