مقالات

دستاوردهای کلاس فن بیان کودکان

دستاوردهای کلاس فن بیان کودکان

کودکان به عنوان امانتی در دستان ما هستند و ما باید برای رشد مهارت های آن ها نهایت تلاش خودمان را بکنیم تا آن ها بتوانند بوم زندگی خودشان را آن طور که دوست دارند رنگ بزنند!

یکی از این مهارت های مهم که آینده کودکان را از این رو به آن رو می کند، مهارت فن بیان است که باید با شرکت در دوره های فن بیان کودک آن را تقویت کرد. خیلی از پدر و مادرها وقتی می بینند فرزندشان خوش سر و زبان است و همه به به و چه چه می کنند، فکر می کنند که بله فرزندشان در آینده به سخنرانی تبدیل می شود که همه محو صحبت هایش می شوند و پلک نمی زنند، غافل از این که فرق مهارت فن بیان با شیرین زبانی از زمین تا آسمان است!😉

شما زمانی می توانید ادعا کنید که فرزندتان فن بیان خوبی دارد که بتواند ارتباط قوی و موثرتری با دیگران داشته باشد، مسلط و بدون خجالت در هر جمعی صحبت کند و مدافع حقوق خودش باشد. پس اگر دلتان می خواهد فرزندی با اعتماد به نفس بالا داشته باشید که بتواند در آینده قله های موفقیت را یکی یکی فتح کند، نباید ثبت نام او در کلاس های فن بیان کودکان که به صورت کاربر محور و شخصی سازی شده برگزار می شوند را فراموش کنید!

آشنایی با 4 مزیت تقویت فن بیان کودکان

آشنایی با ۴ مزیت تقویت فن بیان کودکان

فن بیان یعنی مهارت خوب صحبت کردن، این را همه می دانند، همه! 😁کودکی که به مهارت فن بیان مسلط باشد، می تواند رشد فردی را در بسیاری از ابعاد دیگر زندگی هم تجربه کند. پس با ما همراه باشید تا درباره مزایای فن بیان برای کودکان بیشتر صحبت کنیم.

● اعتماد به نفس او به طرز شگفت آوری افزایش پیدا می کند

برایان تریسی جمله معروفی دارد که می گوید: “اعتماد به نفس جذاب ترین ویژگی هر کسی است. چطور می شود که یک فرد عظمت را در وجود شما ببیند، اگر قبلاً خودتان آن را ندیده باشید؟”

همین جمله اهمیت داشتن اعتماد به نفس بالا چه در کودکان و چه در بزرگسالان را به وضوح نمایش می دهد. وقتی کودک شما بتواند در جمع های مختلف مسلط و بدون تپق زدن صحبت کند و به اصطلاح مهارت کلامی بالایی داشته باشد، اعتماد به نفسش هم افزایش پیدا می کند و باعث می شود که خودش را بیشتر قبول داشته باشد. در نتیجه دیگران هم حساب ویژه ای روی آن باز می کنند و آینده روشن تری در انتظار او خواهد بود.

البته فراموش نکنید که اگر بخواهید او را با زور و دعوا و یا مقایسه با سایر هم سن و سالانش مجبور به صحبت کردن کنید، نه تنها اعتماد به نفس او را تقویت نمی کنید، بلکه باعث می شوید که او احساس بی ارزشی کند!

تقویت فن بیان کودکان

● باعث می شود که کودک از شر خجالت و کمرویی خلاص شود

وقتی مهارت فن بیان کودک خود را از طریق کلاس های فن بیان، انجام بازی هایی مثل گزارشگری و جمله سازی و افزایش تعامل او با همسن و سالانش و موارد مشابه افزایش دهید، باعث می شود که کودک کمتر با حس خجالت و کمرویی رو به رو شود و در نتیجه به راحتی صحبت خود را در جمع بازگو کرده و از حق و حقوق خود دفاع می کند.

در واقع اگر شما بتوانید به کمک کلاس های فن بیان برای کودکان کاری کنید که کودکتان قاطعانه نه بگوید و نسبت به بیان نظراتش گاردی نداشته باشد، به راحتی وارد اجتماع هم سن و سالان خودش یا حتی بزرگ ترها شود، ارتباط موثری با دیگران برقرار کند و دائم پشت شما قایم نشود و بتواند از پس مسئولیت هایی که به او سپرده می شود بربیاید، یعنی شما در این مسیر موفق عمل کردید و توانسته اید کودکی با اعتماد به نفس تربیت کنید که حتی اگر از چیزی خجالت می کشد، باز هم می تواند آن را مدیریت کند و بر خودش مسلط شود.

● دایره واژگانش افزایش پیدا می کند

آیا می دانید یکی از دلایل ضعف کودکان در جمله سازی این است که دایره واژگان محدودی دارند؟ طبیعتاً هر چه کودکان لغات بیشتری بلد باشند، مهارت بیشتری هم در صحبت کردن خواهند داشت. شما می توانید دایره لغات کودک را با استفاده از لغت نامه های تصویری و همچنین تقویت کنجکاوی کودک برای درک مفهوم واژگان مختلف افزایش دهید.

● مهارت حل مسئله را تقویت می کند

اگر نمی خواهید کودکتان با هر مسئله ای از موضع ضعف برخورد کند و نتواند از پس حل چالش های مختلفی که با آن مواجه می شود بربیاید، باید دوران طلایی کودکی او را غنیمت بشمارید و فن بیان او را تقویت کنید! احتمالاً الان این سوال برای شما پیش می آید که فن بیان چه ارتباطی به یادگیری مهارت حل مسئله دارد؟

قطعاً هر چه کودکی سخنورتر باشد، اجتماعی تر است و بهتر می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. پس چون این شانس را دارد که بتواند با آدم های بیشتری ارتباط بگیرد، هم ذهن خلاق تری پیدا می کند و هم می تواند از راهنمایی ها و ایده های افراد مختلف استفاده کند تا بالاخره راه حلی برای چالشی که با آن برخورد کرده پیدا کند.

همان طور که می بینید که دستاوردهایی که کودک از طریق فن بیان بالای خود به آن ها دست پیدا می کند، زمینه ساز و چراغ راه آینده روشن او هستند! پس حتماً تقویت فن بیان کودک، نه صرفاً شیرین زبانی آن ها را جدی بگیرید!

برای این که بدانید با انجام چه بازی هایی می توانید مهارت فن بیان کودکتان را تقویت کنید، کافیست مقاله بازی های فن بیان کودکان را هم مطالعه کنید.

کلاس فن بیان کودکان

کجا بهترین خدمات را برای تقویت فن بیان کودکان ارائه می دهد؟

قطعاً با خواندن این نوشته متوجه شده اید که کودکی که مهارت ارتباطی و فن بیان خوبی داشته باشد، در آینده راحت تر می تواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد!

ما هم در باشگاه اومند همین کار را برای کودک شما انجام می دهیم. شما با ثبت نام در دوره های آنلاین فن بیان کودک این باشگاه می توانید این مهارت کودک خود را در فضایی شاد و مفرح و همراه با بازی و سرگرمی پرورش دهید. ضمناً برای این که ما در این باشگاه به آموزش شخصی سازی شده و کاربر محور اهمیت ویژه ای می دهیم، از همان ابتدای ورود به کلاس برای تمام کودکان پرونده ای اختصاصی تشکیل می دهیم تا آموزش ها بر اساس شرایط و مهارت های فردی آن ها صورت بگیرد.

به علاوه برای این که کلاس ها بازدهی بالایی داشته باشند، جمعیت آن ها از ۱۰ نفر تجاوز نمی کند تا استاد بتواند به همه کاربران رسیدگی کند و کلاسی پویا و فعال داشته باشد.

پس برای اومندی شدن کودکانتان، یا همین حالا با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند رنگی بنفش به دنیای مهارت های کودکانتان بپاشید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *