مقالات

روز قبل از کنکور تجربی چه کنیم؟

روز قبل کنکور تحربی

روز قبل از کنکور تجربی چه کنیم؟
سلام به تمام اومندی ها و کنکوری های عزیز
یکی از مراحل مهم زندگی افراد، رد شدن از پلی به نام کنکور است.

برنامه ریزی و تلاش برای کسب موفقیت در کنکور را می توان به سه بخش تقسیم کرد. اول، دوره یکسال یا چند ماهه قبل از کنکور که فرد بایستی نکات مهم برای قبولی در کنکور را به طور روزانه، هفتگی و ماهانه بگنجاند و عملی نماید. دوم، روزهای نزدیک به کنکور که تقریبا یک ماه قبل از آزمون را و دوران جمع بندی را شامل می شود. سوم، روز و سر جلسه آزمون، و نحوه پیاده سازی تمام اطلاعات کسب شده در جلسه کنکور می باشد.
روز کنکور یکی از مهم ترین و آینده ساز ترین روز هر فرد در زندگیش است که آینده شغلی او را رقم میزند.
دانش آموزان در طول سال با برنامه ریزی های مختلف و شرکت در کلاس های کنکور خودشان را برای رویارویی با این روز مهم آماده میسازند.
همانقدر که تلاش و کوشش در طول سال بسیار مهم است. روزهای پایانی مانده به کنکور نیز مهم است و در نتیجه تاثیر بسیاری دارد.

توصیه مشاوران برای روز قبل کنکور چیست؟

توصیه اکثر مشاوران در روز قبل از کنکور سراسری این است که داوطلبان به هیچ وجه به مطالعه نپردازند و استراحت کنند و یا به همراه خانواده به تفریح بپردازند. این توصیه برای همه داوطلبان صدق نمی‌ کند. آن‌ دسته از داوطلبانی که اگر روز قبل از کنکور تجربی به مطالعه نپردازند، دچار استرس می‌شوند، می‌ توانند همچنان به برنامه مرور سریع ادامه دهند و این کار را تا قبل از پایان روز ادامه دهند.

استرس روز قبل کنکور

درصورت امکان، روز قبل از کنکور تجربی، به حوزه برگزاری کنکور خود مراجعه کنید و تمامی مسیرهای منتهی به حوزه را بررسی نمایید تا صبح روز آزمون سراسری درصورت ترافیک یا هر مسئله دیگر، با مشکل مواجه نشوید.
در انتهای روز حتماً وسایل مورد نیاز برای آزمون را آماده نمایید. مداد، پاک کن، تراش، خودکار آبی (برای حل سؤالات در چرک‌ نویس)، کارت داوطلبی، سنجاق جهت الصاق کارت داوطلبی، کارت شناسایی جهت احراز هویت شما در حوزه توسط مسئولین حوزه.

حتماً ساعت مچی خود را چک کنید که باتری آن به درستی کار کند؛ چرا که ممکن است در جلسه آزمون در جایی بنشینید که به ساعت دیواری دید نداشته باشید. بنابراین حتماً باید یک ساعت مچی به همراه داشته باشید تا به خوبی بتوانید زمان را مدیریت کنید.

شب شامی سبک نوش جان کنید و از سردی جات دوری کنید زیرا باعث میشود خوابی نا آرام داشته باشید و این اصلا خوب نیست.
شب قبل از کنکور حتما بین ساعت ده الی یازده شب بخوابید. توصیه می‌شود قبل از خواب با آب گرم استحمام نمایید، زیرا حمام آب گرم باعث پایین آمدن دمای بدن، احساس آرامش و خواب آلودگی می شود و به راحتی به‌ خواب می روید.
قبل از خواب حتما یک لیوان آب ولرم بنوشید تا خوابی راحت و آسوده داشته باشید و دچار کابوس شبانه نشوید.
زمانی که تمامی این کارها را انجام دادید خودتان احساس خشنودی و آسودگی خاطر میکنید و دچار استرس کمتری خواهید شد و به راحتی به خواب میروید.

روز قبل کنکور
زمانی که به رخت خواب میروید برای جلوگیری از فکرهای بیهوده و وارد کردن استرس به خودتان سعی کنید پادکست گوش بدهید و یا آهنگ های ملایم و بی کلام اینگونه فکرتان از هر گونه فکر و خیال دور خواهد ماند.
اگر به خواب نرفتید و کمی طول کشید اصلا نگران این موضوع نباشید کاملا طبیعی است پس از گذشت یک ساعت کم کم چشمانتان سنگین میشود و به خواب خواهید رفت.
از شب قبل خوراکی هایی که قصد دارید با خودتان ببرید را آماده کنید که صبح وقت کم نیاورید و حتما با خودتان یک بطری آب ببرید.
صبح کنکور یکی از روز های مهم است و همه در طول سال منتظر این روز بوده اند.
بچهای گل کنکوری های عزیز اول از همه بهتون بگویم که صبحانه فراموش نشود. برای اینکه مغز شما بتواند چند ساعت در جلسه کنکور به حل مسائل بپردازد نیاز به انرژی دارد و این انرژی از خوردن غذای کافی بدست می آید.
خوردن میان وعده در جلسه کنکور فراموش نشود.
با خودتان حتما یک شکلات به همراه داشته باشید که اگر قندتان افت کرد از شکلات استفاده کنید.

یادتان باشد که موفقیت شما در گرو پیاده سازی همه مسائل روانی و تحصیلی است که در کلاس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی یاد گرفته اید. پس وقتی برگه سوالات و پاسخنامه را به شما دادند، آن ها را با آرامش باز کنید و بر طبق تکنیک هایی که بلد هستید به سوالات جواب دهید تا موفقیت را بغل کنید!😍

خواب روز قبل کنکور

کنکوری های عزیز از کنکور غول نسازید و آرامش خودتان را حفظ کنید شما تمام تلاش خودتان را کرده اید شب قبل از کنکور زمان استراحت دادن به مغز و روح و جسم خودتان است.
از مسیر زندگی لذت ببرید و امیداورم همواره در راه پیشرفت و ترقی باشید.
دپارتمان اونند یکی از مجهز ترین و کامل ترین سیستم های آموزشی آنلاین با اساتید برجسته و پشتیبانی درجه یک میباشد.
اومندی و بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *