مقالات

زبان ترکی استانبولی در سفر

زبان ترکی استانبولی در سفر

دلایل زیادی برای آموزش زبان ترکی استانبولی وجود دارد؛ از تشابه فرهنگی، مذهبی گرفته تا جبر جغرافیایی نزدیک ما با این کشور. به همین دلایل است که میزان علاقه ما به مهاجرت و سفر به این مقصد بسیار زیاد است. همه این موارد در کنار هم جمع شده اند و مجموعه ای را تشکیل دادند که باعث شده، یادگیری این زبان را برای ما ضروری سازد.🌠

زبان ترکی استانبولی

چگونه به زبان ترکی استانبولی مسلط شوم؟

در واقع، قانونی وجود دارد که ما برای شروع هر کاری به متخصصی در همان زمینه احتیاج داریم؛ همان طور که برای سفر به راهنمای تور نیاز داریم 😁 یادگیری این زبان هم از این قانون پیروی می کند. اما سوال اینجاست که از کجا و چطور شروع کنیم؟ اصلا بهترین گزینه برای یادگیری سریع چیست؟ اگر بخواهیم با دیدگاهی باز و همه جانبه به این موضوع نگاه کنیم، آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی، می تواند جامع ترین و کامل ترین گزینه موجود باشد. با این روش نه تنها یک قدم بلکه ده قدم به آن نزدیک تر می شویم.

 در حقیقت، شاید شما با self study و یا سایر راه ها ‌بتوانید سطح خودتان را تقویت کنید و اطلاعاتتان را مرور کنید؛ اما هیچ گاه تغییر خاصی را در روند پیشرفت خود حس نخواهید کرد! شاید با کلاس های حضوری پیشرفتی حاصل شود، اما این کار با صرف زمان طولانی و پرداخت هزینه های گزاف ممکن می شود.

چرا یادگیری زبان ترکی حائز اهمیت است؟ 

یکی از بزرگترین صادرات فرهنگی ترکیه سریال های تلوزیونی آن است که در بسیاری از کشور ها دنبال کننده دارد. اگر به کمی توجیه جمعیت شناختی نیاز داشته باشید، باید بگویم نزدیک به ۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان وجود دارند که به عنوان زبان اول ترکی صحبت می کنند و چندین میلیون نفر دیگر ترکی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند.  این باعث می شود که این زبان یکی از ۱۵ زبان اول رایج در جهان باشد.

همچنین، ترکیه یک مرکز جغرافیایی و فرهنگی است که در تقاطع اروپای شرقی، آسیای مرکزی و خاورمیانه قرار دارد. بسته به علایق و اهداف شما، که سفر یا مهاجرت می باشد، تسلط روی این زبان می تواند بسیار مهم باشد. در همین راستا، وزارت امور خارجه ایالات متحده، ترکی را یک زبان مهم می داند. به این معنی که این زبان یکی از مهم ترین زبان ها برای یادگیری افراد است، به خصوص برای مهاجرت کاری یا تحصیلی و حتی گردش به عنوان توریست در این کشور بسیار جذاب است زیرا آثار تاریخی و همچنین شهر های مدرن جالبی دارد. پس اینکه شما یادگیری این زبان را با هدف سفر به این کشور انتخاب کرده اید، به نوعی با یک تیر دو نشان زده اید. چون هم تفریح و گردش است و هم در کنار آن زبان جدید و پر کاربردی را یاد می گیرید. البته به شما پیشنهاد می کنم که مقاله، اشتباهات متداول یادگیری زبان ترکی استانبولی را مطالعه نمایید تا در این فرصت بتوانید بهترین ها را یاد بگیرید.

یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی مخصوص سفر💫

برای بسیاری از زبان آموزان ترکی جالب است که چگونه می توانند خودشان را در کلاس هایی مستعد و آماده شرایط سفر کنند. اینکه شما بتوانید تجربه سفرتان را به گونه ای رقم بزنید که ریز به ریز احوالات آن را بفهمید و درک کنید واقعاً هیجان انگیز است. در واقع سفر به ترکیه با توجه به موارد گفته شده شیرین و لذت بخش است، اما این لذت زمانی به اوج خودش می رسد که بتوانید به این زبان صحبت کنید و متوجه صحبت دیگران هم بشوید. فرض کنید بعد از سعی و تلاش های بی وقفه بالاخره موفق شدید موقعیتی را بیابید که به سفر بروید؛ اما متأسفانه زمانی که چیزی از حرف ها و بحث های افرادی که در انجا ساکن هستند درکی ندارید، تمام هزینه و تلاش هایتان بی نتیجه باقی می ماند. در صورتی که شما می توانید با آموزش زبان ترکی استانبولی به راحتی به درک قابل توجهی از این زبان برسید، از همین رو لازم است با یکسری از عومل مهم در این روند آشنا باشید. برای مثال کلاس شما باید با مشخصه های زیر هماهنگی داشته باشد:

  1. کاربرمحور باشد
  2. ظرفیت استاندارد داشته باشد
  3. با محدوده زمانی و مکانی تداخلی نداشته باشد و… . 🌠

حال به این بحث بپردازیم که چطور می توانید خودتان را آماده سفر کنید در صورتی که چیز خاصی از این زبان نمی دانید. در اصل، یکی از مهم ترین مزیت های آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی این است که باتوجه به وقتی که دارید می توانید در کمترین زمان ممکن به یادگیری آن بپردازید. زمانی که شما قصد سفر دارید، و هم زمان در کلاس های آنلاین شرکت می کنید به طور بهینه از وقت و انرژی خود استفاده می کنید. البته اینکه کلاس شما کاربرمحور باشد بسیار ارزشمند است. یعنی باتوجه به خواسته شما که سفر است، کلاس پیش می رود و باتوجه به همین انگیزه، همه چیز حول محور خواسته شما می چرخد. از کلمات برجسته و کاربردی تا مکالمات مهم.

زبان ترکی استانبولی

نتیجه یادگیری زبان ترکی استانبولی برای سفر

برای اینکه آماده سفر باشید، لازم است با آرامش خاطر این زبان را یاد بگیرید تا بتوانید به راحتی در طی سفر صحبت کنید و بیشتر لذت ببرید. پس با انتخاب صحیح، باتوجه به هدفتان این کار را انجام دهید. تیم اومند با برگزاری کلاس های کاربرمحور با ظرفیت های استاندارد منتظر است که شما را برای سفری هیجان انگیز آماده کند تا هیچ گونه مانعی در فهمیدن و درک کردن زبان ترکی نداشته باشید. برای اومندی شدن می توانید از طریق این قسمت و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید. اومند سفر بنفشی را برایتان آرزومند است. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *