مقالات

آموزش زبان انگلیسی به کودک چگونه دنبال می شود؟

روش آموزش زبان کودک

بهترین زمان یادگیری زبان از سنین ۳ تا ۵ سال میباشد. در این سن کودک میبیند، میشنود و دوست دارد که ارتباط برقرار کند به همین علت یکی از سنین طلایی یادگیری زبان میباشد‌. و با بکارگیری روش های آموزش زبان مناسب میتوانید نتایج خوبی بگیرید.
کودکان وقتی در حال تفریح هستند به طور طبیعی یاد می‌گیرند. فلش کارت شیوه‌ی بسیار خوبی برای آموزش و تکرار کلمات است و بازی‌های بی‌شمار و متنوعی وجود دارد که شما می‌توانید با فلش کارت انجام دهید.

اختصاص ساعتی از روز به زبان انگلیسی

در ابتدا توصیه می‌شود، یک یا دو ساعت از روز را به زبان انگلیسی اختصاص دهید. این زمان می‌تواند صبح زود باشد و یا زمانی که از سرکار برمی‌گردید. این‌که چه ساعتی از روز را به این کار اختصاص می‌دهید، اهمیتی ندارد. تنها نکته حائز اهمیت آن است که حداقل روزی یک ساعت را به طور مداوم به آموزش زبان اختصاص دهید. فراموش نکنید که جلسات کوتاه و مکرر نسبت به جلسات طولانی هفته‌ای یک بار، بسیار مفیدتر است.

در زمان تصمیم‌گیری برای آموزش موضوعات مختلف، به علایق و شخصیت کودکتان توجه کنید و اجازه دهید او موضوع را انتخاب کند. احتمالا علاقه خواهید داشت تا آموزش را با بعضی از موضوعات زیر شروع کنید:

اعداد (۱ تا ۱۰، ۱۰ تا ۲۰، ۲۰ تا ۱۰۰)روش آموزش زبان کودک
رنگ‌ها
صفات (مثلا بزرگ، کوچک، بلند، شاد، ناراحت، خسته)
اعضای بدن
اسباب‌بازی‌ها
لباس‌ها
حیوانات (مثلا حیوانات خانگی، حیوانات اهلی، حیوانات وحشی)
و
غذا

بازی‌های دیگری هم وجود دارد که شما می‌توانید با کودکتان انجام دهید تا به او کمک کنید که انگلیسی را تمرین کند.

برای اینکه به کودکتان زبان انگلیسی را آموزش دهید میتوانید از DVD های کارتون به زبان اصلی استفاده کنید.در سنین پایین کودکان تمایل زیادی به تماشای کارتون دارند به همین خاطر این روش بسیار موثر میباشد. زمانی که کودک شما کارتون میبیند کلمات به مرور در حافظه اش ذخیره میشود و با نشان دادن حرکات و موضوع کارتون متوجه معنی آن خواهد شد
این روش بسیار موثر است و تا حدودی جوابگو خواهد بود.
یکی دیگر از مناسب ترین روش های آموزش زبان به کودکان شعر خوانی و داستان خوانی میباشد‌
برای کودکتان شعرهای انگلیسی بخوانید داستان بخوانید و با اجرای پانتومیم معنی آن را بهش برسانید تا متوجه شود اما به هیچ وجه وسط مکالمه فارسی صحبت نکنید.
اگر کتاب حیوانات دارید، باهم آن را نگاه کنید، سپس روزی به باغ وحش بروید. نام حیواناتی را که کودکتان یاد گرفته است، از او بپرسید و به حیوانات جدید اشاره کنید. باغ وحش یک مکان عالی برای افزودن صفات و رنگ‌هاست. وقتی به خانه آمدید، او را به کشیدن تصاویر حیواناتی که دیده تشویق کنید و باهم دیگر درباره‌ی آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت کنید.

محیط کلاس زبان را براش فراهم کنید..

کودکان عاشق عروسک‌ها هستند و بازی‌های عروسکی برای مهارت‌های حرکتی عالی هستند. شما می‌توانید با استفاده از بازی با عروسک یا کل بدن یا ایجاد یک تئاتر عروسکی با استفاده از جعبه و عروسک‌های دستی (عروسک‌هایی که با استفاده از دست یا انگشت حرکت می‌کنند) اجرا کنید. عروسک‌های دستی هنگام آواز خواندن نیز بسیار سرگرم کننده‌اند.
قایم باشک یک بازی عالی برای تمرین اعداد است. شما می‌توانید از ۱تا۱۰ شروع کنید و به‌تدریج افزایشش دهید. وقتی کودکتان اعداد را به‌خوبی یاد گرفت، به عقب برگردید(اعداد را برعکس بشمارید).وقتی دنبال کودک خود می‌گردید، یک فرصت خوب برای تکرار کلمات است بدون آنکه تکراری باشد.

کلاس آموزش زبان کودک

زمانی که برای کودکتان میوه میاورید، اسم میوه هارا به صورت انگلیسی به او بگویید پس از اینکه یاد گرفت رنگ میوه ها را نیز به او آموزش دهید.
نکته مهم در آموزش زبان به کودکان این است که نباید کودک را مجبور به حرف زدن کنید. صحبت کردن و یاد گرفتن مقوله ای زمان بر است مخصوصا در مورد کودکان.
به کودکتان زمان دهید تا فرصت تکرار و یادگیری را داشته باشد.
پس از مدتی خودش با ذوق و اشتیاق درس هایی که یادگرفته را برای شما بازگو میکند.
.
آدمی اگر بخواهد پیشرفت کند راه زیاد است با توجه به مطلب بالا پی بردید که برای آموزش زبان به کودکان با روش های آموزش زبان ساده مثل کتاب، میوه و….. میتوانیم شروع کنیم و نتیجه مطلوبی نیز دریافت کنیم‌.
شما به عنوان پدر و مادر در یادگیری زبان کودک بسیار موثر هستید. کودک شما نیاز به محبت و دیده شدن دارد زمانی که برای او وقت بگذارید، به حرف هایش گوش دهید و برای اون جایزه در نظر بگیرید برای یادگیری بهتر و بیشتر ترغیب میشود‌‌.
در کلاس های زبان اومند با ابتدایی ترین چیزها برای آموزش کودکان دست به کار می‌شویم تا به داده های پیشرفته برسیم.
اساتید برجسته اومند محیطی شاد و آموزشی عالی را تقدیم کودکان عزیز شما خواهند کرد‌‌.
زبان کودکانتان را اومندی و بنفش کنید‌.
سفره ی دلتون گرم
بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *