مقالات

چرا کودکان از کلاس زبان انگلیسی دلزده می شوند؟

کلاس زبان انگلیسی کودکان

خودتان را لحظه ای جای فرزند خردسالتان قرار دهید! آیا دوست دارید هفته ای چند روز و هر بار حدود ۲ ساعت از بازی محروم شوید و به جای آن پشت میز و نیمکت های کلاس آموزش زبان انگلیسی بنشینید و هر روز هم مثل مشق شب تکلیف زبان بنویسید؟ قطعاً خیر! پس چطور انتظار دارید که فرزندتان با شوق و ذوق در کلاس های آموزش زبان انگلیسی کودک که به این روش اداره می شوند، شرکت کند و بعد از چند وقت هم این زبان را مثل بلبل حرف بزند!

طبیعتاً در عصر حاضر که انواع و اقسام سرگرمی ها و بازی ها به منظور آموزش زبان انگلیسی برای کودکان وجود دارد، استفاده از روش های آموزشی خشک قدیمی، نه تنها آن ها را به این زبان بین المللی علاقه مند نمی کند، بلکه باعث می شود که آن ها از شرکت در کلاس های انگلیسی دلزده شوند و نتوانند مهارت کافی در این زبان کسب کنند!

پس برای یک بار هم که شده به جای این روش های قدیمی، بچه ها را در کلاس های زبانی ثبت نام کنید که از تکنیک های جدیدتر و جذاب تری استفاده می کنند تا بتوانند کودک را جذب کنند و زبان انگلیسی را در ذهن او حک نمایند!

با چه تکنیک هایی می توان بچه ها را به شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی کودک تشویق کرد؟

کلاس زبان انگلیسی کودکان

شاید در عصر تکنولوژی هیچ چیز به اندازه آموزش زبان انگلیسی به بچه ها اهمیت نداشته باشد؛ چرا که با کمک این زبان می توانند آینده روشن تری برای خود خلق کنند و با افراد بیشتری به تعامل بپردازند. بنابراین با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید از دلزدگی کودک از کلاس های زبان جلوگیری کنید و بالعکس آن ها را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند کنید!

اشتیاق خودتان به یادگیری زبان را به کودک نشان دهید

وقتی کودک ببیند که تنها به او برای یادگیری زبان انگلیسی تاکید نمی کنید و خودتان هم مشتاق یادگیری این زبان هستید و حتی در فرآیند یادگیری او هم مشارکتی فعال دارید، بیشتر برای تسلط بر انگلیسی تلاش می کند. بنابراین سعی کنید که در حین یادگیری انگلیسی اولاً از بیان جملاتی مثل “این چقدر گیج کننده است” حذر کنید و دوماً اشتیاقتان را با تماشای فیلم و سریال انگلیسی، خواندن کتاب انگلیسی و … به کودک نشان دهید.

آموزش زبان را بازی محور کنید

هیچ چیز مثل بازی نمی تواند کودکان را نه تنها برای آموزش زبان، بلکه برای یادگیری هر مهارتی با شما همراه کند. بنابراین به جای این که آموزش فرزندتان را به کتاب های آموزشی زبان محدود کنید، انواع و اقسام بازی ها را برای او تدارک ببینید تا کودکتان هر روز بیشتر از دیروز به زبان انگلیسی علاقه مند شود و از طرف دیگر به کمک بازی بتواند نکات این زبان را ملکه ذهن خود کند! از جمله بازی هایی هم که به منظور آموزش این زبان به کودک می توان انجام داد، باید به بازی حدس زدن اشیا، ماهیگیری کلمات انگلیسی، پازل کلمات و … اشاره کرد.

روش آموزشی را بر مبنای شخصیت و علاقه کودکتان پیش ببرید

یکی از نوین ترین و ثابت شده ترین روش ها در آموزش زبان انگلیسی کودک این است که آموزش را به شکل شخصی سازی شده و بر مبنای توانایی های فردی او پیش ببرید و نسخه واحدی برای آموزش همه کودکان نپیچید! به علاوه در این بین باید شخصیت درون گرا یا برون گرای بچه ها را هم در نظر بگیرید. مثلاً اگر کودک شخصیتی درون گرا دارد، بهتر است به جای بازی های هیجانی از برد گیم ها یا گفتن داستان برای آموزش او استفاده کنید و بالعکس برای کودکان برون گرا می توانید با بازی های هیجان انگیز و کارهای عملی به او آموزش دهید.

آموزش زبان کودک

حق انتخاب را نه تنها برای خود بلکه برای فرزندتان نیز قائل شوید!

یادتان باشد که در آموزش زبان به بچه ها شما رئیس و بچه ها مجری اوامر شما نیستند، بلکه قرار است آموزش به شکل تعاملی پیش برود، چون در غیر این صورت تاثیر معکوس دارد! بنابراین حتی برای انجام تکالیف کودکتان به او حق انتخاب دهید، یا مثلاً وقتی قرار است برای خرید کتاب زبان انگلیسی به کتاب فروشی مراجعه کنید، اجازه دهید که کودکتان هم در انتخاب کتاب نقش داشته باشد و تنها به صلاح دید خودتان کتاب نخرید!

زمان مناسبی را برای آموزش کودک انتخاب کنید

شما زمانی می توانید از وقتی که برای آموزش کودکتان صرف می کنید، نتیجه بگیرید که او هم مشتاق یادگیری باشد! یعنی مثلاً اگر بلافاصله بعد از این که کودکتان از خواب بیدار شده، بخواهید به او زبان انگلیسی یاد دهید، نه او با شما همکاری می کند و نه اصلاً هوشیاری لازم برای یادگیری را دارد! به علاوه اگر نمی خواهید کودکتان از زبان فراری شود باید هر زمان که احساس کردید فعالیتی را دوست ندارد و از آن لذت نمی برد، یا آن فعالیت را به بازی جذاب تری تبدیل کنید تا با شما همراهی کند یا این که موقتاً آن کار را کنار بگذارید و به فعالیتی به جز زبان مشغول شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودک کافیست که این مقاله را از طریق لینک مربوطه مطالعه کنید.

برای علاقه مند شدن کودکان به زبان انگلیسی چه محیط آموزشی را انتخاب کنیم؟

طبیعتاً اگر دوست دارید که فرزندانتان زبان انگلیسی را بغل کنند و همیشه و همه جا مشتاق یادگیری آن باشند، باید محیطی را برای آموزش آن ها انتخاب کنید که بچه ها بتوانند با فضا، معلم و همکلاسی های خود ارتباط موثر برقرار کنند و با نوین ترین روش ها آموزش ببینند!

به همین منظور کلاس های آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک باشگاه اومند می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؛ چرا که ما در این باشگاه علاوه بر این که توانایی ها و مهارت های فردی هر کودک را در راس آموزش قرار می دهیم، فضایی شاد و مفرح برای آموزش این زبان به کودکان فراهم می کنیم تا بچه ها از لحظه به لحظه کلاس لذت ببرند و با بازی و سرگرمی در این زبان به تسلط برسند! همچنین برای این که مربیان ما بتوانند شعار آموزش کاربر محور این باشگاه را عملی کنند، هیچ یک از کلاس ها بیش از ۱۰ شاگرد ندارد و بچه ها می توانند به صورت مستقیم و آنلاین و در فضای اختصاصی باشگاه با معلم خود در ارتباط باشند.

پس برای اومندی شدن کودکتان هر چه سریع تر گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید یا مشخصات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم و پاسخگوی نیازتان باشیم.

با اومند بنفش ترین آموزش زبان انگلیسی در انتظار کودک نازنین شما است، کافیست که بخواهید!💜