مقالات

چرا از فیزیک کنکور میترسیم؟

روش مطالعه فیزیک کنکور

امیدوارم در این روزهای پایانی و نزدیک به کنکور حالتون عالی و پر انرژی تر از همیشه باشید و قوی پیشروی کنید. امروز اومدم در مورد فیزیک کنکور و روش مطالعه فیزیک کنکور باهاتون صحبت کنم
اینکه چرا خیلی ها از فیزیک کنکور میترسن و از خوندن و تست زدن فیزیک واهمه دارن‌.
کنکوری های عزیز این رو در نظر داشته باشید که یکی از دروس بسیار مهم کنکور در رشته تجربی و ریاضی فیزیک میباشد. درس آسونی نیست ولی درس سختی هم نیست.
شما با کمی تلاش و حرکت رو به جلو میتوانید پله پله پیشرفت کنید و در درس فیزیک تبحر پیدا کنید.
فیزیک همانند ریاضی محاسباتی و نیاز به فرمول و جدول و راه حل دارد اما با این تفاوت که در فیزیک نظام جدید مقدار حفظیات این درس بیشتر هم شده.
اگر فیزیک پایه خودتون رو قوی کنید یادگیری بقیه مراحل برایتان آسان تر میشود‌.

یکی از موثر ترین راه های مقابله با ترس از فیزیک تمرین و تکرار

تمرین و تکرار روش مطالعه فیزیک کنکور است. یعنی شما یک مسئله را حل کنید و پس از تصحیح و ایرادگیری مجددا آن را حل کنید و به تجزیه و تحلیل ادامه بدهید تا زمانی که هم این مسئله و هم مسائل مشابه آن برایتان آسان شود‌‌.
بچها باهاتون رک باشم یکی از دلایل ترس شما ریشه از اعتماد بنفس پایین شما میباشد‌‌. خودتون رو دست کم نگیرید. توانایی هایتان را دست کم نگیرید‌ نگید نمیتونم یاد نمیگیرم نمیشه و فلان و بیسار.
بعضی از دانش آموزان مطلب رو در کلاس توی هوا میقاپن و سریع یاد میگیریند.
بعضی از بچه ها پس از یادگیری در کلاس در خانه تمرین و تکرار انجام میدهند و مطلب را یاد میگیرند‌.
بعضی دیگر از بچها با تمرین و تکرار زیاد تر مطلب را یاد میگیرند.
پس کنکوری های عزیز که همیشه نا امید هستین یاد بگیرید که هیچوقت عجول نباشید و برای خودتون هدف گذاری کنید.
شما اگر روزی یک درصد پیشرفت کنید در طول یک سال میشه ۳۶۵ درصد. اینجاست که میگن قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود
دریای وجودتون رو تماما بزارید واسه سال کنکور و از درس فیزیک نترسید. فیزیک اینقدر شیرینه و اینفدر تکنیک و تاکیک برای یادگیری فیزیک وجود داره که ما در اومند در کنار شما هستیم که مهم ترین سال زندگیتان را واستون بسازیم و در مقابله با ترس و دوری از درس به شما کمک کنیم.
خلاصه نویسی مهم ترین راه حل و جلوگیری از فراموشی شما میشود این کار باعث میشود مطالب در حافظه بلند مدت شما ذخیره شود و هر زمان که احتیاج داشتین به مطالب خلاصه نویسی شده مراجعه کنید وبه خودتان یادآوری کنید‌.
خیلی خیلی مهمه که مسائل را حفظ نکنید بلکه یادبگیرید. زمانی که شما فوت و فن یک مسئله رو یاد میگیرین هر مسئله مشابه اون به شما بدهند شما قابلیت حل اون مسئله رو دارید و این اعتماد بنفس شما را تقویت کرده و از ترس شما کم میکند.
یکی از عامل ترس شما همین حفظ کردن و دل به درس ندادن است. زمانی ک مسئله ای رو حفظ میکنید مسلما مسئله ی مشابه آن را نمیتوانید حل کنید و همین امر باعث ترس شما میشود که ای وای من بلد نیستم من نمیتونم فیزیک بخونم و آتیش به ریشه و تیشه میکشین.
دانش آموزان دوازدهمی که علاوه بر مطالب کنکور باید برای امتحانات نهایی هم آماده شوند هم دچار این استرس و دوگانگی در سال کنکور میشوند. اگر برنامه ریزی دقیقی داشته باشید بهتون قول میدم که به نحو احسن میتوانید به خواندن تمامی دروس کنکور و مدرسه خود برسید.

زمانی که شروع کردین به خواندن فیزیک از تست زدن غافل نشوید.

روش مطالعه فیزیک کنکور مطالعه همراه با تست زنی می باشد. زمانی که تست میزنید حتما زمان بگیرید و آزمونتون رو مثل جلسه کنکور برگزار کنید.
سعی کنید محیط درس خواندن شما محیطی آرام و بدون استرس و انرژی منفی باشد، این عوامل در یادگیری بهتر و دور شدن استرس تاثیر گذار است‌. محیط درس خواندن در کیفیت مطالعه بسیار تاثیر گذار است.
روزانه ساعات مطالعه خودتون رو افزایش دهید‌. هفته ای مقدار تستتون رو افزایش دهید‌‌
هر هفته تایم تست زنی خودتان رو با هفته قبل مقایسه کنید.
در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.
پس از ارسال پاسخنامه چک کنید و اشکالات خودتان را برطرف کنید.
سعی کنید در ذهنتان کلمه سخته، نمیتونم، نمیشه را بیرون بیندازید و از خودتان ضعف نشون ندهید.

ببینید بچه ها لازمه رسیدن به هدف و درس خواندن انگیزه لازم اعتماد به نفس و برنامه ریزیه که مهم ترین عامل یادگیری این سه اصله وقتی شما با برنامه و هدف و انگیزه برید جلو مطمئن باشید نتیجه بهتری خواهید گرفت.
پس تمام تمرکزتون رو بزارید روی مطالب و یادگیری هرچه تمام تر
ما و تیم قوی اومند کنارتون هستیم تا دوران طلایی کنکورتون رو واستون به بهترین شکل بسازیم و فیزیک کنکورتون رو بنفش کنیم‌‌..
اساتید تیم اومند با علم کامل و نگاه تیزبینانه طوری برای شما برنامه جمع بندی رو طراحی میکنن که به راحتی بتوانید مو رو از ماست در درس فیزیک بیرون بکشید و حل مسائل براتون راحت تر شود.
هر چقدر تلاش کنی فردا یک پله بالاتری

پر انرژی باش مثل بنفش
اومندی ها بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *